d maja 2026 roku do zespołu Play dołączył Mateusz Rzempała, który odpowiada za Departament Komunikacji Korporacyjnej operatora.
Mateusz Rzempała odpowiada za obszar komunikacji korporacyjnej – w tym za strategię PR’ową, relacje z mediami, komunikację kryzysową oraz kwestie reputacyjne. Kieruje pracami zespołu biura prasowego, który tworzą: Katarzyna Bonk, Ewa Sankowska-Sieniek oraz Katarzyna Tajak-Pietrowska.
Nowy dyrektor raportuje do dyrektora Pionu Spraw Korporacyjnych, w randze członka Executive Committee (Komitetu Zarządzającego) Play. Pion Spraw Korporacyjnych obejmuje obszary komunikacji korporacyjnej i public relations, relacji z mediami, public affairs oraz ESG.
Mateusz Rzempała posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji i public relations, zdobyte w branży technologicznej i telekomunikacyjnej. Współpracował z takimi markami jak Samsung i Xiaomi, odpowiadając za komunikację przy wprowadzaniu produktów na rynek, działania B2B, relacje z mediami oraz budowanie ich wizerunku. Ostatnio działał globalnie w firmie Opera, gdzie prowadził komunikację PR i produktową na wielu rynkach – od Europy, przez Azję, po obie Ameryki.