niedziela, 19 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    IBM Corporate Service Corps przedstawia kluczowe rekomendacje dla Lublina

    Zobacz również

    IBM zakończył realizowany we współpracy z Urzędem Miasta Lublin miesięczny program wolontariatu pracowniczego – IBM Corporate Service Corps. Przez cztery tygodnie pracownicy koncernu reprezentujący 12 krajów świata pracowali nad przygotowaniem zbioru zaleceń i rekomendacji w rożnych obszarach m.in. w zakresie mierzenia efektywności działań, zarządzania informacją i komunikacją z cudzoziemcami prowadzoną przez Urząd Miasta Lublin oraz strategią inkubatora przedsiębiorczości

    - Reklama -

    prowadzonego przez Fundację Rozwoju Lubelszczyzny.

    IBM pomaga lokalnym społecznościom nie tylko poprzez realizację projektów informatycznych. Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi przy programach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, takich jak IBM Corporate Service Corps. Działamy na rzecz rozwiązywania najbardziej palących problemów społecznych, strategicznego rozwoju miast,  szczególnie wspierając działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców – powiedział Aleš Bartůněk, Dyrektor Generalny, IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

    W programie wolontariatu pracowniczego – IBM Corporate Service Corps uczestniczyli przedstawiciele koncernu m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Singapuru, Chin, Indii, Francji, Brazylii i Argentyny. Menedżerowie IBM spotykali się z przedstawicielami administracji publicznej, instytucji edukacyjnych i organizacji pozarządowych. Jedna z trzech grup IBM pracujących w Lublinie badała obszar związany ze zbieraniem i współdzieleniem informacji, w efekcie czego wypracowała rekomendacje jakie miasto krok po kroku powinno podjąć w celu pozyskiwania i udostępniania danych. Powstał tzw. system Open Data, jako nowe podejście do planowania i zarządzania informacjami miasta. Kolejna z grup, korzystając z metodologii opracowanej przez IBM, w tym kwestionariuszy i ankiet,  przeprowadzała rozmowy z cudzoziemcami, którzy wybrali Lublin na swoje docelowe  miejsce studiowania lub zamieszkania. Konsultanci IBM pytali m.in. o dostępność oferty edukacyjnej dla obcokrajowców i wyzwania z jakimi muszą się oni na co dzień zmagać mieszkając w Lublinie. Jednym z zadań zespołu IBM Corporate Service Corps było również stworzenie koncepcji „banku idei” w celu zbudowania bardziej spójnego systemu otrzymywania informacji zwrotnej przez Urząd Miasta od mieszkańców Lublina.

    Cieszymy się, że zespół IBM wybrał Lublin na projekt wymiany doświadczeń i konsultacji w obszarach kluczowych dla rozwoju miasta. Dążymy do nieustannego udoskonalania funkcjonowania urzędu, a sprawna komunikacja z interesantami jest jednym z kluczowych obszarów w tym zakresie. Chcemy, żeby Urząd Miasta był jak najbardziej przyjazny dla mieszkańców, w tym cudzoziemców, którzy wybrali nasze miasto. Sięganie po sprawdzone praktyki, także ze świata biznesu, jest jedną z najlepszych dróg – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

    Jesteśmy pod dużym wrażeniem ilości i innowacyjności projektów podejmowanych przez Urząd Miasta mających na celu zwiększenia satysfakcji życia mieszkańców Lublina – mówi reprezentująca Grupę IBM CSC, Latika Raina, Service Delivery Manager z Indii – W trakcie realizacji programu mieliśmy okazję poznać wielu ekspertów pracujących na rzecz optymalizacji, dostępności i wdrażania usług samorządowych. Doceniamy ich zaangażowanie i profesjonalizm w pracy z nami – podkreśla.

    Z  pośród rekomendacji i dostosowanych do nich taktyk, przedstawionych przez IBM, Urząd Miasta wybierze  kluczowe punkty do dalszej realizacji.

    Oprócz wsparcia projektów będących w agendzie Urzędu Miasta pracownicy IBM zrealizowali także projekt z Fundacją Rozwoju Lubelszczyzny. Pracownicy koncernu opracowali strategię promocji dla inkubatora przedsiębiorczości otwieranego przez fundację i określili zakres usług, które może on oferować np. wirtualne biuro oraz zasady polityki cenowej.

    ŹródłoIBM
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    LG prezentuje nowe bezprzewodowe słuchawki douszne LG TONE Free z grafenem

    LG Electronics wprowadza na globalny rynek najnowszy model słuchawek TONE Free T90S, który jest gwarancją bardzo dobrej jakości dźwięku....