wtorek, 21 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    W Lublinie o sztucznej inteligencji i machine learning

    Zobacz również

    31 maja br. o godz. 18 w Inkubatorze Business Link w Lublinie odbędzie się spotkanie „infoShare Academy po godzinach”, podczas którego przybliżony zostanie temat sztucznej inteligencji i jej wpływu na otaczającą nas rzeczywistość. Wśród zaproszonych prelegentów wystąpi m.in przedstawicielka firmy Intel. Po spotkaniu, takie pojęcia i narzędzia, jak machine learning czy TensorFlow, nie będą już żadną tajemnicą. Wstęp jest bezpłatny.

    - Reklama -

    Machine learning (uczenie maszynowe) to technologia, która jest w ostatnich miesiącach na ustach najważniejszych osób zajmujących się nowymi technologiami i staje się niezwykle istotna dla rozwoju rynku IT – mówi Marcin Pokojski, CEO infoShare Academy, działający od 17 lat w branży IT, mentor w programach dla start-upów. – Najprościej tłumacząc w machine learning chodzi o to, żeby komputery poprzez analizę i interpretację danych, mogły same rozwiązywać określone problemy bez ingerencji człowieka – dodaje.

    Przykładem może być… autokorekta w klawiaturze. Dlaczego? Ponieważ na bazie wprowadzanych najpopularniejszych słów oraz najczęściej popełnianych błędów, komputer sam je wyłapuje i poprawia. Innym przykładem mogą być serwisy VOD, które po kilku obejrzanych filmach oraz serialach są w stanie zarekomendować użytkownikowi, na podstawie tego, co oglądał, inne propozycje, które mogą się mu spodobać. Można więc powiedzieć, że machine learning to taki trochę niewidzialny asystent, który pomaga w wirtualnym świecie. Obecnie jesteśmy na początku drogi rozwoju tej technologii, ale wiele wskazuje na to, że najbliższe lata przyniosą coraz to doskonalsze rozwiązania.

    Przyszłość, która nadejdzie
    Machine learning to olbrzymie wyzwanie dla biznesu. W najbliższych latach firmy będą musiały z ogromnej ilości danych jakie otrzymują, wybrać te informacje, które wskażą im, czego oczekują od nich klienci. Dzięki uczeniu maszynowemu stanie się to o wiele łatwiejsze, a same algorytmy będą przewidywać przyszłość i wskazywać konkretne rozwiązania.

    – Rola sztucznej inteligencji w najbliższych latach odgrywać będzie niezwykle istotną rolę w wielu dziedzinach naszego życia, jak i biznesie. Stąd chęć przybliżenia tego zagadnienia szerszej grupie odbiorców w ramach cyklu „infoShare Academy po godzinach – mówi Anna Prończuk-Omiotek, manager oddziału infoShare Academy w Lublinie.  – Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się w praktyczny sposób, czym jest machine learning oraz jak ta technologia działa od strony technicznej. Do tego pokażemy, w jaki sposób używać Tensorflow, czyli narzędzia firmy Google, które jest dedykowane temu zagadnieniu – dodaje.

    Wspomniany Tensorflow, to uczące się oprogramowanie wydane przez giganta z Mountain View w formie open source (otwarte oprogramowanie), które wspiera większość usług Google, takich jak: rozpoznawanie pisma i obrazów, tłumacz, poczta oraz wiele innych. Biblioteka TensorFlow „uczy” się zachowania użytkownika poprzez analizę i przetwarzanie danych z urządzeń, których używa. Google oddając w ręce programistów takie narzędzie, chce przyspieszyć ewolucję sztucznej inteligencji. Obecnie każdy może wzbogacić swoje oprogramowanie o mechanizmy maszynowego uczenia się.

    Kto wystąpi?
    Pierwszym zaproszonym przez organizatorów gościem będzie Dominika Puzio z firmy Intel. Programistka i wielbicielka języka Java, ostatnio pilnie zgłębiająca zagadnienia związane z machine learning. W ciągu ostatnich dziesięciu lat zdarzało jej się być software developerem, software architectem, team leaderem i technical project managerem, a ostatnio jako cloud software engineer w Intelu pracowała nad rozwojem open-source’owej platformy analitycznej TAP. Tytuł jej prezentacji to: „Machine Learning dla programistów.”

    Drugim zaproszonym gościem będzie Patryk Omiotek, który wystąpi z prezentacją „TensorFlow dla początkujących”. Patryk to programista z ponad 10-letnim doświadczeniem. Z zapałem śledzi bieżące trendy w branży i stąd zainteresował się takimi obszarami jak: sztuczna inteligencja, machine learning oraz Internet of Things. Obecnie pracuje na stanowisku Senior Software Engineer w Invite. Jest również trenerem w infoShare Academy, gdzie uczy przyszłych programistów nowego zawodu.

    Po zakończeniu części oficjalnej, uczestnicy spotkania będa mogli porozmawiać przy pizzy o bieżacych technologicznych trendach.

    Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
    KIEDY? 31 maja 2017 r. (środa), godz. 18:00
    GDZIE? ul. Lipowa 4a, inkubator Business Link Lublin (III piętro)

    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Nowe karty sieciowe WiFi 6 od TP-Link – Archer TX50UH oraz Archer TX20U Nano

    TP-Link prezentuje dwie nowe karty sieciowe ze złączem USB. Archer TX50UH pozwala na uzyskanie prędkości transmisji Wi-Fi do 3000...