poniedziałek, 13 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Huawei: Innowacje zmieniające oblicze świata i ekologii

    Zobacz również

    „Jeszcze silniej skupimy się na rozwoju innowacji, zapewnimy cyfrowe i inteligentne rozwiązania dla wszystkich sektorów oraz pomożemy w budowie niskoemisyjnego świata” – powiedział podczas Huawei Global Analyst Summit Ken Hu, rotacyjny prezes Huawei. Eksperci podczas wydarzenia zapowiedzieli szereg przełomowych innowacji m.in. z zakresu sztucznej inteligencji czy neurocybernetyki.

    - Reklama -

    Podczas 19. edycji Huawei Global Analyst Summit Ken Hu, rotacyjny prezes Huawei, opowiedział o podejściu firmy do modernizacji i budowania bardziej ekologicznego, inteligentnego świata.

    Przełomowe innowacje

    Ken Hu w swoim wystąpieniu omówił trzy główne inicjatywy podejmowane przez firmę. Jedną z nich jest konsekwentne wdrażanie innowacji. Huawei w najbliższym czasie umożliwi połączenia o prędkości 10 Gb/s w każdym miejscu dzięki technologii 5.5G. Ewolucja rozwiązań w sieciach bezprzewodowych pozwoli na realizację wielu wyzwań, a także zniweluje dotychczasowe opóźnienia i zapewni niezawodność, pożądaną zwłaszcza w zakładach przemysłowych. Poza tym, nastąpi renowacja architektury poszczególnych węzłów, oprogramowania i centrów danych, aby doprowadzić do zwiększenia wydajności i efektywności energetycznej.

    W zakresie usług chmurowych, firma buduje MetaStudio – kompleksową platformę, która znacznie przyspieszy tworzenie i agregację danych, a w trosce o doznania konsumentów specjaliści pracują nad autorską strategią „Seamless AI Life experience” – inteligentnym systemem łączącym świat fizyczny i cyfrowy.

    Transformacja cyfrowa i ekologiczna

    Zgodnie z zapewnieniami Kena Hu, Huawei dostosowuje swoje produkty do różnych scenariuszy przemysłowych. Rozpoczyna wstępną integrację oraz weryfikację produktów, które ułatwią klientom oraz partnerom transformację cyfrową. Pierwszym z nich jest Huawei Cloud – chmura umożliwiająca szybką migrację danych. Nad realizacją powziętego celu czuwają zintegrowane zespoły ekspertów, specjalizujących się na konkretnych branżach. W ten sposób firma jest w stanie precyzyjniej dobierać swoje usługi do potrzeb poszczególnych sektorów.

    Trzecia część strategii zaprezentowanej przez prezesa rotacyjnego dotyczy upowszechnienia ekologicznej, niskoemisyjnej infrastruktury ICT. Modernizację przechodzi również obszar fotowoltaiki, w którym sztuczna inteligencja przyczyni się do zwiększenia produkcji energii odnawialnej.

    Plany na przyszłość

    W przyszłości Huawei podejmie kolejne działania, aby zwiększyć swoją odporność biznesową i zapewnić stały wzrost.

    Musimy utrzymać tempo rozwoju poprzez ciągłe innowacje, tworząc wartość dla klientów i społeczeństwa. Z niecierpliwością czekamy na bliższą współpracę z naszymi klientami i partnerami, aby zbudować bardziej ekologiczny, inteligentny świat – powiedział Ken Hu.

    – Wszystko, co wyobrażamy sobie dzisiaj, będzie najprawdopodobniej zbyt zachowawcze w świecie jutra. Śmiałymi hipotezami, nieszablonowymi wizjami oraz przełamywaniem barier w teorii i technologii stawimy czoła przyszłości. To jedyna droga, by iść naprzód – dodał w swoim przemówieniu inauguracyjnym dr Zhou Hong, prezes Instytutu Badań Strategicznych Huawei.

    Firma ujawniła, że prowadzi sukcesywne badania wspierające rozwiązania praktyczne.  Dr Zhou przedstawił z kolei dziesięć zagadnień, które Huawei ma nadzieję rozstrzygnąć w przyszłości:

    • W jaki sposób maszyny postrzegają świat i czy możemy zbudować modele, które nauczą je go rozumieć?
    • W jaki sposób możemy lepiej zrozumieć fizjologiczne mechanizmy ludzkiego ciała, w tym działanie ośmiu układów organizmu, procesów poznawczych i inteligencji?
    • Nowe możliwości odczuwania i sterowania, np. interfejsy mózg-komputer, interfejsy mięsień-komputer, wyświetlacze 3D, wirtualny dotyk, wirtualny zapach i wirtualny smak.
    • Monitorowanie ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi i pracy serca w czasie rzeczywistym. Dyskretne jak i znaczące odkrycia wspomagane przez sztuczną inteligencję w dziedzinie chemii farmaceutycznej, biofarmaceutyków i szczepionek.
    • Wydajne, zautomatyzowane i inteligentne oprogramowania skoncentrowane na aplikacjach, zapewniające lepsze doświadczenia użytkowania.
    • Osiągnięcie i obejście tzw. granicy Shannona w celu zapewnienia wysokowydajnej łączności na poziomie regionalnym oraz globalnym.
    • Stworzenie adaptacyjnych i efektywnych modeli obliczeniowych, architektury innej niż von Neumanna, niekonwencjonalnych komponentów oraz systemów AI z możliwością całkowitego rozpracowania oraz ewentualnego usunięcia.
    • Wynalezienie nowych molekuł, katalizatorów i komponentów z inteligentną informatyką.Wynalezienie nowych molekuł, katalizatorów i komponentów z inteligentną informatyką.
    • Opracowywanie nowych procesów, które przewyższają CMOS, są tańsze i bardziej wydajne.
    • Bezpieczna, wydajna konwersja i magazynowanie energii oraz usług na żądanie.

    Huawei Global Analyst Summit co roku gromadzi analityków branżowych, finansowych, liderów opinii i przedstawicieli mediów z całego świata, którzy chcą dowiedzieć się więcej o przyszłych trendach w branży i strategii rozwoju Huawei. Konferencja Huawei Global Analyst Summit odbyła się po raz pierwszy w 2004 roku i jest kontynuowana corocznie od 19 lat.

    ŹródłoHuawei
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Nowe soundbary Samsung Q-Serii debiutują w Polsce

    W polskich sklepach pojawiła się właśnie bogata oferta soundbarów Samsung. Wśród nich znalazły się najbardziej zaawansowane modele z Q-Serii,...