piątek, 14 czerwca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  LG urzeczywistnia wizję przestrzeni życiowej na kołach dzięki LG AlphaWare

  Zobacz również

  LG Electronics napędza przejście na pojazdy definiowane programowo (SDV) dzięki pionierskiemu oprogramowaniu LG AlphaWare. Zaawansowany, innowacyjny i zorientowany na użytkownika pakiet LG AlphaWare został zaprojektowany w celu zapewnienia wciągających wrażeń w kabinie samochodu. Oprogramowanie rozszerzy definicję i oczekiwania motoryzacji w przyszłości. Najnowocześniejsze rozwiązania programowe LG zostały zaprezentowane w tym tygodniu na targach AutoTech: Detroit, gdzie firma podzieliła się również swoimi spostrzeżeniami i podejściem do zrewolucjonizowania modelu biznesowego SDV.

  - Reklama -

  Podczas prezentacji LG na AutoTech: Detroit, Valentin Janiaut, lider rozwiązań programowych LG Vehicle Component Solutions Company, omówił kilka kluczowych tematów dotyczących przejścia na pojazdy SDV. Podkreślił on pojawiający się trend, zgodnie z którym pojazdy stają się rozszerzeniem przestrzeni osobistej, zapewniając miejsce do pracy i relaksu oraz przekształcając samochód w znacznie więcej niż tylko środek transportu. LG AlphaWare odegra kluczową rolę w przekształcaniu pojazdów SDV w „przestrzeń życiową na kołach” dzięki możliwości przeniesienia doświadczeń użytkownika oferowanych przez elektronikę użytkową LG dla domu.


  Pakiet oprogramowania LG AlphaWare składa się z pięciu rozwiązań, które współpracują ze sobą w celu poprawy wrażeń w pojeździe. Oferując kompleksowe wsparcie i płynną integrację z systemami OEM w pojazdach, AlphaWare umożliwia dostawcom mobilności pokonywanie wyzwań technicznych i zapewnianie kierowcom i pasażerom domowego komfortu i łączności:

  • PlayWare – platforma rozrywkowa, która wzbogaca system informacyjno-rozrywkowy w samochodzie poprzez dostarczanie treści w wysokiej rozdzielczości i doskonałej jakości dźwięku. Wykorzystując partnerstwo LG z głównymi aplikacjami streamingowymi, kanałami sportowymi i informacyjnymi, PlayWare przenosi telewizory LG do samochodów. Platforma wymaga minimalnych zasobów pamięci, aby działać szybko i płynnie, jednocześnie wyświetlając treści w rozdzielczości 4K, aby pasażerowie mogli cieszyć się oglądaniem. Platforma wykorzystuje również technologię AI Audio, zaadaptowaną z telewizorów LG, do ulepszania treści audio w przekonujący dźwięk przestrzenny.
  • MetaWare – poprawia wrażenia z jazdy, wykorzystując technologie rzeczywistości rozszerzonej i mieszanej do dostarczania istotnych informacji na różnych wyświetlaczach, od AR HUD po panele centralne. MetaWare obsługuje proceduralne generowanie realistycznych środowisk 3D, przekształcając standardowe dane map 2D w dynamiczne wizualizacje. Funkcja ta pomaga kierowcom w lepszym zrozumieniu informacji systemu ADAS i nawigacji w samochodzie, zapewniając bardziej wciągające i intuicyjne wrażenia z jazdy.
  • VisionWare – platforma sztucznej inteligencji i zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy (ADAS), która analizuje zachowanie kierowcy i pasażerów za pomocą systemu monitorowania, który wykorzystuje algorytm sztucznej inteligencji, strukturę oprogramowania, elektroniczną jednostkę sterującą i kamery. VisionWare obejmuje systemy monitorowania kierowcy, aby zapobiegać rozpraszaniu uwagi i zagrożeniom, które mogą wystąpić podczas jazdy. Posiada również system monitorowania wnętrza, który analizuje status wszystkich pasażerów, wykrywając użycie pasów bezpieczeństwa, gesty dłoni, wzorce zachowań i obecność dzieci, aby zapewnić użytkownikom wrażenia nowej generacji.
  • BaseWare – „kręgosłup” pojazdu, oferuje kompleksowy zestaw wszechstronnych modułów oprogramowania, które wzbogacają istniejące systemy operacyjne pojazdów OEM i pomagają w tworzeniu nowych platform. BaseWare, zaprojektowany z myślą o wspieraniu podstawowego cyklu życia samochodu, ułatwia zarządzanie w czasie rzeczywistym oraz upraszcza rozwój usług. Przykładem zawartych komponentów jest Mixed Critical Orchestrator, który wspiera zarządzanie wykonywaniem usług zarówno na urządzeniu, jak i w chmurze, przy jednoczesnym przestrzeganiu surowych branżowych wymogów bezpieczeństwa.
  • OpsWare – centralna platforma operacyjna, zaprojektowana w celu usprawnienia współpracy między twórcami oprogramowania. Platforma ta ułatwia płynną interakcję między globalnymi zespołami w całym procesie tworzenia oprogramowania, od projektu po wdrożenie. Oprócz wspierania współpracy, OpsWare priorytetowo traktuje zarządzanie cyberbezpieczeństwem, zapewniając kompleksowe wsparcie dla długoterminowej konserwacji. Usługa LG Cybersecurity-as-a-Service oferuje ciągłe monitorowanie i dogłębną analizę zagrożeń cyberbezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo oprogramowania pojazdów przed pojawiającymi się zagrożeniami. Dzięki różnorodnym możliwościom OpsWare wspiera producentów OEM w utrzymaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa i poprawie wydajności zarządzania cyklem życia oprogramowania.
  • LG AlphaWare wzmacnia portfolio najnowocześniejszych rozwiązań LG dla pojazdów i wspiera ciągłą transformację firmy w kierunku inteligentnych rozwiązań dla życia. Jako uznana i wiodąca marka urządzeń gospodarstwa domowego, LG kontynuuje ekspansję w sektorze mobilności, aby łączyć i wzbogacać doświadczenia i przestrzenie klientów w znaczący sposób.

  – Dzięki naszemu oprogramowaniu AlphaWare zapewnimy bezpieczniejsze i przyjemniejsze korzystanie z pojazdów w erze SDV. Pojazdy SDV stanowią zmianę nie tylko w technologii, ale w całym ekosystemie produkcji, użytkowania i posiadania pojazdów. Wprowadzając nasz zaawansowany pakiet oprogramowania dla pojazdów, firma LG wyznacza drogę dla nowych innowacji i rozwoju w całym sektorze motoryzacyjnym Eun Seok-hyun, prezes LG Vehicle Component Solutions Company

  ŹródłoLG
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  T-Mobile Polska zdobył trzy nagrody w prestiżowych konkursach HR

  Jako T-Mobile Polska jesteśmy w gronie najlepszych pracodawców w naszym kraju. Zależy nam na naszych pracownikach, dlatego realizujemy różnorodne...