poniedziałek, 20 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Pierwsze kroki do kultury – wystawa Akademii Orange

    Zobacz również

    Ruszyła wystawa fotografii ukazująca młodych uczestników programu nowoczesnej edukacji kulturalnej – Akademii Orange i ich pierwsze kroki w świadomym tworzeniu kultury. Fotografie w niekonwencjonalny sposób opowiadają o tym, jak młodzi rozwijali swoje pasje, odkrywali talenty, a także zmieniali życie swoich lokalnych społeczności. Dokumentując działania młodych twórców kultury, fotografowie przejechali blisko 20 000 kilometrów, by za pomocą obrazów opowiedzieć, jak dzieci i

    - Reklama -

    młodzież z różnych zakątków Polski odnajdują się w kreatywnej przestrzeni spotkania z kulturą. Fotografie są także obrazem prywatnych historii młodych – o tym, jak zyskują możliwość wyrażania siebie i świadomość, że posiadają wszelkie niezbędne narzędzia, by samodzielnie tworzyć i zarażać swoją pasją innych. Poprzez uczestnictwo w III edycji programu Akademia Orange nabywają też konkretnych kompetencji i powoli stają się reżyserami, grafikami, aktorami, muzykami, malarzami, fotografami.

    Wystawa przy Krakowskim Przedmieściu to nie tylko fotografie: sposób ich prezentacji umożliwia interaktywne odkrywanie Akademii Orange – każdy widz może znaleźć swoją ścieżkę poznawania historii młodych twórców kultury i obracać zdjęcia na specjalnych „liczydłach”.

    Program Akademia Orange, realizowany przez Fundację Orange, wspiera oryginalne inicjatywy edukacyjno-kulturalne, by rozbudzić potencjał młodych ludzi z różnorodnych środowisk. Przełamuje stereotypy postrzegania kultury przez młodych – jako nieatrakcyjnej i niezrozumiałej – bo angażuje ich w projekty w niekonwencjonalny sposób: przy wykorzystaniu nowych technologii i mediów. Dzięki temu każdego roku w Akademii Orange bierze udział ponad 5 tysięcy młodych ludzi, przyszłych twórców i świadomych odbiorców kultury.

    W trzech edycjach Akademii przyznano granty na łączną kwotę 4,5 miliona złotych, zrealizowano 126 projektów edukacyjnych, w których uczestniczyło ponad 15 000 dzieci i młodzieży z całej Polski.  W projektach powstały nowatorskie, inspirujące narzędzia edukacyjne w formie publikacji, scenariuszy zajęć, materiałów multimedialnych itp. Wszystkie te treści są dostępne na licencji Creative Commons jako otwarte zasoby edukacyjne na portalu www.akademiaorange.pl. Oznacza to, że każdy może korzystać z nich do przeprowadzenia własnych inicjatyw, ulepszać i dzielić się nimi przy zachowaniu pewnych praw autorskich.

    Wystawę można oglądać do 8 października w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu 32
    Do 3 października trwa nabór wniosków do IV edycji programu Akademia Orange, Wsparcie na realizację projektów adresowanych do dzieci i młodzieży mogą otrzymać organizacje pozarządowe, państwowe i samorządowe, instytucje kultury, w tym biblioteki, szkoły, uczelnie, które przedstawią innowacyjny projekt kulturalny dla młodzieży w swoim otoczeniu lub skorzystają z projektów już przeprowadzonych w trzech edycjach Akademii Orange. Zwycięskie inicjatywy będą realizowane od stycznia do czerwca 2012 r.

    ŹródłoOrange
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    LG prezentuje nowe bezprzewodowe słuchawki douszne LG TONE Free z grafenem

    LG Electronics wprowadza na globalny rynek najnowszy model słuchawek TONE Free T90S, który jest gwarancją bardzo dobrej jakości dźwięku....