poniedziałek, 20 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Telefony Aastra SIP-DECT z certyfikatem SmartSIP

    Zobacz również

    Firma Aastra, lider na rynku rozwiązań telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw, ogłosił pomyślne zakończenie testów interoperacyjnych oprogramowania SmartSIP 2.0, produkcji firmy Network Equipment Technologies (NET), dla Microsoft Lync Server 2010. SmartSIP 2.0 firmy NET to oprogramowanie przeznaczone dla urządzeń opartych o standard SIP, które zapewnia interoperacyjność połączeń głosowych na platformie Lync.

    - Reklama -

    Aplikacja posiada funkcję wykrywania obecności urządzeń SIP w środowiskach Microsoft Lync. SmartSIP 2.0 zwiększa ilość dostępnych w przedsiębiorstwie punktów końcowych SIP. Dzięki temu umożliwia wykorzystanie urządzeń łączących się przez WiFi 802.11 oraz sieć DECT z Microsoft Lync.

    Stworzony przez Aastra SIP-DECT w połączeniu ze SmartSIP 2.0, stanowi doskonałe biznesowe rozwiązanie mobilne dla organizacji wdrażających Lync – mówi Frederic Boone, dyrektor na Europę Środkową i Południowo-Wschodnią w firmie Aastra Technologies. – SIP-DECT oferuje przedsiębiorstwom o wiele większą elastyczność i mobilność, umożliwiając jednocześnie czerpanie korzyści płynących z innych narzędzi, których oczekuje się od systemów Unified Communications – dodaje.

    Aparat telefoniczny SIP-DECT działa jak każdy inny punkt końcowy sieci IP, zapewniając jednak pełną mobilność na obszarze budynku. Jest to bardzo ważne w branżach takich jak opieka zdrowotna, handel detaliczny, hotelarstwo czy dystrybucja i logistyka. SIP-DECT firmy Aastra to urządzenie dostępne w różnych wariantach dopasowanych do różnorodnych wymogów biznesowych.

    Rozwiązanie SIP-DECT zostało w całości opracowane przez firmę Aastra i składa się z:

    •  Stacji bazowych Aastra, tzw. Radio Fixed Parts (RFP). Są one podłączone do sieci IP i dostępne w wersjach do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Za pomocą RFP można jednocześnie tworzyć zarówno sieci DECT jak i punkty dostępowe sieci WLAN. Użytkownikowi potrzebny jest więc tylko jeden rodzaj RFP dla obu rodzajów sieci.
    • OpenMobility ® Manager (OMM), oprogramowania zarządzającego wszystkimi elementami mobilnymi oraz działaniem sieci DECT (roaming, płynne przełączanie pomiędzy stacjami bazowymi).

    Dzięki XML można przyłączać aplikacje innych producentów, przykładowo służące do alarmowania, przekazywania wiadomości tekstowych i lokalizacji. System SIP-DECT może być stosowany w większości środowisk IP bazujących na otwartych standardach, włącznie z IP-Centrex.

    ŹródłoAastra Polska
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Nowe karty sieciowe WiFi 6 od TP-Link – Archer TX50UH oraz Archer TX20U Nano

    TP-Link prezentuje dwie nowe karty sieciowe ze złączem USB. Archer TX50UH pozwala na uzyskanie prędkości transmisji Wi-Fi do 3000...