piątek, 14 czerwca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Sony zapowiada bezprzewodowe słuchawki douszne WF 1000XM5

  Zobacz również

  Firma Sony zapowiedziała powiększenie renomowanej serii słuchawek 1000X o nowe, prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne WF‑1000XM5. Wyróżnia je najlepszy system redukcji hałasu, jeszcze bardziej wciągający dźwięk i najlepsza wśród produktów Sony jakość rozmów. Dzięki słuchawkom WF-1000XM5 użytkownik pozostaje sam na sam z muzyką. Z okazji premiery słuchawek WF-1000XM5 firma Sony nawiązała współpracę ze światowej sławy piosenkarzem i aktorem Miguelem, który nagrywa dla Sony Music Entertainment.

  - Reklama -

  — Jako meloman i twórca muzyki byłem zaskoczony jakością basu, czystością dźwięku i ogólnym zakresem dynamicznym w słuchawkach WF‑1000XM5 — mówi Miguel. — Podoba mi się możliwość personalizacji i samodzielnego kształtowania brzmienia. Dzięki tym słuchawkom dousznym można uzyskać wrażenia zbliżone do muzyki na żywo, a system redukcji hałasu eliminuje wszystkie niepożądane zakłócenia.

  For The Music

  Firma Sony połączyła premierę nowych słuchawek z ogłoszeniem hasła „For The Music”, którym będą oznaczane jej produkty audio. W ten sposób Sony potwierdza swoją pozycję jako czołowej marki audio, która łączy twórców i miłośników muzyki. Sony pragnie zapewniać doświadczenie prawdziwej muzyki i rozpalać emocje fanów poprzez stawianie wizji twórcy na pierwszym miejscu.

  Najlepszy system redukcji hałasu

  Słuchawki WF-1000XM5 wyznaczają nowy poziom czystości dźwięku i możliwości skupienia się na słuchaniu. Doświadczenie firmy Sony w dziedzinie muzyki gwarantuje słuchaczom nadzwyczajne wrażenia.

  Słuchawki WF-1000XM5 są wyposażone w najnowocześniejszą technologię, dzięki której odtwarzają doskonały dźwięk i zapewniają najlepszą na rynku redukcję hałasu. Działające w czasie rzeczywistym procesory dźwięku i wysokiej jakości mikrofony połączono ze specjalnie opracowanym przetwornikiem akustycznym Dynamic Driver X, uzyskując szeroki zakres odtwarzanych częstotliwości, głęboki bas i czystość wokali. Słuchawki zaprojektowano z myślą o dźwięku tak dobrym, by można było czuć się jak w studiu podczas sesji nagraniowej ulubionego wykonawcy.

  Każda ze słuchawek WF-1000XM5 jest wyposażona w trzy mikrofony, z których dwa to mikrofony sprzężenia zwrotnego, skuteczniej osłabiające niskie częstotliwości. Wprowadzenie tego nowego modelu stanowi największy krok naprzód w technologii redukcji hałasu firmy Sony i umożliwia jeszcze dokładniejsze przechwytywanie dźwięków z otoczenia.

  Nowo opracowany przez Sony zintegrowany procesor V2 w pełni wykorzystuje potencjał procesora redukcji hałasu QN2e HD. To unikatowe rozwiązanie techniczne kontroluje trzy mikrofony w każdej ze słuchawek i zapewnia niespotykaną dotąd jakość redukcji hałasu oraz możliwość jej dostosowania do konkretnego środowiska.

  Słuchawki WF-1000XM5 wyposażono w nowy przetwornik akustyczny Dynamic Driver X, jeszcze lepiej odtwarzający niskie częstotliwości. Wkładki douszne, izolujące od hałasu, są wykonane ze specjalnie opracowanej pianki poliuretanowej, która osłabia hałas w paśmie wysokich częstotliwości.

  Nadzwyczajna jakość dźwięku gwarantowana przez ekspertów

  Wszystkie aspekty brzmienia słuchawek WF-1000XM5, od subtelnych wokali po głębszy bas, zostały zoptymalizowane do odtwarzania muzyki.

  Specjalnie zaprojektowany przetwornik akustyczny Dynamic Driver X odtwarza szeroki zakres częstotliwości, dzięki czemu wzbogaca wokale i zwiększa ich szczegółowość. W kopułce i krawędzi membrany połączono różne materiały, uzyskując czyste tony wysokie i głęboki, bogaty bas o niskim poziomie zniekształceń.

  Dzięki połączeniu nowo opracowanego procesora redukcji hałasu QN2e HD ze zintegrowanym procesorem V2 słuchawki WF-1000XM5 umożliwiają precyzyjne, 24-bitowe przetwarzanie sygnału audio i zapewniają wysoką jakość wzmocnienia analogowego. Rezultat to małe zniekształcenia i kryształowa czystość odtwarzanego dźwięku.

  W trosce o najwyższą jakość dźwięku słuchawki obsługują również technologię High-Resolution Audio Wireless, realizowaną dzięki kodekowi LDAC. System DSEE Extreme™ interpoluje w czasie rzeczywistym muzykę cyfrową poddaną kompresji. Z kolei technologia 360 Reality Audio zapewnia słuchaczowi intensywne przeżycia, otaczając go muzyką ze wszystkich stron.

  Słuchawki WF-1000XM5 są wyposażone w technologię śledzenia ruchów głowy. Zapewnia ona słuchaczowi realistyczne i intensywne wrażenia dzięki automatycznym korektom pola akustycznego kompensującym ruchy głowy. Po podłączeniu do zgodnego smartfona i serwisu dźwięk jest dokładnie dopasowany do ekranu smartfona, dzięki czemu można bez reszty oddać się rozrywce.

  Najlepsza jakość rozmów oferowana przez Sony

  Żaden inny produkt Sony nie dorówna słuchawkom WF-1000XM5 pod względem jakości rozmów. Przechwytywany głos jest wyraźny w każdej sytuacji: w biurze, podczas pracy z domu, w przestrzeni publicznej, a nawet w hałasie.

  Oparty na sztucznej inteligencji algorytm redukcji hałasu, wykorzystanie głębokiej sieci neuronowej (DNN) i czujniki przewodnictwa kostnego sprawiają, że głos brzmi czysto i naturalnie nawet w głośnym otoczeniu. Siatkowe maskownice mikrofonu, osłabiające odgłosy wiatru, gwarantują dobrą słyszalność mowy nawet podczas rozmów na dworze.

  Wygoda i atrakcyjny wygląd

  Słuchawki WF-1000XM5 zaprojektowano z myślą o wygodzie. Udoskonalona, połyskująca faktura i aura luksusu sprawiają, że ich noszenie jest prawdziwą przyjemnością. Projektanci zadbali o dokładne dopasowanie do kształtu ucha i stworzyli ergonomiczną konstrukcję, która dobrze i stabilnie trzyma się w uszach. Nowe słuchawki są o 25% mniejsze i o 20% lżejsze od swoich poprzedniczek (WF-1000XM4), a przez to wygodniejsze w noszeniu przez dłuższy czas.

  Wykonane ze specjalnego tworzywa wkładki douszne izolujące od hałasu mają nowy kształt. Zapewnia to nie tylko lepsze przyleganie, ale i mniejszy ucisk na wnętrze ucha, a tym samym większy komfort noszenia. Aby każdy mógł dopasować słuchawki do swoich indywidualnych cech, w komplecie dostarczane są wkładki douszne w czterech rozmiarach, w tym miniaturowe SS.

  Optymalne warunki słuchania

  Funkcja Auto Play sprawia, że odtwarzanie muzyki w słuchawkach WF‑1000XM5 włącza się i wyłącza automatycznie, bez podejmowania żadnych działań przez użytkownika. Można natomiast określić, z jakim opóźnieniem ma włączyć się dźwięk po włożeniu słuchawek, odejściu od biurka w czasie przerwy itp. Powiadomienia dźwiękowe pozwalają mieć pod kontrolą wszystkie ważne sprawy, mimo że telefon jest bezpiecznie schowany w kieszeni. Połączenie urządzenia z serwisami Spotify, Endel i Apple Music zapewni dostęp do ulubionych nagrań i relaksujących pejzaży dźwiękowych, zmieniając słuchanie w niepowtarzalne przeżycie.

  Z myślą o użytkownikach poszukujących nowych możliwości rozrywki, innych niż muzyka i filmy, słuchawki WF-1000XM5 wykorzystują nową technologię czujników i dźwięku przestrzennego. Odtwarzają dzięki temu wciągający dźwięk do gier z rozszerzoną rzeczywistością, takich jak „Ingress” firmy Niantic. Dzięki śledzeniu ruchów głowy dźwięk dobiega z różnych stron i idealnie pasuje do akcji na ekranie.

  Słuchawki WF-1000XM5 mają również popularne funkcje z innych słuchawek firmy Sony, takie jak Adaptive Sound Control i Speak-to-Chat. Tryb połączenia wielopunktowego umożliwia sparowanie słuchawek z dwoma urządzeniami Bluetooth równocześnie. W rezultacie, gdy zadzwoni telefon, słuchawki automatycznie przełączają się na odpowiednie urządzenie. Dodatkowym ułatwieniem w łączeniu jest zgodność z technologiami Fast Pair i Swift Pair. Słuchawki WF-1000XM5 można również obsługiwać głosem, z użyciem wybranego asystenta głosowego.

  8 godzin pracy na akumulatorze pozwala nieprzerwanie słuchać muzyki przez długi czas. W razie potrzeby krótkie, 3-minutowe ładowanie wystarczy nawet na 60 minut odtwarzania. Technologia Qi umożliwia łatwe, bezprzewodowe ładowanie[xiii].

  Stopień ochrony IPX4 oznacza, że w słuchaniu muzyki nie przeszkodzi pot, pryskająca woda lub deszcz.

  Bardziej przyjazne dla środowiska

  W słuchawkach WF-1000XM5 wykorzystano tworzywa sztuczne z recyklingu[xvi], a ich opakowanie powstaje z samodzielnie opracowanego przez firmę Sony papieru Original Blended Material — przyjaznego dla środowiska materiału wytwarzanego z bambusa, włókna trzciny cukrowej i makulatury.

  Dostępność

  Słuchawki WF-1000XM5 trafią do sprzedaży w sierpniu 2023 r.

  ŹródłoSony
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  T-Mobile Polska zdobył trzy nagrody w prestiżowych konkursach HR

  Jako T-Mobile Polska jesteśmy w gronie najlepszych pracodawców w naszym kraju. Zależy nam na naszych pracownikach, dlatego realizujemy różnorodne...