wtorek, 14 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Innowacje, rozwój i regulacje – UKE na WSIS Forum 2017

    Zobacz również

    Innowacje cyfrowe w telekomunikacji muszą być czymś więcej niż tylko łącznością. Podczas wydarzenia wysokiego szczebla w Stałym Przedstawicielstwie RP w Genewie UKE zaprosiło do udziału polskie start-upy, wyłonione w przeprowadzonym w kwietniu konkursie. Innowacyjne polskie firmy zaprezentowały swoje rozwiązania ICT. W Wydarzeniu wzięła udział wspierana przez Ministra Cyfryzacji Annę Streżyńską grupa młodych polskich programistów.

    - Reklama -

    Polacy zajęli II miejsce w organizowanym przez ITU Hackathonie.

    Urząd to nie tylko regulacja, ale również wsparcie dla nowych trendów i technologii. Innowacje mają decydujące znaczenie dla wzrostu gospodarczego i rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Wpisuje się to w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ, a przede wszystkim w Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz działania strategiczne UKE na lata 2017-2021.
     
    WSIS Forum jest ważną platformą dyskusji i debat na temat ewolucji branży ICT.

    Spotkanie otworzyli Ambasador Piotr Stachańczyk, Sekretarz Generalny ITU Houlin Zhao i Prezes UKE Marcin Cichy.

    Informacyjne społeczeństwo oparte na wiedzy pod takim hasłem odbywa się tegoroczna edycja konferencji  WSIS Forum 2017. W debacie otwierającej Polskę reprezentował Prezes UKE Marcin Cichy.
     
    Misją Regulatora jest zapewnienie Polakom dostępu do nowoczesnych usług telekomunikacyjnych i pocztowych na konkurencyjnym i dynamicznie zmieniającym się rynku. Przyszłość to sieć 5G – chmura rozwiązań opartych o technologie radiowe, satelitarne czy optyczne. 5G będzie oferować nową jakość usług poprzez przepustowość powyżej 1 Gb/s, opóźnienia znacznie poniżej 5 ms, a także spadek kosztów produkcji dzięki perspektywie pracy nawet 100 urządzeń na m2 – mówił Cichy w swoim wystąpieniu.

    Pytany o plan działań Polski w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego, Marcin Cichy wskazał na kluczowe obszary ICT i telekomunikacji określone w Strategii na Rzecz odpowiedzialnego Rozwoju oraz na Kierunki działań Ministra Cyfryzacji w zakresie informatyzacji usług publicznych. Oba dokumenty stanowią podstawę założeń działań Prezesa UKE w latach 2017-2021.

    Dodatkowym polskim akcentem był młotek aukcyjny, przekazany przez Sekretarza Generalnego ITU Houlina Zhao prowadzącemu obrady Jeanowi Philbertowi Nsengimana, który został wykonany przez polski start-up w technologii druku 3D.

    ŹródłoUKE
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Co drugi klient z niego korzysta, mBank zmienia Menedżera finansów

    Menedżer finansów to narzędzie dostępne w aplikacji mobilnej mBanku. Pomaga klientom w zarządzaniu budżetem. Obecnie korzysta z niego już...