piątek, 14 czerwca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Huawei podwaja wsparcie na rzecz ekologicznej i cyfrowej transformacji w Europie

  Zobacz również

  15 października rozpoczęła się w Paryżu konferencja HUAWEI CONNECT 2023. Wydarzenie jak co roku zgromadziło tysiące gości, w tym liderów branży, ekspertów technologicznych i partnerów Huawei z całego świata. Głównym tematem tegorocznej edycji są inteligentne technologie cyfrowe, a także sposoby na przyspieszenie transformacji ekologicznej i cyfrowej w ramach Unii Europejskiej.

  - Reklama -

  Europa dokonuje imponujących postępów w dziedzinie transformacji cyfrowej, stając się liderem globalnej zmiany w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości. Od ponad 20 lat jako Huawei współpracujemy z naszymi europejskimi klientami i partnerami. Osiągnęliśmy wielki postęp w łączeniu ludzi, wspieraniu przedsiębiorstw i tworzeniu cyfrowego ekosystemu w Europie. W przyszłości będziemy kontynuować nasze wysiłki na rynku europejskim, koncentrując się głównie na transformacji cyfrowej, lokalnych innowacjach, zrównoważonym rozwoju i cyberbezpieczeństwie – powiedział Ken Hu, Rotacyjny Prezes Huawei.

  Następnie Jim Lu, Prezes Huawei na Europę, wygłosił przemówienie, w którym przedstawił cztery główne filary, które pomogą lepiej wspierać dwutorową transformację w regionie europejskim: kompleksową łączność, inteligentną chmurę, zasadę „bitów zarządzających watami” i otwartą współpracę.


  Huawei jest zdeterminowany i nastawiony na współpracę z partnerami aby oferować klientom jeszcze lepsze produkty i rozwiązania. Będziemy kontynuować nasze zaangażowanie na rzecz wspierania ekologicznej i cyfrowej transformacji Europy – zaznaczył Jim Lu.

  Pełna łączność i decyzje oparte na obliczeniach
  Połączenie wszystkich elementów procesu cyfrowej transformacji za pomocą szybkich sieci jest kluczową kwestią w jego skutecznej realizacji. Szczególnie dotyczy to środowisk przemysłowych, gdzie wydajne sieci umożliwiają transmisję, analizę i przetwarzanie ogromnych ilości danych w czasie rzeczywistym. Huawei oferuje rozwiązania sieciowe, które są niezawodne, inteligentne i niepowtarzalne, a przy tym obsługują ultra-szerokopasmowe połączenia dla różnorodnych scenariuszy przemysłowych.


  Huawei, we współpracy z partnerami, wspierał budowę terminalu intermodalnego East West Gate (EWG) na Węgrzech, który stał się pierwszym tego rodzaju rozwiązaniem logistycznym w Europie opartym na technologii 5G. Dzięki ultra-wysokim przepustowościom, niskim opóźnieniom i wysokiej niezawodności, technologia 5G umożliwia pełne zautomatyzowanie i zdalne sterowanie suwnicami do inteligentnej logistyki kolejowej. Dzięki zastosowaniu tej technologii, terminal jest o wiele bezpieczniejszy, zapewnia lepsze warunki pracy i działa o 20% bardziej efektywnie.


  Łącząc wiele procesów, chmura staje się potęgą, kierującą algorytmami i masowym przetwarzaniem, które są niezbędne do umożliwienia inteligentnych działań w różnych branżach.

  – Huawei Cloud będzie nadal inwestować w Europie, tworząc nową wartość dla naszych klientów i partnerów w całym regionie. Teraz, dzięki węzłom chmurowym w Irlandii i Turcji, Huawei Cloud jest jednym z najszybciej rozwijających się głównych dostawców usług w chmurze na świecie – powiedział Jim Lu. ​

  Zarządzanie watami za pomocą bitów: Wsparcie realizacji zielonych inicjatyw w Europie

  Europa jest światowym liderem w przechodzeniu na czystą, zieloną energię. Od lat pracujemy nad integrowaniem technologii cyfrowych i energetycznych w celu zwiększenia produkcji czystej energii i wspierania cyfryzacji systemów energetycznych. Do tej pory Huawei przyczynił się do wytworzenia 228 miliardów kilowatogodzin zielonej energii elektrycznej w Europie, co pozwoliło na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 102 miliony ton i jednocześnie stworzenie dziesiątek tysięcy wartościowych miejsc pracy – zauważył Jim Lu.

  W Europie i dla Europy: Niezawodny partner w procesie ekologicznej i cyfrowej transformacji

  Europa jest jednym z najważniejszych strategicznie regionów dla globalnej działalności Huawei. Będziemy nadal koncentrować się na potrzebach klientów, generować wymierne korzyści dla partnerów, wzmacniać innowacyjną współpracę z europejskimi liderami, wspierać rozwój lokalnych talentów cyfrowych i proekologicznych oraz zwiększać nasze inwestycje w badania i rozwój w tym regionie. Z niecierpliwością czekamy na możliwość udziału w przyspieszeniu ekologicznej i cyfrowej transformacji Europy – powiedział Jim Lu.

  Na zakończenie zaapelował o stworzenie otwartego, sprawiedliwego i integracyjnego środowiska dla innowacji, które jest kluczowe dla rozwoju społecznego.


  Podczas wydarzenia wielu zaproszonych prelegentów przedstawiło również swoje osiągnięcia w zakresie transformacji w Europie. Wśród nich znaleźli się: Michel-Edouard Leclerc, przewodniczący komitetu ds. strategii francuskiej sieci hipermarketów E. Leclerc; Ibán García del Blanco, poseł do Parlamentu Europejskiego; Dries Acke, dyrektor ds. polityki SolarPower Europe; Roberta Bigliani, wiceprezes grupy IDC EMEA; oraz Luis Neves, dyrektor generalny Global Enabling Sustainability Initiative (GeSI).

  ŹródłoHuawei
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  T-Mobile Polska zdobył trzy nagrody w prestiżowych konkursach HR

  Jako T-Mobile Polska jesteśmy w gronie najlepszych pracodawców w naszym kraju. Zależy nam na naszych pracownikach, dlatego realizujemy różnorodne...