piątek, 17 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Potrzeby telekomunikacyjne małych i średnich przedsiębiorstw

    Zobacz również

    Celem badań była diagnoza potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie usług telekomunikacyjnych, które odzwierciedlają prognozy dotyczące rozwoju branży, dostępnych usług i jakości ich świadczenia. – podkreśla Robert Sababady, Dyrektor ASTER BIZNES. – Jednocześnie badania wskazują, że sektor MŚP funkcjonuje bez jasno sprecyzowanej strategii inwestycji w usługi telekomunikacyjne. Tym samym nie wykorzystuje w pełni możliwości związanych z efektywną optymalizacją funkcjonowania przedsiębiorstw.

    - Reklama -

    Kryteria wyboru dostawcy
    Poza kompleksowością oferty telekomunikacyjnej, ceną proporcjonalną do poziomu jakości świadczonych usług oraz dostępnością serwisu, wśród innych kryteriów wskazanych przez firmy dominowały pewność działania, stabilność oraz bezpieczeństwo usług.

    Poziom korzystania z usług telekomunikacyjnych
    Z badania wynika, że przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw z perspektywy inwestycji w telekomunikację działają w oparciu o zaspokajanie bieżących potrzeb. Jednak czym większa firma tym lepsza i bardziej precyzyjna strategia działania w kontekście definiowania najbardziej potrzebnych usług.
    Do grupy najpowszechniej wykorzystywanych przez małe i średnie firmy usług telekomunikacyjnych należą: dostęp do Internetu,  telefonia stacjonarna i telefonia komórkowa. Poziom korzystania z tych trzech usług wynosi praktycznie 100%. Wykorzystanie wszystkich usług poza dostępem do Internetu, telefonią stacjonarną i komórkową jest istotnie wyższe w firmach średnich niż w firmach małych.

    Kluczowe czynniki przy wyborze dostawcy usług – Dostęp do Internetu, Telefonia stacjonarna i komórkowa.
    Według wskazań firm najważniejszym czynnikiem wyboru dostawcy dostępu do Internetu, Telefonii stacjonarnej i komórkowej jest cena. Kolejnymi wskazaniami była kompleksowość oferty oraz wsparcie techniczne.

    Zmiana dotychczasowego dostawcy
    Jeśli chodzi o deklarację związaną ze zmianą dotychczasowego dostawcy dostępu do Internetu 13% firm wskazało, że ją rozważają. Badani jako główny powód wskazują chęć uzyskania większej przepustowości.

    W przypadku telefonii stacjonarnej 8% badanych z małych firm i 9% z średnich chciałoby zmienić dostawcę. Powody przemawiające za zmianą operatora to przede wszystkim różne lokalizacje, które z czasem zostają objęte siecią operatorów alternatywnych lub nowe lokalizacje oddziałów, biur czy też punktów obsługi.

    Informacje o badaniu
    W ramach badania PMR Research na zlecenie ASTER BIZNES zrealizowano łącznie 600 efektywnych wywiadów w ramach badania ilościowego prowadzonego przy wykorzystaniu wywiadów telefonicznych ze wspomaganiem komputerowym (CATI). Badaniem zostały objęte firmy małe, zatrudniające od 5 do 49 osób, których wydatki na telekomunikację wynoszą min. 200 PLN miesięcznie) oraz firmy średnie, zatrudniające od 50 do 249 osób, których wydatki na telekomunikację wynoszą min. 200 PLN miesięcznie.

    ŹródłoAster
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    LG prezentuje nowe bezprzewodowe słuchawki douszne LG TONE Free z grafenem

    LG Electronics wprowadza na globalny rynek najnowszy model słuchawek TONE Free T90S, który jest gwarancją bardzo dobrej jakości dźwięku....