środa, 15 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Ericsson i SAP wprowadzają nowe rozwiązania w zakresie komunikacji M2M oparte na chmurze

    Zobacz również

    W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na technologię obsługi komunikacji między urządzeniami (machine-to-machine — M2M) firmy Ericsson oraz SAP AG podpisały umowę dotyczącą wspólnego wprowadzenia na rynek i sprzedaży przedsiębiorstwom rozwiązań i usług M2M w chmurze za pośrednictwem operatorów na całym świecie. Rozwiązania będą oparte na połączonej ofercie firm Ericsson i SAP w zakresie M2M, zawierającej oprogramowanie udostępniane w formie usługi (software-as-a-service — SaaS).

    - Reklama -

    Połączenie usług, rozwiązań, technologii i infrastruktury operatorskiej firmy Ericsson, opartych na platformach Ericsson Device Connection Platform oraz Service Enablement Platform, z rozwiązaniami firmy SAP wykorzystującymi platformę SAP HANA® pozwoli przedsiębiorstwom lepiej, szybciej i w sposób bardziej nowatorski reagować na potrzeby klientów. Informację tę podano w trakcie Światowego Kongresu Technologii Mobilnych (Mobile World Congress), odbywającego się w dniach 25–28 lutego 2013 roku w Barcelonie.

    Wprowadzanie rozwiązań M2M w przedsiębiorstwach było znacznie utrudnione ze względu na brak pełnej oferty obejmującej wiele branż oraz niedostatek odpowiednich rozwiązań zapewniających globalną łączność, wymaganych przez przedsiębiorstwa międzynarodowe. Firmy Ericsson i SAP udostępnią operatorom połączoną ofertę rozwiązań opartych na chmurze, które pozwolą pokonać te trudności, a jednocześnie zapewnią korzyści przy minimalnych inwestycjach początkowych i przyspieszą wprowadzanie usług. Nowe rozwiązania i usługi ułatwią też przedsiębiorstwom zwiększenie efektywności kluczowych procesów biznesowych, takich jak konserwacja, zdalny serwis, inwentaryzacja, logistyka i zarządzanie transportem drogowym, zarządzanie automatami wrzutowymi oraz obsługą klientów.

    Wspólna infrastruktura M2M i rozwiązania dla poszczególnych branż będą udostępniane przez operatorów jako usługa dla przedsiębiorstw. Ericsson i SAP omawiają już ten model z operatorami.

    Per Simonsen, dyrektor generalny firmy Telenor Connexion, powiedział: „FirmaTelenor Connexion zdaje sobie sprawę, że M2M coraz częściej staje się strategiczną i integralną częścią działań i produktów naszych klientów. Współpraca firm SAP i Ericsson ma kluczowe znaczenie dla łatwiejszego wdrażania technologii M2M przez klientów, zwiększenia atrakcyjności oferty i poprawienia jakości obsługi. Co więcej, zwiększą się też możliwości pozyskiwania nowych klientów w różnych branżach i na różnych rynkach”.

    Lynda Burton, dyrektor ds. sprzedaży hurtowej w firmie Three UK, powiedziała: –Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania M2M ‘pod klucz’. Dzięki tej współpracy partnerskiej, w połączeniu z czołową pozycją firmy Three i jej doświadczeniem w zakresie transmisji danych w sieciach komórkowych, klienci biznesowi uzyskają efektywne i funkcjonalne rozwiązanie.

    SAP może zaoferować przedsiębiorstwom najlepsze na rynku rozwiązania mobilne, przetwarzanie w chmurze i funkcje analizy ogromnych ilości danych, a także wyjątkowe doświadczenie w łączeniu tych technologii i tworzeniu wydajnych, funkcjonalnych rozwiązań dla 24 branż.

    Jim Hagemann Snabe, współdyrektor generalny SAP AG, powiedział: Dzisiejsza informacja to pierwszy krok w kierunku realizacji wspólnej wizji firm SAP i Ericsson, dotyczącej opracowywania — przy udziale naszych klientów z całego świata — innowacji, które pomogą im osiągać korzyści zapewniane przez M2M. Wspólnie pokonamy przeszkody utrudniające klientom wprowadzanie rozwiązań M2M, dostarczając proste i niedrogie rozwiązanie, które można szybko wdrożyć. Oferta dla przedsiębiorstw będzie zawierać wszystkie elementy potrzebne do obsługi komunikacji z urządzeniami oraz pomoże przekształcić ogromne ilości danych w aktualizowaną na bieżąco wiedzę, wspomagającą procesy podejmowania decyzji.

    Oprócz udostępnienia rozwiązań i technologii firma Ericsson będzie świadczyć usługi doradztwa i integracji systemów, usługi Managed Services, uzupełniające usługi testowania urządzeń i aplikacji, a także usługi weryfikacji, aby ułatwić szybsze wprowadzanie produktów na rynek, efektywne wykorzystanie zasobów sieci i optymalizację obsługi klienta. Operatorzy, tacy jak dostawcy systemów komunikacji M2M, mogą wybierać różne poziomy współpracy, od głównego dostawcy rozwiązań M2M dla całego przedsiębiorstwa po partnera w ramach ekosystemu.

    Społeczność operatorów skupiona wokół platform firmy Ericsson Device Connection Platform i Service Enablement Platform szybko się powiększa, a ostatnio dołączyły do niej firmy 3UK, Megafon, Swisscom, TeliaSonera i XL Axiata.

    Hans Vestberg, prezes i dyrektor generalny firmy Ericsson, powiedział: –Szacuje się, że przychody z globalnych usług M2M osiągną do roku 2017 ponad 200 mld USD. Ta współpraca partnerska pozwoli nam wykorzystać część tego potencjału. Dzięki dostępowi do usług i kontrolowaniu urządzeń za pomocą rozwiązań, w których wykorzystano doświadczenie firmy Ericsson w telekomunikacji oraz firmy SAP w segmencie biznesowym, przedsiębiorstwa mogą znaleźć lepsze, szybsze i bardziej nowatorskie metody reagowania na potrzeby klientów. Stworzenie ekosystemu pozwoli również operatorom będącym naszymi klientami zaspokajać nowe potrzeby rynków i przedsiębiorstw.

    Model wspólnego wprowadzenia na rynek łączy zasoby firm SAP, Ericsson i operatorów sieci mobilnych. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą efektywnie łączyć swoje zasoby w różnych krajach, przy pełnej integracji z istniejącymi procesami biznesowymi oraz obsłudze komunikacji mobilnej i scenariuszy wymagających działania w czasie rzeczywistym.

    Oznacza to, że przedsiębiorstwa potrzebujące rozwiązania w zakresie kompleksowej logistyki — łącznie z komunikacją M2M, aplikacjami i usługami przetwarzania w chmurze — mogą uzyskać wszechstronne rozwiązanie od operatora sieci komórkowej uczestniczącego we współpracy partnerskiej z firmami SAP i Ericsson.

    Inny przykład — przedsiębiorstwo potrzebujące rozwiązania do obsługi inteligentnych automatów wrzutowych, z komunikacją M2M, aplikacjami i usługami przetwarzania w chmurze, może zakontraktować ofertę firm SAP i Ericsson jako usługę za pośrednictwem operatora sieci komórkowej uczestniczącego w tej współpracy. Inne komponenty i aplikacje branżowe oferowane przez obie firmy również mogą zostać uwzględnione, co pozwala uzyskać dodatkowe korzyści i zwiększyć zasięg rozwiązania oferowanego klientom.

    ŹródłoEricsson
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Co drugi klient z niego korzysta, mBank zmienia Menedżera finansów

    Menedżer finansów to narzędzie dostępne w aplikacji mobilnej mBanku. Pomaga klientom w zarządzaniu budżetem. Obecnie korzysta z niego już...