niedziela, 14 lipca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Polacy w finale europejskiej edycji Seeds for the Future 2024 w Rzymie

  Zobacz również

  W minionym tygodniu miała miejsce europejska edycja programu Seeds for the Future, która odbyła się w dniach 1-5 lipca w malowniczym Rzymie. W prestiżowym wydarzeniu wzięło udział 145 wybitnych studentów z 23 europejskich krajów, w tym 10 studentów z Polski, których zgłoszenia w procesie rekrutacji wyróżniły się na tle pozostałych kilkuset kandydatów.

  - Reklama -

  Podczas swojego wystąpienia, starszy wiceprezes Huawei Europe, Radosław Kędzia, powitał wszystkich uczestników, podkreślając:
  W dzisiejszym wymagającym środowisku cyfrowym kultywowanie talentów ICT staje się ważniejsze niż kiedykolwiek. Europa stoi na czele rewolucji technologicznej, dlatego musimy inwestować w edukację i rozwój naszych młodych talentów. Pielęgnując ich umiejętności i zapewniając im odpowiednie narzędzia i możliwości, dbamy o to, by Europa pozostała liderem na globalnej scenie cyfrowej.

  – Żyjemy w czasach, w których technologia przenika każdy aspekt naszego życia – zarówno osobistego, jak i zawodowego. Dlatego ważne jest, aby nasi studenci mieli dostęp do programów edukacyjnych, które odpowiednio przygotują ich na wyzwania przyszłości – powiedziała podczas ceremonii zamknięcia programu Paola Frassinetti, podsekretarz Ministerstwa Edukacji i Nauki we Włoszech. Koncentrując się na praktycznym zastosowaniu technologii w przemyśle i opracowywaniu rozwiązań, które mogą poprawić jakość życia, jednocześnie dbając o planetę, nasz program wyposaża studentów w umiejętności niezbędne dla przyszłych liderów.


  Projekty polskich studentów w konkursie Tech4Good
  W ramach europejskiej odsłony programu Seeds for the Future 2024 zespoły z Polski również miały szansę zaprezentować swoje osiągnięcia. 10 studentek i studentów zostało podzielonych na dwie pięcioosobowe drużyny, które przez tydzień pobytu w stolicy Włoch, pod okiem mentorów – razem z innymi drużynami z całej Europy – pracowali nad własnymi projektami Tech4Good.

  Pierwszy zespół, który przyjął nazwę Sie-ma, zaprezentował koncepcję aplikacji, która ułatwia ludziom dbanie o własne zdrowie i dobre samopoczucie. Dzięki spersonalizowanej grywalizacji, monitorowaniu parametrów zdrowotnych i możliwości prowadzenia dziennika, aplikacja pomaga użytkownikom lepiej zrozumieć emocje. Motywuje ich również do działania i ułatwia przygotowanie się do wizyt lekarskich, czyniąc je bardziej efektywnymi. Aplikacja Sie-ma będzie wykorzystywać technologie Huawei, takie jak sztuczna inteligencja i przetwarzanie danych w chmurze.


  Drugim polskim zespołem, który przykuł uwagę jury i znalazł się w pierwszej dziesiątce drużyn z całej Europy był Beelivers. Studenci z najlepszych polskich uczelni technicznych zaprezentowali projekt, którego głównym założeniem jest ratowanie pszczół. Wykorzystując Huawei Cloud, kamera zamontowana w ulu miałaby analizować obraz, a system wykrywać roztocza wywołujące śmiertelną chorobę pszczół – warrozę. Następnie system automatycznie zastosuje w ulu dym na bazie ziół, który zwalczy roztocza, nie szkodząc przy tym pszczołom.


  Współpraca z InnovUP i znaczenie edukacji technologicznej
  Podczas wydarzenia Huawei ogłosił również wyjątkową współpracę z InnovUp, stowarzyszeniem non-profit, które łączy i wspiera cały włoski ekosystem innowacji. Dzięki tej współpracy 24 studentów z Włoch uczestniczących w programie Seeds for the Future będzie miało możliwość uczestniczyć w Founders Academy, stworzonej przez InnovUp. Program ten, obejmujący 16 lekcji, umożliwi im zbadanie kluczowych kwestii niezbędnych dla funkcjonowania każdego nowo powstałego start-upu. Lekcje obejmą szeroki zakres tematów: od metod finansowania, ochrony własności intelektualnej, strategii projektowania po wejście na rynek, a także najskuteczniejsze strategie komunikacyjne i marketingowe potrzebne do promowania biznesu.


  Inicjatywa Founders Academy została zaprojektowana, by inspirować i wspierać innowatorów oraz przedsiębiorców w rozwijaniu ich projektów biznesowych. Dlatego jesteśmy niezwykle dumni z naszej współpracy z Huawei. Dzięki niej studenci programu Seeds for the Future oraz wielu innych przyszłych innowacyjnych przedsiębiorców będzie mogło korzystać ze szkoleń opartych na praktycznej wiedzy cyfrowej, prowadzonych przez ekspertów, profesjonalistów i liderów włoskiego świata innowacji – powiedział Giorgio Ciron, dyrektor InnovUp.


  Podczas ceremonii zamknięcia Mustafa Ermis, dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Szkoleń w BTK Academy w Turcji, powiedział: – To wydarzenie jest zdecydowanie czymś więcej niż zwykłym konkursem. To wyjątkowa okazja dla naszych młodych programistów, aby pokazać i rozwinąć swoje umiejętności. Daje możliwość stworzenia nowych pomysłów i projektów, które będą miały istotny wpływ na cyfrową transformację naszego kraju.

  Najbardziej wyjątkowe osiągnięcia uczestników programu Seeds for the Future zostały nagrodzone podczas uroczystości stanowiącej kulminacyjny moment ceremonii zamknięcia. Dwie najlepsze grupy, Anaphero z Irlandii i BioBuddy z Holandii, otrzymały nagrody w postaci udziału w globalnym konkursie Tech4Good, który odbędzie się w przyszłym roku w Chinach. Natomiast nagrodę publiczności otrzymał zespół Nordic Shine z Finlandii.

  ŹródłoHuawei
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Galaxy Z Fold6 i Z Flip6 – otwórz się na wyższy poziom Galaxy AI

  Samsung podczas Galaxy Unpacked w Paryżu prezentuje nowe modele smartfonów Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6, a także...