wtorek, 16 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  LG i Meta nawiązują współpracę aby przyspieszyć działalność związaną z XR

  Zobacz również

  Aby przyspieszyć swoje projekty związane z rozszerzoną rzeczywistością (XR – Extended Reality) LG Electronics zacieśnia strategiczną współpracę z globalną firmą technologiczną Meta Platforms, Inc. (Meta). Celem jest połączenie mocnych stron obu firm w zakresie produktów, treści, usług i platform, aby napędzać innowacje w ramach doświadczeń klientów w rozwijającej się przestrzeni wirtualnej.

  - Reklama -

  Nawiązanie współpracy XR z Meta
  28 lutego najwyższe kierownictwo LG, w tym dyrektor generalny William Cho i Park Hyoung-sei, prezes Home Entertainment Company, spotkali się z założycielem i dyrektorem generalnym firmy Meta Markiem Zuckerbergiem w LG Twin Towers w Seulu. Spotkanie to zbiegło się w czasie z wizytą Zuckerberga w Azji. Podczas dwugodzinnej sesji dyskutowano o strategiach biznesowych i rozważaniach dotyczących rozwoju urządzeń XR nowej generacji. CEO Cho, doświadczając wrażeń z używania zestawu Meta Quest 3 i inteligentnych okularów Ray-Ban Meta, wyraził zainteresowanie demonstracjami zaawansowanych technologii Meta, koncentrując się w szczególności na dużych modelach językowych Meta i jej potencjale integracji sztucznej inteligencji w urządzeniu.

  Wytyczanie drogi w doświadczeniach rozszerzonej rzeczywistości nowej generacji
  Firma LG przewiduje, że dzięki połączeniu platformy Meta z własnymi możliwościami w zakresie treści i usług w branży telewizyjnej, możliwe będzie stworzenie wyróżniającego się ekosystemu w domenie XR, która jest jednym z nowych obszarów działalności firmy. Co więcej, połączenie różnorodnych elementów technologicznych Meta z najnowocześniejszymi produktami i możliwościami jakościowymi LG, zapewnia znaczące synergie w rozwoju urządzeń XR nowej generacji.


  Urządzenia XR są zapowiadane jako urządzenia osobiste nowej generacji, zdolne do przekroczenia ograniczeń ekranów mobilnych w zakresie immersji i intuicyjności. Urządzenia ubieralne oferują potencjał do znacznego poszerzenia interakcji z klientami. CEO Cho zauważył wcześniej: – Widzimy możliwości dla urządzeń osobistych nowej generacji na arenie biznesowej XR.


  Ciągłe ulepszanie portfolio poprzez selekcję i koncentrację
  W ostatnich latach firma LG strategicznie koncentrowała zasoby na obiecujących przyszłych obszarach o przewidywanym wysokim wzroście, decydując się na minimalizację marginalnych biznesów w oparciu o dynamikę rynku i oceny strategiczne. Współpraca z Meta jest zgodna z tą strategią, mającą na celu wprowadzanie innowacji w zakresie doświadczeń klientów w przyszłej przestrzeni wirtualnej, przewidując rozwój rynku XR.


  W ubiegłym roku firma LG przedstawiła swoją wizję przyszłości 2030, w której nakreśliła swój długoterminowy cel, jakim jest przekształcenie się w firmę oferującą inteligentne rozwiązania, które mogą płynnie łączyć i rozszerzać doświadczenia klientów w różnych dziedzinach, w tym w domu, handlu, mobilności i przestrzeni wirtualnej. W ramach zmian organizacyjnych pod koniec roku, w ramach Home Entertainment Company, utworzono dedykowaną jednostkę biznesową XR, aby przyspieszyć realizację nowych przedsięwzięć na arenie przestrzeni wirtualnej.

  ŹródłoLG
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  SECURE 24 : wyznaczamy horyzont cyberbazpieczeństwa

  10-latek edukujący o cyberbezpieczeństwie, szef agencji ENISA, agent FBI, dziennikarz śledczy „Washington Post”, szefowa ważnego ukraińskiego serwisu informacyjnego –...