poniedziałek, 13 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    System magazynowania danych w chmurze HUAWEI pomyślnie przeszedł testy w CERN

    Zobacz również

    HUAWEI ogłosił, że nowy system magazynowania danych w chmurze HUAWEI pomyślnie przeszedł testy wydajności w Europejskiej Agencji Badań Jądrowych (CERN). CERN to największe na świecie laboratorium badań fizyki cząsteczkowej. Centrum danych CERN, znane również jako Worldwide LHC Computing Grid (WLCG – Światowa sieć obliczeniowa LHC) poziomu „0”, znajduje się w samym sercu globalnej sieci magazynującej i analizującej ponad 20 PB danych z Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC) rocznie.

    - Reklama -

    Otwarte laboratorium CERN, openlab, stworzono do prac nad innowacyjnymi zaawansowanymi systemami IT do użytku zespołu pracującego przy LHC, łącząc tym samym naukę i przemysł. Dla CERN ważne jest, aby system magazynowania był skalowalny, ponieważ laboratorium musi sprostać rosnącym potrzebom naukowców. Olbrzymi przyrost ilości danych sprawił, że CERN zainteresowało się nowymi technologiami przechowywania informacji. Dysponując wiodącym w branży zespołem ekspertów data storage oraz bogatym doświadczeniem technicznym, firma HUAWEI jest mocno zaangażowana w rozwój innowacyjnych rozwiązań nowej generacji magazynów danych w chmurze. Jako nowy członek openlab CERN, HUAWEI skupi się na badaniu zastosowania nowych technik magazynowania i modeli architektury w procesie przetwarzania danych z wysokoenergetycznych eksperymentów wykorzystujących LHC.

    Na początku 2012 roku system przechowywania danych w chmurze HUAWEI został dostarczony do CERN, gdzie po trzech miesiącach zakończono proces jego instalacji i testów. System HUAWEI uzyskał doskonałe wyniki wydajności zapisu i odczytu w środowiskach danych o dużej skali, przy jednoczesnej możliwości poziomego skalowania. Rozwiązanie posiada również funkcję inteligentnej auto-konserwacji, co znacząco zmniejsza koszty utrzymania oraz zwiększa dostępność i niezawodność systemu. Wyniki testów pokazują, że innowacyjna architektura HUAWEI spełnia wymogi związane z przechowywaniem ogromnych ilości danych, zarówno pod względem sprzętu jak i oprogramowania.

    W swojej działalności CERN oparło się o granicę możliwości technologii symulacyjnych i analitycznych bazujących na wielkich ilościach danych. Nasza współpraca z HUAWEI to przykład nowego podejścia, zgodnie z którym zwiększamy nasze możliwości magazynowe wykorzystując nowatorską architekturę firmy i przygotowując się tym samym na napływ danych liczonych w exa-bajtach, którego spodziewamy się w przyszłości – powiedział Bob Jones, dyrektor CERN openlab.

    Nawiązanie kontaktu z CERN openlab to dla nas fantastyczna okazja do dalszego rozwoju produktów do magazynowania danych w chmurze i testowania ich w ekstremalnych warunkach badań eksperymentalnych, operujących olbrzymimi ilościami danych – stwierdził James Hughes, główny architekt systemu magazynowania danych w chmurze w HUAWEI.

    ŹródłoHuawei
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Teraz z Copilot dla Microsoft 365 możesz porozmawiać po polsku

    Dane z nowego, czwartego już raportu Microsoft Work Trend Index wskazują jednoznacznie, że AI przekształca nie tylko sposób wykonywania...