wtorek, 16 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Huawei publikuje raport roczny 2023. Wyniki zgodne z prognozą

  Zobacz również

  W piątek 29 marca Huawei opublikował raport roczny za 2023 rok. Firma informuje, że wyniki były zgodne z prognozami, generując 704,2 mld CNY przychodów i 87 mld CNY zysków netto. W minionym roku biznes Huawei w zakresie infrastruktury ICT pozostał solidny, część konsumencka także spełniła oczekiwania. Z kolei działalność w zakresie przetwarzania w chmurze i energetyki cyfrowej stale rosła, zaś inteligentne rozwiązania motoryzacyjnych rozwinęły się na dużą skalę.

  - Reklama -

  Huawei ceni badania i innowacje. W 2023 r. firma zainwestowała 164,7 mld CNY w badania i rozwój, co stanowiło 23,4% jej rocznych przychodów. W sumie inwestycje firmy w badania i rozwój w ciągu ostatniej dekady wyniosły 1,11 bln CNY.


  Wyniki firmy w 2023 r. były zgodne z prognozami. W ciągu ostatnich kilku lat wiele przeszliśmy, ale dzięki wyzwaniom, które występowały jedno po drugim udało nam się rozwinąć. Zaufanie i wsparcie naszych klientów, partnerów i przyjaciół na całym świecie pomogło nam kontynuować działalność, przetrwać i rozwijać się – powiedział Ken Hu, rotacyjny prezes Huawei.

  Przychody według działalności w 2023 r.: Dział infrastruktury ICT wygenerował 362 mld CNY, co oznacza wzrost o 2,3% rok do roku. Biznes konsumencki odnotował 251,5 mld CNY, co oznacza wzrost o 17,3% rok do roku. Dział Cloud Computing przyniósł 55,3 mld CNY, co oznacza wzrost o 21,9% rok do roku. Digital Power zarobił 52,6 mld CNY, co oznacza wzrost o 3,5% rok do roku. Dział inteligentnych rozwiązań motoryzacyjnych wygenerował 4,7 mld CNY, co oznacza wzrost o 128,1% rok do roku.


  W przyszłości Huawei będzie nadal inwestować w technologię i otwarte innowacje, aby nieustannie je rozwijać i pomagać w modernizacji różnych branż. Zobowiązując się do osiągania sukcesów dzięki jakości, firma będzie ciężko pracować, aby jakość stała się jedną z jej głównych przewag konkurencyjnych. Współpracując z 9,5 miliona deweloperów i 46 000 partnerów ekosystemu na całym świecie, Huawei zdecydowanie opowiada się za otwartą współpracą i pomaganiem innym w osiągnięciu sukcesu. Dzięki takiemu podejściu firma będzie nadal koncentrować się na opracowywaniu podstawowych technologii ICT, a także budowaniu platformy otwierającej nowe możliwości dla sprzętu i zaawansowanych systemów oprogramowania, które będą następnie udostępniane partnerom.


  – W 2024 roku czeka nas nowa podróż. Stworzymy większą wartość dla naszych klientów i społeczeństwa, napędzając otwarte innowacje, budując kwitnące ekosystemy i odnosząc sukcesy dzięki jakości. W tym miejscu chciałbym podziękować tym, którzy dołączyli do nas i dołączą po drodze. Razem stwórzmy coś niezwykłego. Zbudujmy w pełni połączony, inteligentny świat – podsumował Ken Hu.

  Wszystkie sprawozdania finansowe w Raporcie Rocznym 2023 zostały niezależnie zbadane przez KPMG.

  ŹródłoHuawei
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  LG podkreśla swoją obecność na rynku europejskim na Milan Design Week 2024

  LG Electronics (LG) uczestniczy w Milan Design Week 2024, globalnych targach designu odbywających się w dniach 16-21 kwietnia w...