UKE chce tańszych połączeń

Zobacz również

Urząd Komunikacji Elektronicznej chce zmusić operatorów komórkowych do drastycznej obniżki stawek hurtowych za połączenia kończące się w ich sieciach – pisze Gazeta Prawna.

- Reklama -

Przedstawiciel jednej z sieci komórkowych powiedział „GP”, że prezes UKE oczekuje zmniejszenia stawek za zakończenie połączeń, które pobierają PTK Centertel, Polkomtel i Polska Telefonia Cyfrowa do ok. 15 gr.

Operatorzy szacują, że powyższy krok spowoduje zmniejszenie przychodów każdego z trzech głównych graczy (Orange, plus i Era) o około 400 mln zł rocznie. PTK Centertel uważa, że UKE chce regulować ceny detaliczne, do czego nie ma prawa. Wygląda na to, że UKE będzie miał ciężką drogę do zrealizowania swoich planów.

ŹródłoGazeta Prawna
0 Komentarze
najnowszy
najstarszy oceniany
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Najnowsze

TP-Link prezentuje zewnętrzny router Omada ER603WP-4G-Outdoor

TP-Link wprowadza do sprzedaży ER603WP-4G-Outdoor, zewnętrzny router Omada 4G/LTE Cat4 N300 na kartę SIM. To rozwiązanie stworzone z myślą...