wtorek, 21 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    UPC Polska wspiera supermoce dzieci i promuje umiejętności programowania

    Zobacz również

    Dzielenie się pasją do innowacyjnych technologii i kreatywne wspieranie rozwoju dzieci to najważniejsze założenia przyświecające inicjatywie UPC Polska – największego w Polsce dostawcy Internetu, telewizji i usług telefonicznych, który startuje z programem UPC Future Makers. Jego główną ideą jest stworzenie najmłodszym możliwości zdobywania wiedzy i umiejętności, ważnych w dobie gospodarki cyfrowej i jednocześnie mających pozytywny wpływ na społeczeństwo.

    - Reklama -

    Pierwsze zajęcia z programowania, wspierane merytorycznie przez specjalistów z fundacji CoderDojo Polska odbędą się 29 czerwca podczas Cable Congress w Warszawie, flagowego spotkania europejskiego sektora kablowego.

    SwiatPotrzebujeSuperbohaterow_UPCFutureMakersWarsztaty UPC Future Makers to pokaz wiedzy i umiejętności dzieci, które pojawią się na wydarzeniu z samodzielnie przygotowanymi projektami i zaprezentują swoje dokonania gościom z całego świata. W evencie weźmie udział kilkudziesięcioro podopiecznych CoderDojo Polska z Warszawy, Zambrowa i Białegostoku oraz 5 mentorów tej organizacji z siedzibą w Zambrowie, będącej częścią globalnej Fundacji CoderDojo założonej w 2013 r. w Irlandii.

    – Umiejętność programowania to  niezwykle dynamicznie rozwijający się składnik nowoczesnej edukacji, którego rolę podkreślają liczne eventy propagujące wiedzę o informatyce oraz prawodawstwo krajów UE i USA, które wprowadzają zajęcia z kodowania do swoich programów edukacji. Zdecydowaliśmy się wejść w ten obszar, ponieważ dostarczanie zasobów i narzędzi niezbędnych do realizacji wizji społeczeństwa, które dotrzyma kroku dynamicznie rozwijającej się technologii należy realizować od jak najwcześniejszego wieku. Poprzez organizację warsztatów z programowania podczas Cable Congress chcemy przybliżyć dokonania najmłodszych uczestników zajęć CoderDojo specjalistom branży nowych technologii i zainaugurować nasze wsparcie dla tego typu inicjatyw. –
    mówi Patrycja Gołos, wiceprezes ds. korporacyjnych w UPC/ Liberty Global CEE.

    Zajęcia z programowania organizowane przez UPC są zaadresowane do dzieci w różnym wieku i opierają się na wsparciu specjalistów, będących jednocześnie wolontariuszami. W programie wydarzenia przewidziano m.in. warsztat, możliwość wymiany doświadczeń przez uczestników Cable Congress (sala zostanie „otwarta” dla gości kongresu, którzy będą osobiście mogli porozmawiać z dziećmi o ich projektach) oraz przestrzeń ‚hackerspace’, w ramach której uczestnicy zajęć będą na miejscu tworzyć grę na zadany przez organizatora temat.
     
    Pierwsze CoderDojo w Polsce powstało w Zambrowie w 2013 roku. Inicjatorem i prezesem fundacji jest Kamil Sijko. Obecnie w kraju działa 9 klubów koderskich pod auspicjami fundacji. CoderDojo to miejsce rozwoju talentów technologicznych (programowanie, modelowanie, grafika, druk 3D) dla dzieci i nastolatków. Zajęcia odbywają się z dala od szkoły, często w salach udostępnianych przez firmy IT. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a do społeczności może dołączyć każdy, kto chce zostać uczniem lub mentorem CoderDojo.

    CoderDojo Irlandia (Główna fundacja ) jest autonomiczną częścią globalnej Fundacji CoderDojo. Założonej przez Jamesa Wheltona na początku 2013 roku. Fundacja ma na celu wspierać nowe i istniejące placówki CoderDojo na całym świecie poprzez wymianę doświadczeń, dostarczanie zasobów i narzędzi potrzebnych do realizacji wizji. By każde dziecko na świecie posiadało możliwość do nauki korzystania z nowych technologii i programowania. Co roku organizują dwa duże wydarzenia DojoCon dla mentorów oraz Coolest Projects dla uczestników, gdzie każdy ma szansę pokazać swój projekt, nad którym pracował.

    ŹródłoUPC
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Visa redefiniuje pojęcie karty, prezentując nowe produkty na cyfrowe czasy

    Sposób, w jaki ludzie płacą i otrzymują płatności, zmienił się w ciągu ostatnich pięciu lat bardziej niż w całym...