Tylko 70-75 proc. Polaków ma telefon komórkowy

Zobacz również

Oficjalne dane GUS mówiące o tym, że w Polsce na koniec 2007 roku było 41,5 mln aktywnych kart SIM, są fikcją. W rzeczywistości było ich o 7,5 mln mniej – pisze Gazeta Prawna.

- Reklama -

Powodem powyższej sytuacji jest to, że operatorzy do aktywnych kart zaliczają także karty, które umożliwiają tylko odbieranie połączeń, ale nie mają możliwości wykonania połączenia.

Duża liczba nieużywanych kart SIM to efekt przeróżnych promocji, w których rozdawane są startery sieci komórkowych, promocji związanych z uruchomieniem nowej karty oraz migracji klientów z sieci do sieci – uważa Anna Streżyńska.

Średni czas życia karty SIM w pre-paid spadł z siedmiu, ośmiu miesięcy do trzech, czterech – mówi Jacek Kuźnieców, członek zarządu Polkomtelu. Oznacza to, że karta figurująca w statystykach jako aktywna przez co najmniej 13 miesięcy daje operatorowi przychody co najwyżej przez 1/3 tego okresu.

ŹródłoGazeta Prawna
0 Komentarze
najnowszy
najstarszy oceniany
- Reklama -

Najnowsze

TP-Link prezentuje zewnętrzny router Omada ER603WP-4G-Outdoor

TP-Link wprowadza do sprzedaży ER603WP-4G-Outdoor, zewnętrzny router Omada 4G/LTE Cat4 N300 na kartę SIM. To rozwiązanie stworzone z myślą...