Francuzi ostrzegają przed używaniem komórek

Zobacz również

Francuskie ministerstwo zdrowia ostrzega przed nadmiernym korzystaniem z telefonów komórkowych, szczególnie przez młodych użytkowników. Ponadto radzi, aby unikać używania komórki przy słabym „zasięgu” i podczas podróżowania z dużą prędkością. Zaleca też korzystanie z zestawów słuchawkowych, co pozwoli na oddalenie telefonu od wrażliwych części ciała.

- Reklama -

Ministerstwo wydało ostrzeżenie mimo braku jednoznacznych dowodów na to, że korzystanie z telefonów komórkowych
może mieć negatywny wpływ na zdrowie użytkowników.

Francuzi tłumaczą swój komunikat troską o dzieci, które są najbardziej narażone na ewentualne skutki uboczne.

We wrześniu ubiegłego roku brytyjscy naukowcy opublikowali wyniki badań, z których wynika, że używanie telefonów komórkowych w krótkim okresie nie powoduje skutków ubocznych. Niestety ze względu na stosunkowo niedługi okres obecności komórek na rynku brak jest danych o wpływie tych urządzeń na nasze z drowie w dłuższym okresie.

0 Komentarze
najnowszy
najstarszy oceniany
- Reklama -

Najnowsze

Apple przyspiesza rozwój aplikacji dzięki nowym architekturom systemów AI

Firma Apple zaprezentowała dziś nowe możliwości sztucznej inteligencji, rozszerzone funkcje zwiększające produktywność w programie Xcode oraz udoskonalone platformy, dzięki...