piątek, 14 czerwca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Energia ze słońca w Warsaw Data Hub

  Zobacz również

  Właśnie podpisaliśmy umowę na realizację instalacji fotowoltaicznych na naszym najnowocześniejszym centrum przetwarzania danych – Warsaw Data Hub (WDH). Kontrakt realizowany jest w modelu Solar as a Service (SaaS) czyli dzierżawy od firmy GreenYellow PV Poland. Umowa została zawarta na 20 lat.

  - Reklama -

  Taki typ współpracy zapewnia nam stałe i przewidywalne koszty obsługi inwestycji. Obsługą instalacji, serwisem i ubezpieczeniem zajmuje się GreenYellow. Instalacja ma mieć moc 299 kWp. Na dachu WDH pojawi się w przyszłym roku.

  Kolejne źródła  odnawialnej energii pozyskujemy w dwóch modelach współpracy – kontraktach PPA i instalacjach on-site. Zwłaszcza ten drugi model ma sporo zalet. Nie musimy jednorazowo ponosić dużych nakładów inwestycyjnych i nie obciążają nas koszty utrzymania instalacji. Mamy też zagwarantowany poziom produkcji z instalacji w każdym roku.

  Jeszcze więcej korzyści

  Na fotowoltaice w WDH zyska także środowisko, bo dzięki tej instalacji średnio rocznie wyprodukujemy ok. 250 MWh a łącznie przez cały czas trwania kontraktu ok. 5 tys. MWh. To oznacza, że unikniemy w całym tym czasie nawet 3,2 tys. ton emisji CO2.

  Nasza infrastruktura musi być gotowa na obsłużenie stale rosnącego ruchu, a to oznacza nie tylko rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, ale i odpowiedzialność za emisję gazów cieplarnianych. Dlatego bardzo zależy nam na tym, aby wykorzystywać czystą energię bezpośrednio w naszej infrastrukturze sieciowej.

  Realizacja celów klimatycznych

  Na koniec przypomnę tylko, że dzięki kontraktom PPA i ciągłemu redukowaniu konsumpcji energii elektrycznej w Orange Polska zmniejszyliśmy emisje CO2e ( Zakres 1+ 2, wg Protokołu GHG (tj. bezpośrednie i pośrednie emisje własne w latach 2015-2023) już o 79% , a udział energii odnawialnej w naszym całkowitym wykorzystaniu energii elektrycznej wzrósł do 74% (374 z 505 GWh). Oznacza to, że udało nam się zrealizować nasze cele klimatyczne szybciej, niż zakładaliśmy.

  ŹródłoOrange
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  T-Mobile Polska zdobył trzy nagrody w prestiżowych konkursach HR

  Jako T-Mobile Polska jesteśmy w gronie najlepszych pracodawców w naszym kraju. Zależy nam na naszych pracownikach, dlatego realizujemy różnorodne...