poniedziałek, 20 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Od dziś 250 zł dofinansowania do zakupu telewizora

    Zobacz również

    W środę weszła w życie nowelizacja ustawy o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów związanych ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Nowelizacja przewiduje m.in. rozróżnienie kwoty dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego. W przypadku zakupu telewizora kwota dofinansowania wynosi 250 zł, natomiast w przypadku dekodera jest to 100zł. Zmiany legislacyjne wynikają z konieczności zapewnienia nieprzerwanego dostępu do darmowej naziemnej telewizji cyfrowej wszystkich obywateli.

    - Reklama -

    Wniosek o dofinansowanie możesz złożyć osobiście lub przez pełnomocnika za pośrednictwem:

    Formularza online na platformie gov.pl

    Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej – lista placówek, gdzie można złożyć wniosek.

    Po złożeniu wniosku otrzymasz specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie.

    Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem zrealizujesz w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Realizacja świadczenia jest możliwa już w ponad 2600 punktów sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. Wyszukiwarka sklepów, w których można zrealizować świadczenie, dostępna jest na stronie dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka

    Program dofinansowania trwa do 31 grudnia 2022  i do tego czasu można otrzymać i zrealizować świadczenie. Jak dotąd zostało złożonych 22 tys. wniosków o dofinansowanie. 

    Pozytywna rewolucja w naziemnej telewizji cyfrowej

    Zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, polegająca na zamianie dotychczasowego systemu DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC jest związana z uwolnieniem częstotliwości z zakresu 700 MHz na potrzeby sieci telefonii komórkowej.

    Standard DVB-T2/HEVC przyniesie widzom wiele korzyści. Nowa telewizja naziemna to większa oferta programowa w lepszej jakości obrazu i dźwięku. Zmiana oznacza jednak także większe wymagania względem telewizorów. Do odbioru  telewizji naziemnej w wersji DVB-T2/HEVC konieczne będzie urządzenie obsługujące ten standard albo dekoder (tuner) do starszego typu odbiornika.

    W Polsce przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywa się regionalnie, w czterech etapach. Pierwsze przełączenia ruszyły 28 marca w województwach dolnośląskim i lubuskim. Ostatnie przełączenie nastąpi 27 czerwca.

    ŹródłoKPRM
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    LG prezentuje nowe bezprzewodowe słuchawki douszne LG TONE Free z grafenem

    LG Electronics wprowadza na globalny rynek najnowszy model słuchawek TONE Free T90S, który jest gwarancją bardzo dobrej jakości dźwięku....