piątek, 1 grudnia, 2023

Nasze serwisy:

Więcej

  [ViewFinity S9 – Historie] RABBIT WALKS poszerza granice jakości obrazu i tworzenia treści demo

  Zobacz również

  “Perłą w koronie” treści w ultrawysokiej rozdzielczości jest wideo. Nie chodzi tu tylko o uzyskanie ostrego, żywego obrazu, ale także o misterną pracę – klatka po klatce i piksel po pikselu. W pojedynczym filmie można zobaczyć staranne wyważenie kontrastu i koloru przez twórcę, jak również estetykę, która dotyczy każdego najmniejszego szczegółu.

  - Reklama -

  Jest to szczególnie ważne w przypadku filmów demonstrujących możliwości ekranu, prezentujących pełną specyfikację wyświetlacza, jego potencjał. Podczas tworzenia filmu demo dotyczącego jakości obrazu najważniejsze są szczegóły. Właśnie dlatego do kreowania takiego rodzaju rozbudowanych materiałów należy używać monitorów o ultrawysokiej rozdzielczości.

  Samsung Newsroom spotkał się z wieloma artystami, używającymi ViewFinity S9, by porozmawiać o wpływie technologii na ich proces kreatywny i tworzone przez nich dzieła sztuki. Specjaliści w dziedzinie sztuki to: DEVSISTERS, które podkreśliły znaczenie monitorów w projektowaniu 3D, studio projektowe OIMU przeplatające w swoich projektach odmienne tradycje kulturowe oraz Mike Perry, który sugeruje nową perspektywę w projektowaniu grafiki. W ostatniej odsłonie serii ViewFinity S9 – Historie, Samsung Newsroom spotkał się z dyrektorem generalnym i kierownikiem ds. efektów specjalnych Seungmo Kimem z RABBIT WALKS, aby dowiedzieć się, w jaki sposób przekracza, a tym samym poszerza granice wyświetlania.

  Założone w 2010 roku RABBIT WALKS jest profesjonalnym studiem contentowym 3D, które wyreżyserowało ponad 1400 reklam, filmów o markach i nie tylko. Firma zajmuje się treściami wizualnymi i opracowuje różne rozwiązania dla mediów cyfrowych dzięki wiodącej w branży technologii, w szczególności w zakresie komputerowo generowanych (CG – computer generated) streamingów na żywo przy użyciu silnika gier i treści 8K lub wyższej rozdzielczości.

  Opowiedz nam trochę o swojej roli w RABBIT WALKS.

  Seungmo Kim: Nadzoruję reżyserię treści i efekty wizualne, koncentrując się głównie na reklamach i filmach demonstracyjnych o wysokiej jakości obrazu dla digital signage. W przypadku takiego rodzaju produkcji istotne jest zrozumienie technologii wyświetlacza, by w pełni wykorzystać jego możliwości. Poświęcam więc dużo czasu i wysiłku na poznanie specyfiki pracy monitorów podczas tworzenia materiałów demonstracyjnych. Sprawdzam jakość obrazu piksel po pikselu i dokonuję drobnych korekt klatka po klatce, aby przesunąć częstotliwość odświeżania do granic możliwości. Dzięki temu żmudnemu procesowi i precyzyjnej reżyserii mogę zapewnić widzom inny rodzaj „wizualnego katharsis.

  Jaka jest rola monitora w prezentacji jakości obrazu?

  Wideo demonstrujące jakość obrazu ma na celu zaprezentowanie pełnej specyfikacji, funkcji i możliwości digital signage. Biorąc pod uwagę, że filmy publikowane na dużych wyświetlaczach powinny być produkowane w ultrawysokiej rozdzielczości, ogromne znaczenie ma też jakość obrazu monitora, na którym jest przygotowywany projekt. Przykładem wydarzeń, podczas których wzrasta znaczenie rozdzielczości ekranu są targi, takie jak CES, ISE i InfoComm, gdzie prezentowane są większe cyfrowe materiały, często połączone ze sobą, osiągające rozdzielczość nawet 20K.

  Czy możesz opowiedzieć nam o swoim ostatnim projekcie z wykorzystaniem ViewFinity S9?

  Niedawno stworzyłem materiał o jakości obrazu wide8K dla siedmiometrowego wyświetlacza, zaprojektowanego do oglądania z odległości zaledwie metra. Przy tak niewielkim dystansie zauważalny może być nawet najmniejszy piksel, dlatego musiałem sprawdzić każdy szczegół i nawet najmniejszy szum. Dzięki ViewFinity S9 odkryłem, że praca w trybie podglądu ściśle odzwierciedlała produkt końcowy, co było naprawdę pomocne.

  Podczas pracy nad treściami w ultrawysokich rozdzielczościach, w tym materiałami 8K i nie tylko, często okazuje się, że nasze monitory nie posiadają wystarczających parametrów. Na szczęście ViewFinity S9 oferuje jakość 5K, zapewniającą więcej obszaru roboczego na ekranie niż warianty 4K, bez utraty szczegółów. Pozwala to na wzrost wydajności, ponieważ bez problemu można dostrzec więcej obszarów. Szczerze mówiąc, powrót do rozdzielczości 4K nie byłby dla mnie łatwy.

  Jakie są Twoje ulubione funkcje ViewFinity S9?

  Często noszę ze sobą monitor podczas filmowania na zewnątrz przy małych produkcjach, ale jasne otoczenie i odbicia światła potrafią mi mocno utrudnić pracę przy korzystaniu ze zwykłego ekranu. Monitorowanie w czasie rzeczywistym nie jest wtedy łatwe, ponieważ refleksy uniemożliwiają mi sprawdzanie na miejscu wszystkich szczegółów. Najczęściej z tego powodu sprawdzam zaledwie ich minimalną ilość.

  Pewnego dnia zabrałem ViewFinity S9 do miejsca, gdzie akurat filmowałem, w celu monitorowania postępu pracy. Matowy wyświetlacz zmniejszył odbicia światła i naprawdę poprawił moją produktywność. A sam ekran był tak jasny, że mogłem śledzić powstające zmiany o wiele lepiej niż się spodziewałem. Dzięki monitorowi ViewFinity S9 mogłem zająć się zarówno filmowaniem, jak i edycją na miejscu.

  Co odróżnia ViewFinity S9 od poprzednich monitorów?

  Podoba mi się fakt, że ViewFinity S9 obsługuje Thunderbolt, dzięki czemu działa jak hub1. Można bezpośrednio podłączać urządzenia do monitora. Zwykle podpinam hub do laptopa, a ponieważ często jest tam już wiele przewodów, łatwo o przypadkowe potknięcie się.

  Thunderbolt 4 umożliwia ViewFinity S9 obsługę różnych urządzeń (takich jak dyski zewnętrzne) z tyłu monitora i ich jednoczesne ładowanie.

  Jak ViewFinity S9 zmienił Twoje środowisko pracy?

  Podczas tworzenia treści 3D, renderowanie CG często zajmuje sporo czasu, co sprawia, że trudno jest w tym samym momencie robić cokolwiek innego. ViewFinity S9 oferuje jednak elastyczność, pozwalającą na wykonywanie dodatkowych czynności, jak oglądanie treści przesyłanych strumieniowo2, niezależnie od trwających na komputerze zadań.

  Kiedyś miałem kilka różnych monitorów do prac graficznych i oglądania streamingów. Dzięki ViewFinity S9 mogę usprawnić pracę i mieć jeden monitor, który może być wykorzystywany do różnych celów. Dla tych, którzy tak jak ja spędzają długie godziny pracując przy ekranie, jego wszechstronność jest wielką zaletą.

  Czy są jakieś inne funkcje, z których korzystałeś?

  Niewiele monitorów 5K lub o wyższej rozdzielczości pozwala na obrót ekranu o 90 stopni. ViewFinity S9 natomiast może być używany zarówno w poziomie, jak i w pionie w trybie Pivot, co jest bardzo komfortowe. Niedawno tworzyłem pionowe wideo i funkcja obrotu ViewFinity S9 była wyjątkowo pomocna. Teraz mogę łatwo przeglądać i edytować zawartość plików wertykalnie i horyzontalnie, po prostu obracając monitor. Wygodna była także regulowana wysokość podstawy i możliwość pochylania ekranu. Te ergonomiczne funkcje naprawdę pomagają zmaksymalizować produktywność.

  Co sądzisz o monitorze jako ekspert w dziedzinie filmów demonstracyjnych dotyczących jakości obrazu?

  Po skorzystaniu z monitora ViewFinity S9 mogę śmiało powiedzieć, że podoba mi się w nim wszystko. Od jasności i rozdzielczości po żywe kolory. To wyjątkowy wybór dla kreatywnych profesjonalistów. Wszechstronny monitor o świetnych parametrach. Gorąco polecam.

  ŹródłoSamsung
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Sezon świąteczny a rynek e-commerce, czyli sztuka przyciągania klientów i zwiększania zysków

  W obliczu dynamicznych zmian w zachowaniach konsumentów, a także rozwoju rynku e-commerce, marketingowcy na całym świecie starają się zrozumieć...