piątek, 1 grudnia, 2023

Nasze serwisy:

Więcej

  Jakie soundbary wybierają Polacy w 2023 roku?

  Zobacz również

  Soundbary Samsung nieustannie cieszą się dużą popularnością na polskim rynku. Według danych firmy badawczej GfK w pierwszej połowie 2023 roku wśród 10 najchętniej kupowanych soundbarów w Polsce, aż 7 stanowiły modele firmy Samsung. Polacy coraz częściej wybierają też bardziej zaawansowane i droższe modele tych urządzeń. Widzowie coraz chętniej uzupełniają swoje centra domowej rozrywki o soundbary i często wybierają urządzenia firmy Samsung. Wśród pierwszych dziesięciu najchętniej kupowanych soundbarów w pierwszej połowie

  - Reklama -

  2023 roku, aż siedem stanowiły modele firmy Samsung. Z kolei w pierwszej „dwudziestce” znalazło się 10 urządzeń tego producenta.

  Najczęściej wybieranym soundbarem w okresie od stycznia do czerwca 2023 roku w Polsce był model Samsung HW-B550. Tuż za nim uplasowały się kolejno modele: HW-Q600B, HW-B450, HW-Q60B oraz najbardziej zaawansowany HW-Q990B. Oznacza to, że pięć pierwszych miejsc zdominowały soundbary firmy Samsung. W pierwszej dziesiątce znalazły się także soundbary Samsung HW-Q800B czy HW-Q930B.

  Konsumenci coraz częściej decydują się na zakup soundbarów ze średniej i wyższej półki. Wśród dziesięciu najchętniej kupowanych soundbarów Samsung znalazły się aż dwa najbardziej zaawansowane i co za tym idzie – droższe modele: HW-Q990B i HW-Q930B. Urządzenia te cechuje niezwykle potężne brzmienie oraz funkcjonalne rozwiązania, które pozwolą odkryć nowy wymiar dźwiękowych doświadczeń. Przykładowo model HW-Q990B  oferuje Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 11.1.4. Oznacza to, że posiada 11 kanałów równomiernie rozprowadzających dźwięk, 1 niskotonowy i 4 skierowane ku górze, które sprawią, że brzmienie będzie nas otaczać z każdej strony. Dodatkowe wrażenia potęgują tutaj Bezprzewodowe Tylne Głośniki, dostępne w zestawie, które tworzą zapierającą dech w piersiach jakość kinowego dźwięku. Tym samym nasze przeżycia staną się jeszcze bardziej intensywne i realistyczne.

  Kinowe brzmienie dla każdego

  Firma Samsung nieprzerwanie od lat utrzymuje pozycję lidera na globalnym rynku soundbarów. Według danych firmy badawczej FutureSource Consulting,  w 2022 roku soundbary Samsung już po raz 9. z rzędu były najchętniej kupowane na świecie. Urządzenia te cieszą się dużą popularnością także w Polsce – są numerem 1 już od 8 lat.

  O popularności soundbarów Samsung świadczy szerokie portfolio urządzeń, spośród którego, każdy wybierze coś dla siebie. Soundbary Q-Serii są idealnym wyborem dla miłośników potężnych brzmień, którzy chcieliby poczuć pełnię dźwięku przestrzennego podczas oglądania filmów czy wydarzeń sportowych. Z kolei fani designu, pięknych wnętrz i minimalizmu powinni docenić jednoelementowe soundbary  S-Serii, które będą świetnie komponować się z telewizorami lifestyle, takimi jak The Frame czy The Serif.  Z kolei innowacyjne modele z serii C to świetny wybór widzów, którzy przy pomocy subwoofera pragną wzmocnić dźwięk płynący z telewizora i wprowadzić domową rozrywkę na wyższy poziom.

  Cechą charakterystyczną soundbarów jest ich doskonała współpraca z telewizorami. Jedna z najbardziej innowacyjnych funkcji Samsung to Q-Symphony, która tworzy synergię dźwięku, jednocześnie wykorzystując głośniki soundbara i telewizora Samsung. W tradycyjnych rozwiązaniach po podłączeniu soundbara, głośniki telewizora były wyłączane. Samsung zdecydował się wykorzystać moc obu urządzeń, aby zintensyfikować wrażenia dźwięku przestrzennego. Tym samym, dzięki funkcji Q-Symphony, po podłączeniu soundbara, górne i boczne głośniki telewizora wykorzystywane są jako dodatkowy kanał audio. Funkcja dostępna jest w soundbarach Q-Serii, Ultra Slim i S-Serii i współpracuje z telewizorami, takimi jak QLED, Neo QLED czy OLED.

  Soundbary Samsung cechuje także niezwykle łatwa instalacja. W zeszłym roku w Q-Serii wykorzystana została po raz pierwszy na świecie funkcja Bezprzewodowego Dolby Atmos[2]. Funkcja ta pozwala połączyć soundbar bezprzewodowo z telewizorem i odkryć przestrzenne kinowe brzmienie za sprawą technologii Dolby Atmos. Tym samym można usiąść wygodnie w fotelu i rozkoszować się pełnią wrażeń audiowizualnych.

  ŹródłoSamsung
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Sezon świąteczny a rynek e-commerce, czyli sztuka przyciągania klientów i zwiększania zysków

  W obliczu dynamicznych zmian w zachowaniach konsumentów, a także rozwoju rynku e-commerce, marketingowcy na całym świecie starają się zrozumieć...