niedziela, 19 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Nowa wrocławska inicjatywa – Make SENSE in IT

    Zobacz również

    Już 1 marca rusza rejestracja na pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu wydarzeń „Make SENSE in IT”. Według głównego pomysłodawcy i organizatora, Łukasza Olbromskiego, spotkania w formie meetup, poprzez krytyczne i sensowne spojrzenie na IT, mają na celu edukację i promocję branży.

    - Reklama -

    Krytycznie i sensownie wobec IT
    Make SENSE in IT to inicjatywa dla osób, które chcą KRYTYCZNIE spojrzeć na IT, m.in proces tworzenia oprogramowania czy zarządzanie zespołem IT. Poprzez krytyczne spojrzenie chcemy promować umiejętność SENSOWNEGO doboru procesów związanych z tworzeniem oprogramowania. SENSOWNE to dla nas najbardziej adekwatne podejście dla danego projektu lub zespołu, gdzie eliminuje się marnotrawstwo – mówi Łukasz Olbromski, promotor idei „Make Sense in IT”.

    Cykliczne spotkania w ramach inicjatywy „Make SENSE in IT” będą się odbywały 3 razy na  kwartał. Na każdym z nich, po krótkiej prezentacji na wybrany temat, uczestnicy spotkania będą dyskutowali odnośnie przedstawionego punktu widzenia, tezy lub technologii. Organizatorzy stawiają na wymianę wiedzy, dlatego prezentacje ekspertów będą jedynie punktem wyjścia.

    Pierwszy meetup już 7 marca
    Pierwsze spotkanie „Make SENSE in IT” pt. „Jak sensownie korzystać z narzędzi developerskich? Opowiedz swoje #MyVSstory” rozpocznie się 7 marca o godzinie 17:00 w Fabryce Sensu przy ul. Benedykta Polaka 21/4 we Wrocławiu.

    – W związku z tym, że będziemy się spotykać w maksymalnie 35 osób, już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam wszystkich pasjonatów do rejestrowania się na spotkanie. Pierwszy meetup będzie okazją do świętowania 20. urodzin Microsoft Visual Studio
    – dodaje Łukasz Olbromski.

    Mocne, merytoryczne wsparcie
    Inicjatywa, która zgromadzi specjalistów lokalnego świata IT, jest także wspierana przez firmę z innego regionu Polski.

    Jesteśmy dumni i serdecznie dziękujemy Łukaszowi za zaproszenie. To dla nas zaszczyt móc uczestniczyć w tym wydarzeniu, spotkać się z pasjonatami i wspólnie szukać sensu w IT. SoftwareHut jest bardzo zaangażowany w życie środowiska IT w Białymstoku. Nasi pracownicy współorganizowali konferencję Programistok, a na co dzień angażują się w życie lokalnych społeczności IT, współtworząc i wspierając Białostocką Grupę .NET, meet.js Białystok, Mobile Białystok, Agilestok oraz grupę BiałQA zrzeszającą środowisko testerów. Jako softwarehouse dostarczamy specjalnie zaprojektowane programistyczne gadżety na spotkania różnych społeczności IT i udostępniamy naszą siedzibę na meetingi grup technologicznych. Poprzez zaangażowanie się w tworzenie wrocławskiej inicjatywy Make SENSE in IT chcemy rozszerzyć naszą społecznościową aktywność poza granice Białegostoku. – komentuje Mateusz Andrzejewski, CTO w SoftwareHut, programistycznej spółce należącej do grupy kapitałowej TenderHut.

    Dynamiczny rozwój grupy TenderHut
    TenderHut to dynamicznie rozwijająca się technologiczna grupa kapitałowa z Białegostoku, specjalizująca się w usługach informatycznych i bezpieczeństwie informatycznym, usługach prawnych oraz wdrożeniach rozwiązań dla laboratoriów. Firma posiada dwa biura w Polsce – w Warszawie i Białymstoku (oddział delivery), a także 2 oddziały zagraniczne, w Danii i  Szwecji. W najbliższym czasie planuje otwarcia biur w kolejnych europejskich miastach. Pod koniec 2016 roku TenderHut znalazł się na 13. miejscu w rankingu Deloitte Technology Fast 50.

    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    LG prezentuje nowe bezprzewodowe słuchawki douszne LG TONE Free z grafenem

    LG Electronics wprowadza na globalny rynek najnowszy model słuchawek TONE Free T90S, który jest gwarancją bardzo dobrej jakości dźwięku....