niedziela, 14 lipca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Ticketmaster zaczyna powiadamiać ofiary naruszeń danych

  Zobacz również

  Ticketmaster rozpoczął proces powiadamiania klientów, których dane zostały ujawnione w wyniku incydentu bezpieczeństwa, który według hakerów dotknął ponad pół miliarda osób. Według ostatnich doniesień Ticketmaster zaczął wysyłać elektroniczne powiadomienia o naruszeniu danych do nieznanej liczby poszkodowanych klientów. Stało się to pod koniec czerwca, kilka tygodni po tym, jak incydent bezpieczeństwa trafił na pierwsze strony gazet.

  - Reklama -

  Oto krótkie podsumowanie tego, co się wydarzyło w firmie Ticketmaster

  W maju niesławna grupa cyberprzestępców ShinyHunters ogłosiła, że ​​ukradła dane osobowe 560 milionów klientów Ticketmaster – dane te były dostępne za jednorazową sprzedaż za pół miliona dolarów.

  Pod koniec maja Live Nation, spółka macierzysta Ticketmaster, była zajęta badaniem domniemanego naruszenia; najnowsze informacje pojawiły się w tym tygodniu.

  W wiadomości e-mail wysłanej do ofiar firma Ticketmaster podaje, że w okresie od 2 kwietnia do 18 maja 2024 r. nieupoważnione osoby uzyskały dane klientów z jednej z baz danych w chmurze hostowanej przez zewnętrznego dostawcę.

  Zgodnie z próbką powiadomienia o naruszeniu danych udostępnioną Biuru Prokuratora Generalnego Maine, firma „pilnie bada ten incydent z pomocą zewnętrznych ekspertów i w pełni współpracuje z federalnymi organami ścigania”.

  W liście napisano, że opóźnienie w powiadomieniu nie było spowodowane dochodzeniem organów ścigania: „Podjęliśmy dodatkowo szereg kroków technicznych i administracyjnych w celu dalszego zwiększenia bezpieczeństwa naszych systemów i danych” – czytamy w liście.

  „Środki te obejmują rotację haseł dla wszystkich kont powiązanych z dotkniętą awarią bazą danych w chmurze, przeglądanie uprawnień kont i zwiększone mechanizmy ostrzegania wdrożone w środowisku”.

  Jakiego rodzaju dane były przetwarzane?

  Z aktualizacji firmy Ticketmaster na temat incydentu związanego z bezpieczeństwem danych, opublikowanych na jej stronie internetowej, wynika, że ​​naruszenie bezpieczeństwa danych dotknęło „klientów, którzy kupili bilety na wydarzenia w Ameryce Północnej (USA, Kanada i Meksyk)”.

  „Może to obejmować adres e-mail, numer telefonu, zaszyfrowane informacje o karcie kredytowej, a także inne dane osobowe przekazane nam” – wyjaśnia Ticketmaster.

  Jeśli chodzi o informacje, których dotyczy problem, w aktach stanu Maine wymieniono ponad 1000 poszkodowanych mieszkańców, podając ich imiona i nazwiska oraz inne dane osobowe.

  W przykładowym liście dotyczącym naruszenia danych brakuje również wielu szczegółów, przede wszystkim imienia i nazwiska, podstawowych danych kontaktowych i innych „dodatków” w zależności od osoby. Reklama firmy ShinyHunters dotycząca sprzedaży skradzionej bazy danych z Ticketmaster zawierała coś więcej niż tylko imiona i nazwiska, podstawowe dane kontaktowe lub zaszyfrowane numery kart kredytowych klientów.

  W ogłoszeniu wyraźnie podano imiona, adresy, adresy e-mail, numery telefonów, informacje o sprzedaży biletów, szczegóły dotyczące wydarzenia, dane karty kredytowej (ostatnie cztery cyfry używanej karty kredytowej, datę ważności) oraz „szczegóły dotyczące oszustw klientów”.

  Klienci otrzymają powiadomienia o naruszeniu danych pocztą elektroniczną lub pocztą, gdy firma uzna, że ​​„ich poufne informacje mogły zostać ujawnione”.

  Co zrobić, jeśli mogłeś paść ofiarą wycieku danych Tickermaster?

  Bitdefender zaleca klientom Ticketmaster uważne obserwowanie swoich kont bankowych pod kątem podejrzanej aktywności i ostrożność w przypadku wszelkich niechcianych wiadomości. Warto także zmienić swoje hasło do konta, a także zabezpieczyć swoje urządzenia za pomocą skutecznego systemu antywirusowego, który został wyposażony w moduł antyphishingowy – mówi Arkadiusz Kraszewski z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowania Bitdefender.

  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Galaxy Z Fold6 i Z Flip6 – otwórz się na wyższy poziom Galaxy AI

  Samsung podczas Galaxy Unpacked w Paryżu prezentuje nowe modele smartfonów Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6, a także...