niedziela, 19 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    UniStartApp na Politechnice Warszawskiej

    Zobacz również

    9 listopada 2016r. w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyło się seminarium Kreowanie innowacyjnych firm ICT poprzez interdyscyplinarne zespoły – UniStartApp. Wydarzanie zostało objęte patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wyzwaniem dla polskiego rozwoju jest komercjalizacja wyników badań i dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb gospodarki.

    - Reklama -

    Te zagadnienia podejmowane są w kontekście pozyskiwania innowacyjnych rozwiązań z uczelni i zatrudniania absolwentów przez istniejące firmy oraz promowanie tworzenia nowych podmiotów, w tym przedsiębiorstw zakładanych przez studentów.

    Skuteczność takich podmiotów wymaga budowy interdyscyplinarnego zespołu założycielskiego, który połączy kompetencje techniczne zapewniające wykreowanie nowych usług i produktów, z kompetencjami organizacyjnymi obszaru analizy rynku, zarządzania projektami, czy zapewnienia finansowania przedsięwzięć. W praktyce oznacza to budowę i dalsze wsparcie zespołów obejmujące studentów różnych kierunków i uczelni, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków technicznych i ekonomicznych. Pilotażowe działania podjęte zostały przez Sebastiana Grabowskiego, Dyrektora Centrum Badawczo Rozwojowe Orange Polska S.A., we współpracy z partnerami akademickimi – Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Jagiellońskim, Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, oraz firmami inwestycyjnymi.

    W listopadzie 2015 r. został powołany oficjalny program UnitStartApp, gdzie pod opieką doświadczonych mentorów, zawiązały się zespoły studentów z wydziałów zarządzania, finansów oraz kierunków technicznych. Efektem ich pracy są rozwiązania ICT w formie aplikacji i platform informatycznych. Wartością dodaną są zgromadzone doświadczenia dydaktyczne, które przyczynią się do doskonalenia procesu naukowego. Uczelnie biorące udział w UniStartApp podpisały list intencyjny w sprawie współpracy.

    Zastępca Prezesa UKE Krzysztof Dyl podkreślił, że Gospodarka jest ściśle związana z informatyką i telekomunikacją – dziś mówimy o gospodarce cyfrowej – podkreślał Dyl. – Te dwie branże dostarczają rozwiązań, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jednostek, firm i społeczeństw. Już dziś tworzymy gospodarkę opartą na filozofii Industry 4.0, której podstawą jest innowacyjność branży ICT.

    ŹródłoUKE
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    LG prezentuje nowe bezprzewodowe słuchawki douszne LG TONE Free z grafenem

    LG Electronics wprowadza na globalny rynek najnowszy model słuchawek TONE Free T90S, który jest gwarancją bardzo dobrej jakości dźwięku....