wtorek, 16 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Samsung wprowadza funkcję wyświetlania map 3D opartą na SmartThings i sztucznej inteligencji

  Zobacz również

  Samsung wprowadza, zaprezentowaną po raz pierwszy na targach CES 2024, funkcję Widoku Mapy 3D. Pokazuje ona położenie inteligentnych urządzeń w domu oraz ich stan. Od teraz jest ona dostępna dla telewizorów i urządzeń AGD we wszystkich krajach, w których można korzystać z aplikacji SmartThings. Funkcja ta ułatwia sterowanie inteligentnym domem i rozszerza możliwości tej niezwykle przydatnej aplikacji.

  - Reklama -


  Widok Mapy (Map View) usprawnia zarządzanie domem, zamieniając rzeczywiste plany pięter w wirtualne obrazy w aplikacji SmartThings. Użytkownicy mogą wyraźnie zobaczyć swoje urządzenia, sprawdzić czy działają i z łatwością regulować oświetlenie, temperaturę, jakość powietrza i zużycie energii w dowolnym miejscu i czasie.

  W domach i mieszkaniach jest coraz więcej inteligentnych urządzeń, takich jak telewizory Smart TV, pralki, odkurzacze czy klimatyzacja, którymi można sterować zdalnie. Widok Mapy rozwiązuje wyzwanie związane z zarządzaniem rosnącą liczbą takich urządzeń, eliminując potrzebę znajdowania każdego z nich indywidualnie przed jego użyciem. Co więcej, pokazuje przekrojowo cały dom i aktualizuje widok w czasie rzeczywistym, natychmiast gdy przyłączymy nowe urządzenie.

  Poprzednia wersja Widoku Mapy była modelem 2D, który działał tylko w przypadku domów, dla których udostępniono plan kondygnacji. Nowy widok 3D wykorzystuje natomiast przestrzenną, sztuczną inteligencję urządzeń Samsung – takich jak Bespoke Jet Bot™ – wyposażonych w czujniki LiDAR[1] umożliwiające precyzyjne mierzenie i mapowanie pomieszczeń w domu. Teraz dzięki mapie 3D, użytkownicy mogą dokładniej widzieć rozplanowanie przestrzeni swojego domu.

  W tej funkcji udoskonalono także opcję filtrowania, aby umożliwić jeszcze bardziej efektywne monitorowanie i kontrolowanie urządzeń. Ma to na celu wprowadzenie jeszcze do końca tego roku, bardziej spersonalizowanej i przyjaznej dla użytkownika inteligentnej usługi przy pomocy „postaci AI” (zostały one również zaprezentowane na tegorocznych targach CES).

  Dostępność

  Widok Mapy jest dostępny w aplikacji SmartThings, w urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS[2], a także w telewizorach Samsung Smart TV wprowadzonych po 2024 roku a więc w linii Excellence Line, Samsung OLED, Neo QLED i QLED[3]. Jeszcze w pierwszej połowie roku zostanie również udostępnione sterowanie tą funkcją za pośrednictwem dodatkowych urządzeń, takich jak lodówki Family Hub™[4].

  Widok Mapy został początkowo wprowadzony w ubiegłym roku w Korei i Stanach Zjednoczonych, jednak teraz można z niego korzystać we wszystkich krajach mających dostęp do aplikacji SmartThings.

  – Samsung nieustannie pracuje nad tym, aby umożliwić klientom zarządzanie ich urządzeniami domowymi niezależnie od miejsca i czasu. A Widok Mapy stanowi właśnie efekt tych starań – powiedział Seungbeom Choi, Head of Device Platform Center w Samsung Electronics. – Będziemy nadal systematycznie wprowadzać szereg odpowiednich usług i funkcji. A wszystko to po to, abyśmy mogli cieszyć się najlepszymi doświadczeniami wynikającymi z posiadania inteligentnego domu, i po prostu wygodniejszym życiem.

  Aby rozszerzyć Widok Mapy również na mieszkania i przestrzenie biurowe, Samsung współpracuje obecnie z wybranymi firmami budowlanymi. Celem producenta jest ułatwienie użytkownikom z całego świata tworzenie inteligentnych środowisk poprzez rozszerzanie funkcjonalności ich urządzeń. Działania te obejmują optymalizację obsługi sprzętu z dużych ekranów, ułatwiającej pracę użytkownikom komercyjnych urządzeń komunikacji wizualnej, jak również szybki dostęp do kluczowych ustawień w funkcji Quick Control.

  ŹródłoSamsung
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  LG podkreśla swoją obecność na rynku europejskim na Milan Design Week 2024

  LG Electronics (LG) uczestniczy w Milan Design Week 2024, globalnych targach designu odbywających się w dniach 16-21 kwietnia w...