piątek, 14 czerwca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Orange Energia obniża rachunki klientom

  Zobacz również

  Niedawno otrzymaliście maile i SMS-y od Orange Energia, odnośnie rabatu na rachunku za energię. Cena może być mniejsza o 125 złotych. To nie jest podstęp. Spokojnie klikajcie i korzystać ze zniżki. Wyjaśniamy o co chodzi. Wiele mówi się o oszustwach internetowych, podszywaniu się pod firmy, wysyłaniu informacji z fałszywymi fakturami oraz niebezpiecznymi linkami, o czym zresztą najlepiej wie i pisze nasz spec od cyberbezpieczeństwa – Michał Rosiak.

  - Reklama -

  Tym razem jest sytuacja odwrotna, dlatego chcieliśmy odpowiedzieć zbiorczo na Wasze pytania i uspokoić wszystkich.

  Tak to my, a właściwie nasza spółka Orange Energia – zajmująca się m.in. sprzedażą energii i fotowoltaiki – rozsyła wiadomości o niższych kosztach użytkowania. Choć w pierwszej chwili może brzmieć to zbyt pięknie, by było prawdziwie, jednak nie ma tu żadnych haczyków ani zagrożeń. Sprawdziliśmy to u źródła.

  Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

  Jeśli spełnicie jeden z warunków, opisanych w Rozporządzeniu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, takich jak: zgoda na korzystanie z e-faktur (ograniczymy wysyłkę papierową i wszyscy rozliczymy się szybko, wygodnie, elektronicznie) lub potwierdzicie swoje dane czy też zgodzicie się na otrzymywanie informacji marketingowych – wówczas Wasze rachunki będą niższe o około 125 złotych. Czysta energia i czysty zysk.

  Można spełnić jeszcze kilka innych warunków, aby otrzymać rabat, dlatego polecamy zapoznać się dokładnie z całą informacją. Pełną treść maila, którego otrzymali klienci, znajdziecie też poniżej. A jeśli rozważacie dopiero instalacje paneli fotowoltaicznych czy założenie pompy ciepła i zainteresowała Was oferta Orange Energia – szczegóły znajdują się tutaj. Więcej o zielonych działaniach naszej firmy czy innych promocjach, przeczytacie na blogu.

  Wiadomość wysyłana do użytkowników OE

  Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 9 września 2023 roku, zmieniającym rozporządzenie w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną, w Orange Energia przyznajemy obniżkę należności za energię elektryczną w kwocie 125,34 zł. Obniżka przysługuje odbiorcom w gospodarstwach domowych (grupa taryfowa G). Obniżka będzie Ci przysługiwać, jeśli spełnisz w terminie do 30 listopada 2023 roku przynajmniej jeden z trzech poniższych warunków:

  1. wyrazisz zgodę na otrzymywanie od Orange Energia faktur drogą elektroniczną, lub
  2. potwierdzisz poprawność swoich danych kontaktowych znajdujących się w posiadaniu Orange Energia, lub
  3. wyrazisz zgodę na otrzymywanie od Orange Energia informacji marketingowych.

  Obniżkę przyznamy Ci również, jeśli: 

  4.w okresie co najmniej trzech następujących po sobie miesięcy między dniem 1 stycznia 2023 roku a dniem 30 września 2023 roku, Twoje zużycie energii elektrycznej obniżyło się w punkcie poboru energii do poziomu poniżej 95% zużycia energii elektrycznej w odniesieniu do tych samych trzech następujących po sobie miesięcy między dniem 1 stycznia 2022 roku a dniem 30 września 2022 roku, lub

  5.jesteś prosumentem energii odnawialnej w rozumieniu art. 2 pkt 27a ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o odnawialnych źródłach energii, lub

  6.otrzymaliśmy od Ciebie oświadczenie, o którym mowa w art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 7 października 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej.

  Jeżeli spełniłeś warunek, który uprawnia Cię do obniżki, pomniejszymy Twoją płatność o 125,34 zł najpóźniej na ostatniej fakturze za energię zużytą w 2023 roku.

  ŹródłoOrange

  4 KOMENTARZE

  guest
  4 komentarzy
  najnowszy
  najstarszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krystyna

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Orange Energia faktur za energię drogą elektroniczną. Potwierdzam swoje dane kontaktowe

  Dorota

  Wyrazam zgode na otrzymywanie od Orange Energia faktur droga elektroniczna
  Potwierdzam swoje dane kontaktowe

  Jadwiga

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Orange Energia faktur drogą elektroniczną.Potwierdzam s

  BOZENA

  Wyrazam zgode na otrzymywanie od Orange Energia faktur droga elektroniczna
  Potwierdzam swoje dane kontaktowe

  - Reklama -

  Najnowsze

  T-Mobile Polska zdobył trzy nagrody w prestiżowych konkursach HR

  Jako T-Mobile Polska jesteśmy w gronie najlepszych pracodawców w naszym kraju. Zależy nam na naszych pracownikach, dlatego realizujemy różnorodne...