wtorek, 16 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Prawo Wykonywania Zawodu Pielęgniarki lub Położnej w mObywatelu 2.0

  Zobacz również

  W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiły się nowe dokumenty, dzięki którym swoje uprawnienia zawodowe potwierdzi ponad 360 tysięcy osób w Polsce, wpisanych do rejestru przez okręgowe rady pielęgniarek i położnych. Od teraz wśród elektronicznych dokumentów w mObywatelu 2.0 znajdziemy także Prawo Wykonywania Zawodu Pielęgniarki i Prawo Wykonywania Zawodu Położnej.

  - Reklama -


  Potwierdzaj swoje uprawnienia zawodowe w telefonie
  Prawo Wykonywania Zawodu Pielęgniarki lub Położnej w aplikacji to elektroniczny odpowiednik tradycyjnej wersji dokumentu. Dzięki niemu osoby wpisane przez okręgową radę pielęgniarek i położnych do okręgowego rejestru pielęgniarek lub położnych, mogą potwierdzać swoje uprawnienia zawodowe za pomocą telefonu.

  Lista dokumentów w aplikacji wciąż się rozszerza tak, by, jak największa liczba użytkowników z różnymi potrzebami i z różnych grup społecznych mogła korzystać z ich elektronicznych wersji. W mObywatelu 2.0 cyfrowych legitymacji mogą używać już między innymi uczennice i uczniowie, studenci i studentki, a także emeryci-renciści czy posiadacze Karty Dużej Rodziny. W przyszłości planujemy dodać także oczekiwane i potrzebne legitymacje osoby niepełnosprawnej czy honorowego dawcy krwi. Za pomocą telefonu mogą potwierdzać swoje uprawnienia zawodowe między innymi posłowie i adwokaci. Teraz zrobią to także osoby wpisane do okręgowego rejestru pielęgniarek lub położnych.

  Z elektronicznego Prawa Wykonywania Zawodu Pielęgniarki lub Położnej skorzystasz, gdy zalogujesz się do aplikacji mObywatel 2.0, czyli:

  • potwierdzisz tożsamość za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub e-dowodu,
  • dodasz pierwszy dokument, mDowód lub Diia.pl,
  • okręgowa rada pielęgniarek i położnych wpisała Cię do okręgowego rejestru pielęgniarek / położnych.

  Kto może korzystać z Prawa Wykonywania Zawodu Pielęgniarki lub Położnej? 
  Prawo wykonywania zawodu pielęgniarki lub położnej przysługuje Ci, jeśli: 

  • posiadasz dyplom ukończenia polskiej szkoły pielęgniarskiej albo szkoły położnych, bądź nostryfikowany w Polsce dyplom ukończenia studiów pielęgniarskich albo położniczych, uzyskany w innym państwie niż państwo członkowskie UE, 
  • posiadasz pełną zdolność do czynności prawnych, 
  • stan Twojego zdrowia pozwala na wykonywanie zawodu pielęgniarki albo położnej, 
  • wykazujesz nienaganną postawę etyczną. 

  Jak korzystać z elektronicznego Prawa Wykonywania Zawodu Pielęgniarki lub Położnej w aplikacji? 
  To bardzo proste. Zobacz, jak zrobić to krok po kroku.

  • Pobierz aplikację mObywatel 2.0 z Google Play lub App Store. 
  • Zarejestruj się w aplikacji, potwierdzając tożsamość profilem zaufanym, bankowością elektroniczną lub e-dowodem. 
  • Dodaj pierwszy obowiązkowy dokument, mDowód lub Diia.pl. 
  • Dodaj dokument Prawo Wykonywania Zawodu Pielęgniarki/Położnej. Znajdziesz je u góry ekranu startowego w sekcji Dokumenty. Naciśnij Dodaj i na liście dokumentów wybierz ten konkretny. Aby go dodać, musisz być osobą wpisaną do okręgowego rejestru pielęgniarek/położnych. 
  • Wyświetlą się Twoje dane wraz z datą ostatniej aktualizacji – pokaż je osobie, która chce sprawdzić Twój dokument. 

  Elektroniczne Prawo Wykonywania Zawodu Pielęgniarki/Położnej możesz potwierdzić również za pomocą kodu QR. Wówczas naciśnij Potwierdź swoje dane, następnie zeskanuj kod osoby, która sprawdza Twój dokument. 

  mObywatel 2.0 – aplikacja dla wszystkich
  Z mObywatelem 2.0 załatwisz szybko, łatwo i bezpiecznie sprawy urzędowe i formalności z dowolnego miejsca, bez wychodzenia z domu. Aplikacja stale się rozwija. Wkrótce pojawią się w niej kolejne dokumenty i usługi. 

  Pobierz ją już dziś! 

  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  SECURE 24 : wyznaczamy horyzont cyberbazpieczeństwa

  10-latek edukujący o cyberbezpieczeństwie, szef agencji ENISA, agent FBI, dziennikarz śledczy „Washington Post”, szefowa ważnego ukraińskiego serwisu informacyjnego –...