poniedziałek, 20 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Huawei: School for Female Leadership in the Digital Age 2023 dla przyszłych liderek UE

    Zobacz również

    W czerwcu w hiszpańskiej Walencji odbyła się czwarta edycja School for Female Leadership in the Digital Age, zorganizowana przez Huawei. Podczas tegorocznego wydarzenia odnotowano rekordową frekwencję – ponad 100 uznanych ekspertów i ekspertek podzieliło się swoją wiedzą w trakcie intensywnych kursów oraz wykładów z 29 najzdolniejszymi studentkami, wyłonionymi spośród 9000 kandydatek. Inicjatywa School for Female Leadership in the Digital Age ma na celu wzmocnienie pozycji młodych liderek,

    - Reklama -

    aby odgrywały kluczową rolę w prowadzeniu Europy w kierunku inkluzywnej, zrównoważonej cyfrowej przyszłości. Studentki, które zakwalifikowały się do programu, reprezentowały różne dziedziny i dyscypliny naukowe, od biotechnologii po nauki humanistyczne i społeczne. Każda z uczestniczek została wybrana przez niezależne jury i otrzymała pełne stypendium Huawei na udział w inicjatywie. Podczas programu młode liderki miały szansę pogłębić swoją wiedzę na temat kluczowych zagadnień związanych z nowymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja, sieci 5G, rozwiązania IoT i transformacja cyfrowa. Podczas ceremonii wieńczącej tę edycję Berta Herrero, dyrektorka ds. Różnorodności, Równości i Włączenia Społecznego w Huawei Europe, życzyła uczestniczkom  sukcesów w karierze zawodowej.

    – Jestem niezmiernie dumna z postępów naszych uczestniczek i podziwiam ich ambicję do budowania bardziej zrównoważonej przyszłości dla nas wszystkich. Marzenia są jednak tylko marzeniami, dopóki nie zamienimy ich w czyny. Dlatego marzyliśmy o szkole, która umożliwiłaby Europejkom realny wpływ na kształt rewolucji technologicznej i właśnie tu dzisiaj jesteśmy. Jestem przekonana, że wśród naszych uczestniczek są przyszłe premierki, prezeski, wynalazczynie i liderki wszelkiego rodzaju, które będą odgrywać ważną rolę w cyfrowym świecie – powiedziała Berta Herrero z Huawei.

    W trakcie ceremonii swoje uznanie dla inicjatywy wyraził Marc Angel, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, który pochwalił ambicje twórców i uczestniczek programu, wspominając o potrzebie promowania umiejętności cyfrowych i kwestionowania stereotypów. Jego zdaniem zrównoważona, sprawiedliwa, konkurencyjna, sprawiedliwa gospodarka i społeczeństwo wymagają aktywnego zaangażowania kobiet. Również Elisabeth Köstinger, była austriacka minister środowiska, pogratulowała Huawei inicjatywy i życzyła uczestniczkom wielu sukcesów.

    – Jakiekolwiek są wasze pragnienia i cele, podążajcie za nimi z pasją, a osiągniecie wszystko, a nawet więcej niż sobie wyobrażałyście. Moja własna zawodowa podróż rozpoczęła się od podobnego międzynarodowego programu przywództwa, w którym byłam jedną z niewielu kobiet. Dzisiaj to właśnie program Huawei jest waszym punktem startowym  – powiedziała Elisabeth Köstinger.

    Po oficjalnej ceremonii rozpoczynającej School for Female Leadership in the Digital Age uczestniczki oraz eksperci wzięli udział w serii dyskusji panelowych, wykładów i warsztatów, podczas których rozmawiali o wpływie technologii, a także o jej roli w kształtowaniu przyszłości i znaczeniu współpracy na poziomie globalnym. Głos zabrały m.in. uznane ekspertki i mentorki z Polski. Aleksandra Przegalińska, profesorka Akademii Leona Koźmińskiego oraz badaczka Harvard University wygłosiła wykład na temat etyki w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji.

    – Jesteśmy w momencie, w którym sztuczna inteligencja rozwija się bardziej dynamicznie niż kiedykolwiek wcześniej. W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy świetne przykłady tego, jak korzystać z tej technologii. Przed nami jednak wiele nowych wyzwań, ale dzięki odpowiednim pomysłom i regulacjom technologia ta może odmienić nasza przyszłość. Potrzebujemy dzisiaj zarówno poważnej debaty publicznej, ale także waszych produktywnych pomysłów – mówiła Aleksandra Przegalińska.

    Kilka dni wcześniej, podczas ceremonii inauguracyjnej głos zabrała również profesor Danuta Hubner, posłanka do Parlamentu Europejskiego i była komisarz UE ds. handlu i polityki regionalnej. Podkreśliła między innymi, że przywództwo nie jest celem samym w sobie, lecz ciągłym procesem nauki i rozwoju. Zauważyła, że istnieją dowody na to, że przywództwo kobiet przyczynia się do skutecznego działania w odpowiedzi na potrzeby obywateli, co ma ogromne znaczenie w kontekście cyfrowej transformacji i zapewnienia równych szans dla wszystkich.

    Podczas ceremonii wieńczącej tydzień warsztatów i spotkań została również wręczona  prestiżowa nagroda „Future Leader” za wybitny wkład w rozwój programu. Otrzymała ją kandydatka reprezentująca Chorwację, Katarina Grossel Bogdanovic, która dołączyła do grona laureatek poprzednich edycji.

    ŹródłoHuawei
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    LG prezentuje nowe bezprzewodowe słuchawki douszne LG TONE Free z grafenem

    LG Electronics wprowadza na globalny rynek najnowszy model słuchawek TONE Free T90S, który jest gwarancją bardzo dobrej jakości dźwięku....