piątek, 10 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Microsoft i partnerzy otwierają letnią szkołę chmury

    Zobacz również

    2 września startuje Azure Summer Camp, czyli letnia szkoła chmury, stworzona dla studentów i absolwentów polskich uczelni wyższych. Organizatorzy szacują, że ok. 1000 osób będzie mogło dowiedzieć się, na czym polega praca Data Scientists, inżynierów AI, ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa oraz inżynierów infrastruktury chmurowej. W ramach cyklu spotkań uczestnicy dowiedzą się, jak przy pomocy najnowszych narzędzi zarządzać danymi i procesami tak, aby rozwiązywać konkretne problemy biznesowe.

    - Reklama -

    Obok Microsoft partnerami czterotygodniowych spotkań online są największe polskie i międzynarodowe firmy informatyczne i doradcze, w tym Billennium, Elitmind, Kearney czy Integrity Partners. Nabór już ruszył i potrwa do końca sierpnia.

    Indeks Cyfrowej Przyszłości opracowany przez Microsoft wskazuje, że Polska zdecydowanie przoduje pod względem odsetka firm zatrudniających specjalistów z branży ICT, osiągając wynik o 35 proc. wyższy od średniej dla Europy Środkowo-Wschodniej. Jednocześnie Polska ma wynik o 15 proc. niższy od średniej krajów Europy Środkowo-Wschodniej pod względem umiejętności cyfrowych ogółu społeczeństwa. Obserwacja narzędzia potwierdza, że dalsze pogłębianie bazy talentów cyfrowych (24 proc. poniżej średniej w regionie) jest kluczowe dla wzrostu gospodarczego Polski

    Azure Summer Camp: wstęp do kariery pod okiem praktyków

    Firmy chętnie zatrudniają polskich specjalistów IT, ale wśród ogółu społeczeństwa wciąć mamy niedobór cyfrowych ekspertów, zwłaszcza w obszarze chmury obliczeniowej. Celem Azure Summer Camp jest zasypanie tej luki i podniesienie kwalifikacji studentów technicznych w wybranych obszarach związanych z chmurą, cyberbezpieczeństwem, sztuczną inteligencją, analizą danych, czy tworzeniem aplikacji. Mocną stroną tej inicjatywy docenianą przez uczestników poprzednich edycji jest zaangażowanie praktyków z największych polskich firm informatycznych. Stwarza to szansę na kontynuowanie kariery zawodowej w gronie najlepszych – przekonuje Radosław Ochotny z polskiego oddziału Microsoft.

    Oprócz zdobycia praktycznej wiedzy podczas sesji online, każdy z uczestników otrzyma możliwość bezpłatnego podejścia do jednego z wybranych egzaminów w ramach ścieżek Microsoft Certifications. Opiekunowie poszczególnych ścieżek przygotowali również dla zainteresowanych, aktywnych uczestników warsztatów płatne staże i możliwość wzięcia udziału w rekrutacji na konkretne role.

    Dodatkowe informacje dotyczące rejestracji i planu spotkań znajdują się na stronie internetowej Azure Summer Camp.

    Do wyboru jest kilka kierunków, a za każdy z nich odpowiada inny partner firmy Microsoft:

    • Data Analytics (Elitmind)
    • Data Science & Business Analytics (Kearney)
    • DevOps (Billennium)
    • Azure Fundamentals – wprowadzenie do chmury obliczeniowej (Integrity Partners)

    Od momentu ogłoszenia kompleksowego planu inwestycyjnego w szkoleniach organizowanych przez Microsoft przy współpracy z partnerami wzięło udział blisko ćwierć miliona specjalistów IT, a przez kolejny rok wsparcie otrzyma dodatkowych 150 tys. osób. Wraz ze wzrostem liczby ekspertów IT w firmach, rośnie innowacyjność i wydajność całych przedsiębiorstw. Wykształceni specjaliści, którzy rozwijają umiejętności niezbędne dziś i w przyszłości, są w stanie efektywniej wykorzystywać narzędzia cyfrowe, co nierozerwalnie wiąże się ze zwiększoną konkurencyjnością całej gospodarki.

    ŹródłoMicrosoft
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    6 GHz na usługach, czyli kilka słów o Wi-Fi 6E

    Liczba urządzeń podłączonych do domowej sieci stale wzrasta. Kiedyś były to laptopy i smartfony, teraz także lodówki, telewizory, systemy...