Roaming pod lupą Komisji Europejskiej

Zobacz również

Komisja Europejska wystosowała ostrzeżenie do operatorów telekomunikacyjnych w sprawie wysokości opłat roamingowych. Instytycja uważa, że obecnie są one zbyt wysokie i dała operatorom sześć miesięcy na obniżenie stawek za ten rodzaj połączeń.

- Reklama -

Jeżeli się nie zastosują do zaleceń, po tym czasie Komisja ma podjąć działania restrykcyjne, które wymuszą obniżki na operatorach.

Jednym z mechanizmów wspomagających „samoregulację” rynku ma być witryna internetowa, na której abonenci sieci komórkowych z krajów Starego Kontynentu będą mogli sprawdzić wysokość opłat roamingowych u różnych operatorów. Komisja ma nadzieję, że dzięki jej inicjatywie – w połączeniu z obostrzeniem regulacji prawnych w poszczególnych krajach – uda się doprowadzić do obniżki cen opłat roamingowych.

0 Komentarze
najnowszy
najstarszy oceniany
- Reklama -

Najnowsze

Apple przyspiesza rozwój aplikacji dzięki nowym architekturom systemów AI

Firma Apple zaprezentowała dziś nowe możliwości sztucznej inteligencji, rozszerzone funkcje zwiększające produktywność w programie Xcode oraz udoskonalone platformy, dzięki...