piątek, 14 czerwca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Samsung Electronics prezentuje nowe linie monitorów Odyssey OLED, Smart i ViewFinity na 2024 rok

  Zobacz również

  Samsung Electronics ogłosił dziś globalną premierę swoich monitorów z serii Odyssey OLED 2024 przeznaczonej do gamingu, monitorów Smart oraz profesjonalnych ekranów ViewFinity.

  - Reklama -

  Te nowe i zaktualizowane modele oferują mocno wyczekiwane funkcje – a także te zupełnie niespodziewane – aby zapewnić nowe doświadczenie użytkownikom, niezależnie od sposobu korzystania z monitorów. Linia Odyssey zapewnia nowy poziom wrażeń OLED i nowe możliwości AI w Odyssey OLED G8. Seria monitorów Smart zwiększa radość dzięki ulepszonym funkcjom rozrywkowym. Warto tu wspomnieć o monitorze Smart M8 wspieranym przez sztuczną inteligencję. Z kolei linia ViewFinity jeszcze bardziej ułatwia łączność, by stworzyć kompletną stację roboczą.-Nasze najnowsze linie monitorów zapewniają szeroki wybór opcji użytkownikom na całym świecie oraz zapewniają lepsze wrażenia, niezależnie od tego, jak z nich korzystają – powiedział Hoon Chung, Executive Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics. – Od przełomowego monitora do gier Odyssey OLED ze sztuczną inteligencją, po obsługę wielu urządzeń w liniach Smart i ViewFinity, Samsung pozostaje zaangażowany w redefiniowanie rynku i dostarczanie najnowocześniejszych technologii użytkownikom na całym świecie.

  Seria Odyssey OLED: Wizualna doskonałość dzięki nowym funkcjom zapobiegania wypalaniu

  Modele Odyssey OLED 2024 rozszerzają ofertę Samsung w zakresie wydajności OLED nowej generacji o nowe warianty, jak: Odyssey OLED G8 (model G80SD) i Odyssey OLED G6 (model G60SD).

  Odyssey OLED G8 to pierwszy płaski 32-calowy monitor firmy Samsung do gier z matrycą OLED o rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) i proporcjach 16:9. Charakteryzuje się częstotliwością odświeżania 240Hz i czasem reakcji 0,03ms GtG, co zapewnia wyjątkowo płynną i responsywną rozgrywkę. Natomiast Odyssey OLED G6, to 27-calowy ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440) i proporcjach 16:9. Częstotliwość odświeżania 360Hz i czas reakcji 0,03ms GtG ułatwiają graczom nadążanie za szybko zmieniającą się rozgrywką.

  Nowy Odyssey OLED G8 to pierwszy monitor do gier OLED firmy Samsung napędzany sztuczną inteligencją. NQ8 AI Gen3, który jest tym samym procesorem, którego Samsung używa w swoim telewizorze 2024 8K, skaluje treści do prawie 4K podczas korzystania z Samsung Gaming Hub i natywnych aplikacji Smart TV, zapewniając wyższą rozdzielczość w grach i rozrywce.

  Oba nowe modele OLED są wyposażone w Samsung OLED Safeguard+, nową zastrzeżoną technologię ochrony przed wypaleniem ekranu. Technologia ta jest pierwszą na świecie, zapobiegającą powstawaniu obrazu-widmo poprzez zastosowanie pulsującej cewki cieplnej do monitora. Dodatkowo, system dynamicznego chłodzenia (ang. Dynamic Cooling System) zapobiega powstawaniu widma poprzez obniżenie temperatury rdzenia. Rozwiązanie odparowuje i skrapla ciecz chłodzącą, aby rozproszyć energię cieplną pięć razy skuteczniej niż starsza metoda arkusza grafitowego. Monitor wykrywa również statyczne obrazy, takie jak logo i paski zadań, automatycznie zmniejszając ich jasność, by zapewnić kolejny sposób zapobiegania wypaleniom.

  Odyssey OLED G8 i OLED G6 oferują niezrównaną jakość obrazu OLED o jasności 250 nitów (średnio), podczas gdy FreeSync Premium Pro synchronizuje procesor graficzny i panel wyświetlacza, by wyeliminować zakłócenia, opóźnienia czy „rozrywanie” ekranu.

  Nowa technologia OLED Glare Free firmy Samsung zachowuje również precyzję kolorów i redukuje odbicia, zapewniając ostrość obrazu. Rozwiązanie to gwarantuje porywające wrażenia wizualne, nawet w świetle dziennym. Zoptymalizowana pod kątem OLED powłoka ma niski współczynnik odbicia, dzięki nowej, specjalnej warstwie o charakterystycznym wzorze na jej powierzchni.

  Oba monitory charakteryzują się bardzo smukłą, metalową konstrukcją, która nadaje im szyku. Z kolei technologia Core Lighting+ poprawia wrażenia z rozrywki i gier dzięki ambientowemu oświetleniu, synchronizującemu się z ekranem. Ergonomiczna podstawa posiada regulowaną wysokość, a także regulowany kąt nachylania i obrotu – sprawiając, że wielogodzinne sesje z grami są bardziej komfortowe.

  Nowe monitory Odyssey OLED są kolejnym krokiem Samsung na drodze do umocnienia pozycji lidera na rynku monitorów OLED. Ich premiera nastąpiła po tym, jak firma osiągnęła najwyższą lokatę w globalnej sprzedaży na rynku monitorów OLED w ciągu zaledwie jednego roku od wprowadzenia pierwszego modelu OLED. Osiągnięcie to podkreśla szybki wzrost Samsung na konkurencyjnym rynku monitorów OLED. Jednocześnie wzmacnia zaangażowanie spółki w rozszerzenie linii monitorów gamingowych o modele wykorzystujące zastrzeżoną technologię OLED.

  Monitor Smart M8: Wsparcie AI dla krystalicznie czystego obrazu i dźwięku

  Odświeżona linia monitorów Smart łączy pełną obsługę wielu urządzeń na jednym ekranie, oferując inteligentniejszą rozrywkę i większą produktywność. Nowe portfolio na 2024 r. obejmuje modele M8 (M80D), M7 (M70D) i M5 (M50D).

  Ulepszony 32-calowy monitor Smart M8 4K UHD wprowadza nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji z procesorem NQM AI, przenosząc rozrywkę na wyższy poziom. Skalowanie AI podnosi treści o niższej rozdzielczości do niemal 4K, a Active Voice Amplifier Pro wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy szumów tła, optymalizując dialogi w wyświetlanych treściach. M8 oferuje również tryb 360 Audio, który w połączeniu ze słuchawkami Galaxy Buds, tworzy wciągającą przestrzeń dźwiękową. Wbudowana kamera SlimFit ułatwia prowadzenie rozmów wideo za pośrednictwem aplikacji mobilnych z Samsung Dex.

  Nowością w całej linii monitorów Smart jest Workout Tracker, który łączy się z Galaxy Watch, umożliwiając wyświetlanie danych zdrowotnych w czasie rzeczywistym na ekranie, nawet podczas streamingu treści. Dzięki temu łatwiej śledzić cele treningowe, co może uczynić ćwiczenia bardziej przyjemnymi.

  Te nowe funkcje dodatkowo zwiększają funkcjonalności monitorów Smart. Aplikacje Smart TV zapewniają natychmiastowy dostęp do szerokiej gamy aplikacji rozrywkowych, bez konieczności uruchamiania komputera lub łączenia się z innymi urządzeniami.

  Monitor Smart M7 jest dostępny w rozmiarach 32″ i 43″ z rozdzielczością 4K UHD (3840 x 2160), jasnością 300 nitów (średnio) i czasem reakcji 4ms GtG. Natomiast model M5 oferowany jest w rozmiarach 27″ i 32″, z rozdzielczością FHD (1920 x 1080), jasnością 250 nitów (średnio) i czasem reakcji 4ms GtG.

  Seria ViewFinity: Maksymalizacja kreatywności i łatwości użytkowania

  Najnowsza linia monitorów ViewFinity, zoptymalizowana pod kątem twórców i profesjonalistów, obejmuje modele ViewFinity S8 (S80UD i S80D), ViewFinity S7 (S70D) oraz ViewFinity S6 (S60UD i S60D).

  Nowe odsłony monitorów ViewFinity 2024 wspierają starania firmy do wdrożenia obiegu zamkniętego. Do ich produkcji wykorzystano co najmniej 10% plastiku pochodzącego z recyklingu i nie zastosowano sprayów chemicznych do plastikowych elementów. Natomiast zewnętrzne opakowanie wykorzystuje klej zamiast zszywek, co ułatwia demontaż.

  Podstawa Easy Setup montowana jest za pomocą jednego kliknięcia, bez potrzeby użycia narzędzi ani śrub. Pozwala to na szybkie i łatwe skonfigurowanie i korzystanie z ViewFinity. Każdy monitor z tej serii obsługuje HDR10 i wyświetlanie 1 miliarda kolorów, zapewniając dokładne odwzorowanie barw. Ponadto, posiadają one certyfikowane przez TÜV-Rheinland funkcje Inteligentnej Ochrony Oczu, które zmniejszają zmęczenie oczu podczas długotrwałej pracy.

  ViewFinity S8 oferuje ekrany o przekątnej 27″ i 32″, każdy z rozdzielczością 4K UHD (3840 x 2160), częstotliwością odświeżania 60Hz i jasnością 350 nitów (średnio). Wyposażony jest w hub USB dla łatwej łączności oraz regulowaną podstawę. Model S80UD dodatkowo zawiera przełącznik KVM, umożliwiający łatwe podłączanie i przełączanie między dwoma różnymi urządzeniami wejściowymi, oraz port USB-C, z możliwością ładowania urządzeń z mocą do 90W.

  ViewFinity S7 jest dostępny w wersjach 27″ i 32″, każda z rozdzielczością UHD 4K (3840 x 2160), jasnością 350 nitów (średnio) i częstotliwością odświeżania 60Hz.

  ViewFinity S6 występuje w wersjach 24″, 27″ i 32″ z rozdzielczością QHD (2560 x 1440), częstotliwością odświeżania 100Hz i jasnością 350 nitów (średnio), Posiada również hub USB i regulowaną podstawę. Model S60UD jest dodatkowo wyposażony w przełącznik KVM i port USB-C (ładowanie do 90W).

  ŹródłoSamsung
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  T-Mobile Polska zdobył trzy nagrody w prestiżowych konkursach HR

  Jako T-Mobile Polska jesteśmy w gronie najlepszych pracodawców w naszym kraju. Zależy nam na naszych pracownikach, dlatego realizujemy różnorodne...