piątek, 3 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    inFakt rozwija aplikację dla przedsiębiorców i szykuje nowe rozwiązania dla spółek

    Zobacz również

    Na przedsiębiorców-użytkowników aplikacji inFaktu czekają wkrótce kolejne udogodnienia. W ramach generowania kwietniowego druku ZUS DRA będą oni mogli rozliczyć roczną składkę zdrowotną za 2022 rok. inFakt szykuje także nowe narzędzia dla spółek z o. o. oraz dodatkowe rozwiązania w ramach Pulpitu Finansowego, dzięki któremu można wygodnie sprawdzać stan firmowych finansów. Nowa składka zdrowotna, wyliczana według zasad wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu, stała się znaczącym obciążeniem dla przedsiębiorców.

    - Reklama -

    Dodatkowo zasady jej wyliczenia np. na ryczałcie mogą być mało zrozumiałe, ponieważ progi wysokości składki zdrowotnej zależą od progu osiąganych przez przedsiębiorcę przychodów w skali roku. Dzięki zautomatyzowanej aplikacji inFaktu przedsiębiorcy będą mogli dokonać rocznego rozliczenia składki zdrowotnej szybko, wygodnie i bez ryzyka popełnienia błędu. W razie problemów czy wątpliwości do ich dyspozycji pozostaje jeden z ponad 500 współpracujących z inFaktem księgowych. 

    Statystyki konta bankowego w Pulpicie Finansowym aplikacji

    To nie jedyne ułatwienie dla przedsiębiorców, jakie inFakt przygotowuje w swojej aplikacji. Firma rozwija m.in. Pulpit Finansowy – narzędzie, za pomocą którego w ramach aplikacji można otrzymać wgląd w statystyki firmy. W zakładce „Przychody” przedsiębiorca może podejrzeć faktury przychodowe, w „Kosztach” – kosztowe, jak np. rachunki za paliwo, czynsz czy energię. Z kolei dzięki zakładce „Księgowość” może sprawdzić relacje przychodów do kosztów. W Pulpicie są też dane dotyczące wysokości zapłaconego podatku dochodowego czy składek ZUS ze wszystkich poprzednich lat. Od marca tego roku klienci korzystający z Pulpitu Finansowego mają możliwość generowania statystyk dla swojego konta bankowego za ostatnie 12 miesięcy, a nie tylko za cały wybrany rok. 

    – Integracja aplikacji inFaktu z danymi pochodzącymi z rachunków płatniczych jest możliwa dlatego, że firma działa jako podmiot AISP (Account Information Service Provider) rejestrowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. – Dzięki temu przedsiębiorcy otrzymują dostęp w aplikacji do informacji z kont bankowych, między innymi salda czy historii transakcji, a także możliwość szybkiej i bezpiecznej kontroli stanu swoich finansów z dowolnego miejsca – mówi Sebastian Bobrowski, CTO w inFakcie. – Podmiot AISP świadczy poprzez kanały elektroniczne usługi, które polegają na dostarczaniu posiadaczom rachunków płatniczych informacji o tych rachunkach, pod warunkiem, że są one dostępne online. W przypadku aplikacji inFaktu informacje pobierane są do niej z konta, aby od razu po otrzymaniu przelewu  użytkownik mógł dopasować go do właściwej faktury i oznaczyć jako opłaconą.

    Firma dba również o to, aby wszelkie procesy odbywały się w zgodzie z wytycznymi dyrektywy AML – Anti Money Laundering, zapobiegającej próbom prania brudnych pieniędzy.

    Nowe narzędzia dla spółek

    InFakt zapowiada także wdrożenie kolejnych udogodnień dla klientów prowadzących spółki z o.o. Otrzymają oni możliwość przeglądu Rachunku Zysków i Strat, Bilansu oraz księgowanych na bieżąco kosztów. – Rozwój narzędzi dla spółek jest dla nas bardzo ważnym celem w 2023 roku – mówi Sebastian Bobrowski. – Optymalizujemy dla nich rozwiązania, które w jak największym stopniu pomogą im mieć wygodny wgląd w firmowe finanse i rozliczenia.

    Komfort użytkowników ma być zapewniony również dzięki systematycznemu rozwojowi API inFaktu. Ułatwia to integrację aplikacji z zewnętrznymi narzędziami oraz pozwala dostosowywać możliwość wystawiania faktur w inFakcie do indywidualnego zapotrzebowania klientów.

    ŹródłoinFakt
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    GENESIS ponownie wybrany najlepszą polską marką gamingową przez czytelników ITHardware

    Z ogromną dumą i radością informujemy, że po raz drugi z rzędu wybraliście GENESIS jako najlepszą polską marką gamingową...