piątek, 10 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    LG publikuje Raport Zrównoważonego Rozwoju 2022-2023

    Zobacz również

    Firma przedstawia sześć strategicznych zadań w zakresie zarządzania ESG, koncentrując się na „3C” dla planety i „3D” dla ludzi. Firma LG Electronics opublikowała raport zrównoważonego rozwoju 2022-2023. Przedstawia w nim klientom oraz interesariuszom z całego świata osiągnięcia i strategię w każdym obszarze sześciu zadań strategicznych, które zostały starannie opracowane w celu realizacji wizji ESG pod hasłem Better Life for All. Firma skupia się na dwóch głównych obszarach: „3C” dla planety, czyli neutralność CO2,

    - Reklama -

    gospodarka cyrkularna i czysta technologia, oraz „3D” dla ludzi, czyli design dostosowany do wszystkich, dobre miejsce pracy oraz dywersyfikacja i integracja.

    3C dla planety: neutralność CO2, gospodarka cyrkularna i czysta technologia

    W tym roku zakłady LG odnotowały łączną globalną emisję bezpośrednich (zakres 1) i pośrednich (zakres 2) gazów cieplarnianych na poziomie 92,7 miliona ton*. Oznacza to redukcję o 22 miliony ton w porównaniu z rokiem poprzednim – zgodnie ze zobowiązaniem do osiągnięcia zerowej (bezpośredniej i pośredniej) emisji netto do 2030 roku.

    Firma odnotowała również współczynnik konwersji energii odnawialnej na poziomie 8,2 procent. LG zobowiązała się bowiem do korzystania w swoich zakładach na całym świecie wyłącznie z energii odnawialnej do 2050 r. i z powodzeniem dołączyła do RE100 (Renewable Energy 100), inicjatywy promującej przechodzenie firm na korzystanie w pełni ze źródeł energii odnawialnej.

    Firma przyspiesza również redukcję emisji dwutlenku węgla na etapie użytkowania produktu, wdrażając wysoce wydajne technologie przyjazne dla środowiska. Około 80 procent całkowitej emisji dwutlenku węgla firmy LG pochodzi z etapu użytkowania produktu i obejmuje emisje pośrednie (zakres 3) generowane poza zakładami firmy. W ubiegłym roku ilość dwutlenku węgla na jednostkę funkcjonalną emitowana przez siedem głównych produktów, które powodują około 80 procent całkowitej emisji dwutlenku węgla generowanej podczas korzystania z produktów LG, spadła o 13,1 procent w porównaniu do 2020 roku. Emisja dwutlenku węgla na jednostkę funkcjonalną to wartość uzyskana przez podzielenie całkowitej ilości gazów cieplarnianych emitowanych podczas średniego okresu użytkowania produktu przez jednostkę funkcjonalną danego produktu. Na przykład w przypadku lodówki podaje się emisję gazów cieplarnianych na litr, a w przypadku pralki na kilogram. Ponadto w 2021 r. firma LG stała się pierwszym południowokoreańskim producentem urządzeń, którego cel redukcji emisji gazów cieplarnianych na etapie użytkowania produktu (zakres 3) został zatwierdzony przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi).

    Aby stworzyć ekosystem o obiegu zamkniętym, w ubiegłym roku firma odzyskała łącznie 472 876 ton odpadów elektronicznych z 52 krajów. Od 2006 roku firma LG odzyskała ich łącznie 3 992 768 ton. W 2022 roku ilość wykorzystanych w produktach firmy tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu osiągnęła 32 987 ton, czyli o 25 procent więcej niż w 2021 roku. Co więcej, zakłady firmy w Korei Południowej przeszły niedawno weryfikację Zero Waste to Landfill (ZWTL).

    3D dla ludzi: design dla wszystkich, dobre miejsce pracy oraz dywersyfikacja i integracja

    LG przywiązuje również dużą wagę do dostępności, integrując w swoich głównych produktach funkcje rozpoznawania głosu i wskazówek głosowych oraz dostarczając naklejki w alfabecie Braille’a, które można umieścić na każdym urządzeniu AGD firmy. Firma zamierza również rozszerzyć koncepcję uniwersalnego wzornictwa na wszystkie swoje produkty – będą odtąd projektowane w sposób umożliwiający ich łatwe użytkowanie przez wszystkich.

    W ubiegłym roku firma przeprowadziła wśród swoich głównych dostawców ankietę na temat zużycia energii i emisji dwutlenku węgla, a następnie zweryfikowała te dane za pośrednictwem podmiotu zewnętrznego. Od tego roku firma LG zwiększa świadomość wśród kadry kierowniczej i pracowników swoich partnerów poprzez program edukacyjny dotyczący neutralności węglowej. W pierwszej połowie tego roku w programie wzięło udział 152 dostawców.

    Ponadto zgodnie z międzynarodowymi standardami Responsible Business Alliance (RBA), firma wspiera dostawców w ich praktykach środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG) za pomocą zewnętrznych przeglądów certyfikacji ESG. Pozwala to proaktywnie reagować na wszelkie potencjalne zagrożenia, na które mogą być narażeni dostawcy w obszarach takich jak praca, środowisko, etyka, a także zdrowie i bezpieczeństwo. Począwszy od tego roku, zakres działań został rozszerzony na partnerów z siedzibą nie tylko w Korei, ale na całym świecie.

    Zwiększenie roli Komitetu ds. ESG

    LG zwiększa rolę Komitetu ds. ESG, który podlega bezpośrednio zarządowi i odgrywa istotną rolę we wdrażaniu praktyk dotyczących ESG w całej firmie. Komitet, składający się z 4 niezależnych dyrektorów i 1 dyrektora wykonawczego, działa pod kierownictwem przewodniczącego Seo Seung-woo, który został powołany na to stanowisko na początku tego roku.

    W ubiegłym roku, w celu zapewnienia przejrzystości w zarządzie oraz strukturze kierownictwa, Komitet ds. ESG ustanowił wytyczne dotyczące niezależności, różnorodności i kompetencji dyrektorów, a także uchwalił kartę ładu korporacyjnego.

    Od 2006 roku firma co roku publikuje raport zrównoważonego rozwoju. Począwszy od zeszłego roku, oprócz publikacji LG ESG Fact Book, która przedstawia cele, działania oraz wyniki firmy w zakresie zarządzania ESG, firma publikuje także ESG Story Book, która w przystępnej formie pomaga klientom i interesariuszom zrozumieć działania LG w zakresie ESG.

    ŹródłoLG
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    6 GHz na usługach, czyli kilka słów o Wi-Fi 6E

    Liczba urządzeń podłączonych do domowej sieci stale wzrasta. Kiedyś były to laptopy i smartfony, teraz także lodówki, telewizory, systemy...