poniedziałek, 20 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Zapobieganie utracie danych priorytetem dla firm

    Zobacz również

    Jedna na trzy firmy traktuje zapobieganie wyciekom danych jako główny priorytet w zakresie cyberbezpieczeństwa– wynika z badania przeprowadzonego przez WithSecure (dawniej F-Secure Business) wśród 3000 decydentów IT z 12 krajów. Ochrona pracowników zdalnych to najważniejsze wyzwanie biznesowe dla co czwartej organizacji. Poza bezpieczeństwem danych organizacje traktują priorytetowo ochronę przed malware i ransomware (29% wskazań) oraz zapobieganie zagrożeniom związanym z pocztą elektroniczną, w tym zaawansowanemu

    - Reklama -

    phishingowi czy włamaniom na firmowe skrzynki (27% wskazań). Zbliżony odsetek respondentów wskazał na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa aplikacji opartych na chmurze, takich jak. Office 365 i Salesforce. Dla sektora finansowego i branży ubezpieczeń kwestia ochrony aplikacji chmurowych okazała się najważniejszym wyzwaniem.

    Bezpieczeństwo codziennej pracy organizacji – brakujący priorytet? 

    Zdaniem analityków z WithSecure w priorytetach wskazywanych przez organizacje brakuje skupienia na bezpieczeństwie w codziennym funkcjonowaniu firmy.

    Prozaiczne sprawy związane z codzienną pracą organizacji mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Często jednak są pomijane, ponieważ muszą być wdrażane wewnętrznie, co trafia na opór i jest postrzegane jako dodatkowa praca albo spowolnienie działania przedsiębiorstwa. Na przykład kultura bezpieczeństwa,  nie jest czymś, co można zlecić zewnętrznej firmie – wymaga zmiany zachowania wszystkich pracowników. Nie tworzy się ona też z dnia na dzień, zajmuje to lata i wymaga konsekwencji – zaznacza Leszek Tasiemski, VP of Product w WithSecure.

    Szybkość reakcji, wiedza i ciągłość zdziałania – wyzwania biznesowe

    Poza ochroną pracowników zdalnych głównym wyzwaniem dla firm jest zwiększenie szybkości i skuteczności reagowania na incydenty związane z cyberbezpieczeństwem (24% wskazań). Decydenci IT zdają sobie też sprawę z konieczności edukacji – zwiększenie zrozumienia zagrożeń i ryzyka w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego to jeden z najważniejszych aspektów dla 23% badanych. Kluczowe wyzwanie biznesowe to również zapewnienie ciągłości działania organizacji.

    Cyberbezpieczeństwo przenika dziś każdy aspekt działania firmy. Osoby odpowiedzialne za ochronę zasobów IT muszą brać pod uwagę wiele aspektów i potencjalnych zagrożeń, równocześnie nie mogą opóźniać realizacji misji danej organizacji – podkreśla Tasiemski. To trudne wyzwanie, ale powiązanie strategii firmy z cementowaniem bezpieczeństwa w jej kulturze to niezbędna praca, aby ochrona danych nie było postrzegane jedyne jako uciążliwy dodatek do “prawdziwej pracy”.

    O badaniu:

    WithSecure 2022 B2B Market Research – badanie online z udziałem 3072 respondentów przeprowadzone w maju 2022 roku w 12 krajach (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Belgia, Holandia, Dania, Finlandia, Norwegia, Szwecja, USA, Kanada i Japonia). Respondenci byli decydentami lub osobami mającymi wpływ na decyzje w swoich organizacjach w zakresie zakupu produktów i usług  zapewniających bezpieczeństwo IT, chmury lub sieci.

    ŹródłoWithSecure
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Nowe karty sieciowe WiFi 6 od TP-Link – Archer TX50UH oraz Archer TX20U Nano

    TP-Link prezentuje dwie nowe karty sieciowe ze złączem USB. Archer TX50UH pozwala na uzyskanie prędkości transmisji Wi-Fi do 3000...