czwartek, 30 listopada, 2023

Nasze serwisy:

Więcej

  Orange uczy, jak być pozytywnym ekoinfluencerem

  Zobacz również

  ABC ekoinfluencera to autorski program i fakultatywny przedmiot, który od października wykładany jest w Collegium Civitas przez pracowników Orange Polska – absolwentów studiów podyplomowych Green Accademy. Przedmiot skierowany jest do studentów, którzy chcą pogłębić wiedzę na temat ekologii i „zielonego” stylu życia, dowiedzieć się jak ograniczać indywidualny ślad węglowy, ale także nauczyć jak wpływać na innych i inspirować ich do podejmowania wyborów lepszych dla planety, wykorzystując w praktyce media społecznościowe.

  - Reklama -

  Uczestnicy wykładów zdobędą przede wszystkim praktyczną i sprawdzoną wiedzę z zakresu ekologii oraz mediów społecznościowych.

  Od pomysłu do realizacji 

  Skąd pomysł na wykłady w Collegium Civitas? Inicjatywa wyszła od grupy studentów pierwszej edycji Green Accademy, którzy w ramach zaliczenia studiów przygotowali program edukacyjny wspierający kształtowanie ekologicznych postaw w grupie docelowej „młodzi dorośli”.

  To ważna społecznie grupa stojąca przed wyzwaniami wchodzenia w etap dorosłości, która ma już możliwość tworzenia własnej koncepcji życia i ponosi pełną odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Kwestie zmian klimatycznych i zagrożeń z nim związanych są dla nich ważne. Dodatkowo „młodzi dorośli”  często sporo czasu spędzają w cyfrowym świecie, dlatego warto do nich docierać, używając narzędzi, z których  korzystają. 

  Absolwentom tworzącym program zależało by edukować młodych ludzi, kształtować ich ekologiczną postawę i odpowiedzialność, ale też rozwijać ich warsztat influencerski. Dzięki mediom społecznościowym mogą docierać do rówieśników, zwiększając zasięg przekazu dotyczącego zmian klimatycznych, naszego wpływu na planetę i konsekwencji działań. Zrozumienie, jak zmiany klimatyczne wpłyną na ich życie pomoże zwiększyć zainteresowanie a także zachęcić do zaangażowania na rzecz edukacji klimatycznej i podejmowania współpracy z lokalnymi władzami i organizacjami pozarządowymi.

  Łączy ich troska o planetę 

  Jestem szczęśliwa, że ważny temat, wysoka ocena pracy zaliczeniowej oraz determinacja zmotywowały moje koleżanki i kolegów, by dalej kontynuować współpracę z Collegium Civitas a przygotowany program przekształcić w przedmiot wykładany na studiach. Dzięki otwartości ze strony władz uczelni, po przygotowaniu kwestii formalno-organizacyjnych, pierwsze wykłady już się odbyły. 

  Niezwykłe w tym projekcie jest też to, że choć zawodowo koleżanki i koledzy pracują na co dzień w różnych miejscach w organizacji, łączy ich życzliwe myślenie o przyszłości naszej planety oraz wiara, że wspólnie mogą coś zmienić. A dzięki ABC ekoinfluencera stali się ekspertami w wykładanej tematyce i są bogatsi o nowe akademickie doświadczenia.

  ŹródłoOrange
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Sezon świąteczny a rynek e-commerce, czyli sztuka przyciągania klientów i zwiększania zysków

  W obliczu dynamicznych zmian w zachowaniach konsumentów, a także rozwoju rynku e-commerce, marketingowcy na całym świecie starają się zrozumieć...