czwartek, 16 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Jak łatwo i bezpłatnie dostosować stronę www do potrzeb osób niepełnosprawnych

    Zobacz również

    Obecnie jedynie 1,7% stron internetowych spełnia standard dostępności dla osób niepełnosprawnych. Podmioty publiczne powinny dostosować swoje serwisy do nowych standardów do końca maja 2015 r. Fundacja Widzialni wychodzi naprzeciw tej sytuacji i oddaje do użytkowania gotowe narzędzia i rozwiązania. Wystarczy odwiedzić serwis Polskiej Akademii Dostępności, pobrać stronę www i uruchomić w swojej organizacji.

    - Reklama -

    Na platformie znajduje się zestaw 180 gotowych pakietów stron www przygotowanych zgodnie z obowiązującym standardem dostępności dla osób niepełnosprawnych. Atrakcyjne szablony graficzne wraz z systemem zarządzania treścią są do pobrania za darmo i gotowe do instalacji w dowolnej instytucji.

    Z platformy mogą skorzystać nie tylko podmioty publiczne ale również instytucje i firmy, które chcą dostosować swoje strony internetowe dla jak największej liczby użytkowników, niezależnie od używanego przez nich sprzętu, oprogramowania, niepełnosprawności i wieku.

    Ważne, że osoby niepełnosprawne mogą być nie tylko użytkownikami serwisów ale również zarządzać nimi przy pomocy specjalnie przystosowanych paneli administracyjnych – mówi Wojciech Kulesza, prezes Fundacji Widzialni.

    Na platformie znajdują się bezpłatne kursy e-learningowe dotyczące m.in.:

    • administrowania serwisem w taki sposób, aby był on dostępny dla osób niepełnosprawnych, w tym niewidomych, niedowidzących i głuchych,
    • tworzenia dokumentów tekstowych typu Word i PDF w sposób umożliwiający odczytanie ich przy pomocy programów czytających, z których korzystają osoby niewidome.

    Użytkownicy dostają do dyspozycji bezpłatne narzędzia, umożliwiające tworzenie serwisów www dostępnych dla osób o specjalnych potrzebach, wzbogacone o opis dobrych praktyk oraz bazę wiedzy, dotyczącą szeroko pojętej cyfryzacji.

    Warto pamiętać, że zgodnie z Rozporządzeniem z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, do końca maja 2015 r. serwisy internetowe podmiotów realizujących zadania publiczne powinny być dostosowane dla osób o specjalnych potrzebach, w tym osób niepełnosprawnych i starszych – mówi Artur Koziołek, rzecznik prasowy MAC.

    Polska Akademia Dostępności jest realizowana przez Fundację Widzialni. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

    ŹródłoMAC
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Karta debetowa mPay nareszcie dostępna dla wszystkich

    mPay z przyjemnością ogłasza, że od dziś karta debetowa mPay jest dostępna dla wszystkich użytkowników aplikacji. Dzięki niej będziecie...