sobota, 2 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Polacy chcą korzystać z urządzeń, które pomagają im oszczędzać energię

  Zobacz również

  Obserwujemy wzrost udziału sprzedaży pralek w najwyższej klasie energetycznej A. W ciągu zaledwie dwóch lat wzrósł on z ok. 6 do 25 procent. To pokazuje, że jako konsumenci jesteśmy coraz bardziej świadomi, że inwestycja w urządzenie w klasie A to oszczędność energii w dłuższej perspektywie i mądre zarządzanie domowym budżetem.
  Posiadanie energooszczędnych urządzeń w domu jest ważne dla aż 85 proc. Polek i Polaków. To wyniki najnowszego badania przeprowadzone przez Grupę IQS na reprezentatywnej grupie Polek i Polaków na zlecenie Samsung. Odzwierciedlenie tych danych widzimy w zmieniającym się rynku pralek o najwyższych klasach energetycznych. W 2021 pralki w najwyższej klasie energetycznej stanowiły 5,5 proc., by osiągnąć 15,1 proc. w 2022 r. i ponad 25 proc. udziału w rynku pralek w 2023.

  - Reklama -

  Samsung wyznacza trendy w zakresie energooszczędnych rozwiązań
  Niezmiennie liderem energooszczędnych pralek jest Samsung. Co więcej marka posiada kilka rozwiązań, które pozwalają dodatkowo oszczędzać energię. Jedną z nich jest technologia EcoBubble, dzięki której możemy skutecznie prać już w temperaturze 15°C. Pranie w zimnej wodzie pozwala ograniczyć zużycie energii do nawet 70% przy zachowaniu skuteczności. Technologia EcoBubble odpowiednio dobierając proporcje wody, detergentu i powietrza tworzy pianę, która pozwala uprać ubrania w niższej temperaturze, nie rezygnując ze skuteczności czyszczenia, przy okazji obniżając też rachunki za energię.

  Inną przydatną technologią jest program Pranie Optymalne AI. Pozwoli on zoptymalizować nie tylko zużycie prądu, ale też wody, a nawet środków piorących. Jak? Za pomocą precyzyjnych czujników program ten dostosowuje długość cyklu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. Użytkownik nie musi się martwić o to, czy wybrał odpowiedni program ani zastanawiać się, czy dobrze odmierzył ilość płynu do prania. W efekcie Pranie Optymalne AI pozwala zoptymalizować zużycie energii elektrycznej, detergentów oraz wody z korzyścią dla środowiska i naszego domowego budżetu.

  ŹródłoSamsung
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Nowe promocje Play dla domu – światłowód i telewizja w supercenie z Netflix w cenie abonamentu

  Play wprowadza pakiety rozrywki w najlepszej cenie – światłowód z dostępem do serwisu Netflix w supercenie już od 50...