wtorek, 16 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Jak AI może nam pomóc w codziennych obowiązkach?

  Zobacz również

  W urządzeniach gospodarstwa domowego (ale nie tylko) stosuje się coraz więcej innowacyjnych technologii, które sprawiają, że ich użytkowanie jest wygodniejsze i bardziej intuicyjne. Jedną z nich jest sztuczna inteligencja, która może realnie ułatwić nam wykonywanie naszych codziennych obowiązków. Na które technologie warto szczególnie zwrócić uwagę?

  - Reklama -

  Lodówka, która uczy się nawyków

  Wybierając lodówkę warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności, które wychodzą poza jej podstawową funkcję przechowywania produktów spożywczych. Bez wątpienia takie właśnie są lodówki Bespoke AI z AI Energy Mode. W tym trybie urządzenie uczy się wzorców użytkowania, tworząc algorytm AI, który optymalizuje prędkość kompresora oraz cykl rozmrażania. Lodówka zapamiętuje, jak często ją otwieramy, kiedy wkładamy nowe produkty i optymalizuje zużycie energii tak, aby pobierać jej jak najmniej.

  Świetnym wyborem będą też lodówki Family Hub. To multimedialne urządzenia z ekranem dotykowym, idealne dla pasjonatów nowych technologii. Lodówki te z powodzeniem mogą stać się centrum zarządzania Twoim domem. Co więcej, ekran lodówki możesz w prosty sposób zamienić w odtwarzacz multimedialny i posłuchać ulubionej muzyki lub, po sparowaniu ze smartfonem, streamować ulubione treści. Dodatkowo, z panelu Family Hub możesz uruchomić odkurzacz, otrzymywać powiadomienia o stanie pieczenia potrawy, czy zyskać dostęp do kalendarza całej rodziny, który wcześniej został skonfigurowany.

  Inną imponującą funkcją jest AI Vision Inside, która wykorzystuje inteligentną wewnętrzną kamerę, będącą w stanie rozpoznać artykuły wkładane do lodówki i z niej wyjmowane. Ponadto, jest ona wyposażona w technologię „Vision AI”, która potrafi zidentyfikować do 33 rożnych świeżych artykułów spożywczych na podstawie wcześniej zdefiniowanych danych, które obejmują około miliona zdjęć jedzenia. Dzięki liście żywności, która jest dostępna i może być edytowana na ekranie z systemem Family Hub+, użytkownicy mogą także ręcznie dodawać datę ważności dla artykułów, które chcą śledzić, a lodówka wysyła powiadomienia za pośrednictwem 32-calowego ekranu LCD, zanim artykuły osiągną tę datę.

  Piekarnik, który rozpoznaje potrawę

  AI może również świetnie sprawdzić się w Twojej kuchni. Piekarniki Samsung Dual Cook Steam wyposażone są w kamerę AI Pro Cooking , która rozpoznaje danie i rekomenduje na tej podstawie najlepsze parametry pieczenia. Dodatkowo, kamera pozwala podejrzeć na smartfonie przebieg pieczenia bez konieczności wycieczki do kuchni, a także nagranie 10-sekundowego filmu poklatkowego z całego procesu.

  Całym procesem pieczenia możemy zarządzać z poziomu smartfonu. Nie musisz się zatem martwić, że przy wielu obowiązkach czegoś nie dopilnujesz.

  Pralka, które doradzi jak zrobić pranie

  Nowoczesne pralki mają wiele zaawansowanych technologii i funkcji, dzięki którym możliwe jest skuteczne usuwanie uporczywych plam, nawet w niskich temperaturach, oszczędzając przy tym energię. Do portfolio smart pralek Samsung dołączają nowe modele, w których nie brakuje rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.

  Dzięki AI Energy Mode w SmartThings możesz w czasie rzeczywistym monitorować zużycie energii przez Twoje urządzenia i zarządzać nim tak, by było jak najmniejsze. W przypadku pralki Bespoke AI z technologią AI EcoBubble możesz zmniejszyć zużycie energii nawet o 70%.

  Kiedy często używasz określonych programów prania, pralka AI (z panelem AI Control) zapamięta Twoje preferencje i przesunie najczęściej wykorzystywane przez Ciebie programy na początek listy, aby można było oszczędzić sobie poszukiwań. Zapamięta również temperaturę prania, a program: Pranie Optymalne AI na podstawie między innymi wagi, rozpoznania rodzaju tkaniny i stopnia jej zabrudzenia ustali, ile czasu i detergentu potrzeba do skutecznego i efektywnego jego wyprania wsadu.

  ŹródłoSamsung
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  LG podkreśla swoją obecność na rynku europejskim na Milan Design Week 2024

  LG Electronics (LG) uczestniczy w Milan Design Week 2024, globalnych targach designu odbywających się w dniach 16-21 kwietnia w...