piątek, 10 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Orange i Equinix wprowadzają elastyczną chmurę do infrastruktury Telco Cloud

    Zobacz również

    Firmy technologiczne robią ważny krok w rozwoju sieci definiowanych programowo, a Equinix przyspiesza model chmury telekomunikacyjnej Orange. Orange i Equinix ogłosiły dziś, że Orange rozszerzył swoją infrastrukturę Telco Cloud w Amsterdamie, Madrycie i Seattle, korzystając z możliwości Equinix Bare Metal as a Service, aby przyspieszyć wdrażanie międzynarodowej sieci nowej generacji. Nowy model umożliwia Orange zapewnienie swoim klientom biznesowym i hurtowym rozbudowanych punktów obecności w chmurze Telco na żądanie.

    - Reklama -

    Chmura Telco dostarcza podstawowe usługi takie jak: SD-WAN, CDN, roaming 5G i usługi głosowe z oczekiwanym opóźnieniem poniżej ~10 milisekund.

    Rozwój usług sieciowych, napędzany przez zmieniające się wymagania klientów dotyczące szybkości wdrażania i elastyczności rozwiązań, zmusza dostawców sieci do wdrażania nowej klasy platformy łączności i infrastruktury. Z badania Equinix 2022 Global Tech Trends Survey wynika, że 72% ankietowanych firm na całym świecie planuje ekspansję w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Dzieje się tak pomimo obaw gospodarczych i wyzwań związanych z organizacją łańcucha dostaw, a aby osiągnąć te cele, firmy wykorzystują strategie cyfryzacji.

    Dzięki integracji z zautomatyzowanym i dedykowanym rozwiązaniem Bare Metal as a Service firmy Equinix, zlokalizowanym w pobliżu istniejących sieci Equinix, Orange może szybko zaspokoić zapotrzebowanie swoich klientów. Co więcej, wdrożenie było możliwe w ciągu kilku tygodni (a nie miesięcy) od rozpoczęcia prac. Wykorzystując Equinix Metal, Orange przyspiesza swoje usługi nowej generacji bez konieczności ponoszenia wstępnych nakładów inwestycyjnych (CAPEX) i bez narażania się na komplikacje związane z globalnym łańcuchem dostaw. Orange zachowuje jednocześnie pełną kontrolę nad infrastrukturą IT i projektami transformacji cyfrowej.

    – Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Equinix przy wdrożeniu technologii chmurowej w Orange na bazie Equinix Metal – wyjaśnia Jean-Luc Vuillemin, Executive Vice President, International Networks, Orange. – Przyjmując model infrastruktury as a Service i skupiając inwestycje w ramach naszych  SDN i VNF, Orange może zapewnić klientom w pełni elastyczne rozwiązania, przyspieszyć wdrożenie naszych planowanych stu Telco Cloud PoP oraz szybko dostosować pojemność do popytu. Potwierdza to pozycję Orange jako zaufanego partnera infrastrukturalnego, optymalizującego wydajność aplikacji dzięki bezpiecznychych i spójnych połączeniach, niezależnie od lokalizacji użytkownika końcowego, oraz wspierającego zarządzanie chmurą i jej transformację – dodaje Jean-Luc Vuillemin.

    Dzięki platformie Telco Cloud Orange zapewnia klientom optymalizację poziomów wydajności, bezpieczeństwa i elastyczności w formule end-to-end. Napędzany przez najlepsze w branży innowacje w zakresie wirtualnych funkcji sieciowych i sieci definiowanych programowo (SDN), Orange posiada już czterdzieści SDN PoP na całym świecie a na celu ma osiągnięcie ponad stu Telco Cloud PoP do 2024 roku w ramach programu transformacji eNGINe (New Generation International Network). Każdy Telco Cloud PoP może być hostem wirtualnych funkcji usług sieciowych, takich jak połączenia głosowe, 5G, CDN, SD-WAN i Security Services, a także łączyć klientów z kluczowymi dostawcami treści i usług w chmurze. Dzięki architekturze Telco Cloud PoP klienci Orange mogą uzyskać dostęp do aplikacji w chmurze i zarządzać nimi korzystając z  niezawodnych, szybkich połączeń, a także z rozszerzonego portfolio usług na żądanie.

    – Mamy bogatą 20-letnią historię współpracy z Orange i cieszymy się, że nasz partner może przyspieszyć innowacje dla swoich klientów, stając się pierwszym dostawcą, który połączy swój globalny obszar sieciowy w Equinix z nowymi możliwościami, jakie dają nasze inwestycje w zautomatyzowaną infrastrukturę cyfrową. Cieszymy się, że w 2023 roku Orange rozszerza tę ofertę na kolejne rynki. – mówi Zachary Smith, Global Head of Edge Infrastructure Services, Equinix.

    Od 1998 roku czyli momentu powstania firma Equinix pomaga globalnym sieciom łączyć się i wdrażać usługi dla swoich klientów. Obecnie liderzy cyfrowi, tacy jak Orange, chcą działać jeszcze sprawniej. Napędza to strategię firmy Equinix, która pomaga dodać wartość z istniejącej sieci w swoich centrach danych, dzięki modelowi as a Service, który zapewnia wybór i kontrolę nad dedykowaną infrastrukturą, zasilaną czystą i odnawialną energią. Takie podejście do zrównoważonego pozyskiwania energii było również decydujące dla Orange, które zdecydowało się na  współpracę z Equinix, aby zrealizować swoje cele neutralności węglowej do 2040 roku. Środkiem do osiągnięcia tego celu jest unikanie korzystania z energii tam, gdzie nie ma takiego zapotrzebowania ze strony klientów.

    ŹródłoOrange
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    6 GHz na usługach, czyli kilka słów o Wi-Fi 6E

    Liczba urządzeń podłączonych do domowej sieci stale wzrasta. Kiedyś były to laptopy i smartfony, teraz także lodówki, telewizory, systemy...