sobota, 2 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Poczta Polska zapewni bezpieczeństwo pasażerów na lotnisku Poznań-Ławica

  Zobacz również

  Centrum Poczta Polska Ochrona (CPPO) wygrało przetarg na ochronę Międzynarodowego Portu Lotniczego Ławica w Poznaniu. Jest to jedna z największych umów w historii Poczty Polskiej w zakresie usług kontroli bezpieczeństwa i kontroli dostępu realizowana na rzecz portów lotniczych. W ramach kontraktu Poczta Polska będzie odpowiedzialna za odprawę pasażerów i bagażu na lotnisku Ławica.

  - Reklama -

  Port Lotniczy Ławica obsługuje każdego roku ok. 2 780 000 pasażerów. Żeby zapewnić im bezpieczeństwo, nie można dopuścić do transportu lotniczego osób, przedmiotów, urządzeń i materiałów zagrażających mieniu i życiu lub umożliwiających popełnienie aktu terroru. Za realizację tego procesu będą odpowiadać właśnie pracownicy Centrum Poczta Polska Ochrona, którzy skontrolują pasażerów, bagaże oraz ładunki Cargo.

  – Obszar bezpieczeństwa portów lotniczych, oprócz cash processingu i  logistyki gotówki  jest jednym z istotnych części przychodów Centrum Poczta Polska Ochrona. Myślę, że sytuacja jaką mieliśmy na przełomie lutego i marca 2022 r. (konflikt zbrojny na Ukrainie) pokazała, że w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych rola Poczty Polskiej, jak również i samego CPPO ma ogromne znaczenie. Ciągłość działania, siła drzemiąca w pracownikach i nasz potencjał został ukazany całemu rynkowi finansowemu. Dzięki podjętym wtedy działaniom pozyskaliśmy możliwość zaprezentowania szerokiego spectrum umiejętności potencjalnym Klientom – podkreśla Wiesław Włodek, wiceprezes Poczty Polskiej.

  O wyborze Poczty zadecydowały z jednej strony kwalifikacje pracowników, a z drugiej standardy zatrudnienia. Osoby dedykowane do obsługi lotniska posiadają dodatkowo uprawnienia Operatora Kontroli Bezpieczeństwa nadawane decyzją Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego po zdanym egzaminie poprzedzonym dwutygodniowym szkoleniem. Dodatkowo każdy z nich przechodzi szkolenie z rozpoznawania materiałów i przedmiotów niebezpiecznych, których transport jest zabroniony. 

  Centrum Poczta Polska Ochrona zatrudnia blisko 3150 pracowników, posiada 36 Centrów Obsługi Gotówki, a także dysponuje flotą ponad 400 specjalistycznych pojazdów. Jednostka prowadzi również szkolenia z zakresu Ochrony Lotnictwa Cywilnego.

  ŹródłoPoczta Polska
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Nowe promocje Play dla domu – światłowód i telewizja w supercenie z Netflix w cenie abonamentu

  Play wprowadza pakiety rozrywki w najlepszej cenie – światłowód z dostępem do serwisu Netflix w supercenie już od 50...