sobota, 2 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  LG zachęca młodzież z niepełnosprawnościami do realizacji marzeń

  Zobacz również

  W dniach 24-28 października firma LG Electronics była gospodarzem finałów Global IT Challenge 2023 (GITC) dla młodzieży z niepełnosprawnościami. Wydarzenie odbyło się w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, po raz pierwszy od czterech lat w trybie stacjonarnym. Wzięło w nim udział 461 młodych osób z niepełnosprawnościami z 18 różnych krajów, które rywalizowały w sześciu wyzwaniach informatycznych. Wyzwania obejmowały eTool – test umiejętności uczestników w zakresie tworzenia prezentacji i korzystania z arkuszy

  - Reklama -

  kalkulacyjnych; eLifeMap – ocenę umiejętności wyszukiwania tekstu i obrazów online; eContent – ocenę możliwości produkcji i edycji filmów; oraz eCreative, w którym uczestnicy mieli za zadanie stworzyć program dla samochodu autonomicznego i opracować pomysł na technologię poprawiającą jakość życia osób z niepełnosprawnościami.

  Konkurs GITC 2023 został ustanowiony w 2011 r. w celu pomocy młodym osobom z niepełnosprawnościami w osiągnięciu większej biegłości w technologiach informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Jego celem jest również wspieranie ich w rozwijaniu pewności siebie oraz zdobywaniu praktycznych narzędzi potrzebnych do pełnego zaangażowania się w życie społeczne. Tegoroczne wydarzenie zostało zorganizowane przez LG, Zayed Higher Organization, ZEA i Komitet Organizacyjny GITC, a jego gospodarzami byli LG Corporation, Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej Korei Południowej oraz rząd emiratu Abu Zabi.

  W GITC wzięło do tej pory udział ponad 5000 młodych ludzi z niepełnosprawnościami z 40 krajów. Konkurs stanowi szansę dla młodzieży z niepełnosprawnościami, a wiele byłych uczestniczek i uczestników kontynuuje karierę w dziedzinach związanych z IT oraz w innych obszarach biznesu.

  W przeszłości większość osób startujących w GITC pochodziła z krajów azjatyckich, w tym z Korei Południowej, Chin, Wietnamu i Tajlandii. Jednak w tym roku konkurs po raz pierwszy gościł młodzież z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, takich jak Egipt i Kenia.

  Zwycięzcą tegorocznej edycji GITC został Muhammad Naazir Danesh z Malezji. Uzyskał wysokie noty we wszystkich kategoriach konkursu. Muhammad Naazir Danesh od dzieciństwa pasjonował się informatyką. Pomimo znacznej niepełnosprawności fizycznej w przyszłości chce zostać specjalistą IT. Zmotywowany uznaniem ze strony GITC, jest zdeterminowany do ciężkiej pracy, aby spełnić swoje marzenie.

  – Moja droga do zostania globalnym liderem IT została utorowana przez nieoceniony wkład tych, których spotkałem. To wyróżnienie jest zarówno zaszczytem, jak i motywacją do realizacji moich większych marzeń w przyszłości – powiedział Muhammad Naazir Danesh.

  Podczas wydarzenia firma LG zaprezentowała uczestnikom – w dedykowanej przestrzeni wystawienniczej obok miejsca zawodów – zestaw Universal UP Kit. Ta kolekcja innowacyjnych akcesoriów i dodatków do urządzeń domowych zaprojektowanych w celu ułatwienia korzystania z nich wszystkim, niezależnie od płci, wieku czy niepełnosprawności, została pokazana po raz pierwszy na targach IFA 2023. Zastosowane w zestawie nowe, integracyjne rozwiązania LG spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem uczestników GITC.

  Ponadto firma utworzyła strefę fotograficzną, w której zaprezentowała slogan marki Life’s Good oraz rozdawała gadżety z brandingiem LG, promujące filozofię i podstawowe wartości marki. GITC był wydarzeniem doskonale pokazującym znaczenie hasła Life’s Good, a wszyscy uczestnicy ciężko pracowali, by ukończyć postawione przed nimi zadania. Firma ma nadzieję, że wszystkie osoby biorą udział w GITC będą nadal podejmować odważne inicjatywy i z optymizmem podchodzić do wszelkich wyzwań, które napotkają w przyszłości.

  Jako odpowiedzialny globalny obywatel korporacyjny firma LG będzie nadal wzmacniać pozycję młodzieży z niepełnosprawnościami na całym świecie poprzez wspieranie takich inicjatyw jak GITC.

  GITC to idealna platforma dla młodych osób z niepełnosprawnościami, które chcą komunikować się ze światem za pośrednictwem technologii informatycznych, przekraczając bariery sprawności, religii i narodowości. Będziemy nadal wspierać młodzież z niepełnosprawnościami za pośrednictwem GITC i zachęcać ją do realizowania swoich marzeń — powiedział Yoon Dae-sik, starszy wiceprezes ds. relacji zewnętrznych w LG Electronics.

  ŹródłoLG
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Nowe promocje Play dla domu – światłowód i telewizja w supercenie z Netflix w cenie abonamentu

  Play wprowadza pakiety rozrywki w najlepszej cenie – światłowód z dostępem do serwisu Netflix w supercenie już od 50...