niedziela, 26 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Aż 7 modeli TV Samsung w pierwszej dziesiątce najczęściej kupowanych telewizorów w Polsce

  Zobacz również

  Telewizory Samsung na dobre zagościły w polskich domach. Według danych firmy badawczej GfK w pierwszej „dziesiątce” najchętniej kupowanych TV w Polsce w okresie od 1 stycznia do 30 września br. było 7 modeli tego producenta. Aż trzy z nich mają ekrany o przekątnej 65 cali. To potwierdza popularność telewizorów Samsung w Polsce i coraz większą skłonność do zakupu telewizorów o przekątnych większych niż 55 cali. Także tych o przekątnych 75, 85 czy nawet 98 cali, których oferta jest coraz szersza i bardziej atrakcyjna.

  - Reklama -


  Telewizory Samsung nr 1 na świecie i w Polsce

  Od ponad 17 lat Samsung jest niekwestionowanym liderem na rynku telewizorów na całym świecie[1], oraz w Polsce. Osiągnięcie to wynika z wysokiego zaangażowania firmy w badania, na rzecz stworzenia najdoskonalszych technologii w połączeniu z rozwiązaniami, które odpowiadają na oczekiwania odbiorców. Według Top Patent Holders w latach 2019-2022 Samsung uzyskał najwięcej patentów na świecie, aż 106 392. Tylko w tym roku firma zainwestujem 47,5 biliona wonów w dział chipów i w spółce Samsung Display, produkującej ekrany.

  Samsung doskonale wykorzystuje osiągnięcia nauki, a tegoroczna Nagroda Nobla dla trójki naukowców za prace nad kropkami kwantowymi stosowanymi od 7 lat także w telewizorach Samsung potwierdziły, że firma przoduje także we wdrażaniu przełomowych innowacji telewizyjnych – powiedział Grzegorz Stanisz dyrektor sprzedaży i marketingu działu RTV w firmie Samsung Electronics Polska. – Innowacyjność i wsłuchiwanie się w potrzeby konsumentów przekładają się na to, że nasze produkty są najchętniej wybierane na całym świecie – dodaje Grzegorz Stanisz.

  Zastosowanie w 2017 technologii kropki kwantowej w panelach QLED całkowicie zrewolucjonizowało segment telewizorów, wprowadzając ich produkcję na zupełnie nowy poziom i czyniąc tym samym firmę Samsung bezsprzecznym pionierem tej innowacji. Obecnie ta przełomowa technologia jest stosowana w zaawansowanych modelach z kropką kwantową – najnowszych telewizorach QLED, Neo QLED oraz OLED.

  Dane firmy badawczej GfK dowodzą, że telewizory tej marki nieprzerwanie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Co istotne, Polacy coraz częściej decydują się na większe rozmiary ekranów. Wśród 7 najbardziej popularnych telewizorów tej firmy z pierwszej „dziesiątki” aż 3 modele to telewizory z ekranami o przekątnej 65 cali. Doskonałym potwierdzeniem tego trendu jest też prognoza firmy badawczej Omdia, z której wynika że będziemy wybierali coraz większe telewizory, a cykl ich wymiany skróci się z 6-7 do 4-5 lat. Warto dodać, że w pierwszej „dwudziestce” badania przeprowadzonego przez GfK znalazło się aż 13 telewizorów Samsung, wśród nich OLED 65S95B. To kolejny sygnał potwierdzający rosnącą popularność OLED firmy Samsung, która oferuje obok modeli z 2022 roku dwie nowe serie z kropką kwantową, S90C i S95C z ekranami o przekątnej 55,65 i 77 cali.

  Samsung OLED – idealne dla miłośników filmów, sportu i graczy
  Telewizory Samsung OLED oferują głęboką czerń, czystą biel oraz pełną paletę żywych kolorów. Dzięki nowoczesnym, samoemisyjnym pikselom oraz technologii kropek kwantowych Quantum Dot widzowie mogą cieszyć się oszałamiającym, kinowym obrazem. Z kolei udoskonalony proces skalowania materiałów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej do 4K sprawia, że obraz jest niezwykle szczegółowy, charakteryzuje się optymalną jasnością i wzmocnionym kontrastem. Wiarygodne odwzorowanie kolorów potwierdza natomiast certyfikat „Zweryfikowane przez PANTONE”. Wrażenia wizualne dopełnia Laserowy Design, który nadaje ekranowi lekkości i elegancji.

  Gracze doceniają natomiast w OLED S90C to, że dzięki upłynnieniu ruchu do 144 Hz w 4K mogą cieszyć się udoskonaloną dynamiką bez opóźnień i rozmyć w każdej rozgrywce. Dodając do tego inteligentne możliwości platformy Tizen, doskonały zestaw 1000 aplikacji oraz niesamowite wrażenia dźwiękowe, które zapewnia technologia Dolby Atmos, można liczyć na pełnię niezapomnianych wrażeń kinowych.

  Telewizory firmy Samsung bazują na bezpiecznym systemie operacyjnym Tizen zabezpieczonym rozwiązaniem Samsung Knox. Platforma Samsung Knox, spełnia rygorystyczne wymagania stawiane przez rządy oraz organizacje na całym świecie i zapewnia bezpieczeństwo rodziny urządzeń mobilnych Samsung Galaxy. Samsung nieustannie powiększa listę certyfikatów przyznawanych platformie Knox przez najbardziej prestiżowe instytucje.

  Wystartowała właśnie promocja na telewizory Samsung OLED, w ramach której można uzyskać aż do 2000 złotych zwrotu na konto. Ofertą objęte są dwa modele – S95C o przekątnej ekranu 77, 65 lub 55 cali oraz S90C w rozmiarze 77 cali. Promocja trwa do 31 grudnia 2023 roku w wybranych sieciach sprzedaży.

  ŹródłoSamsung
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Jabra: Te słuchawki to idealny prezent na Dzień Matki

  Przypomnijmy sobie te dni z dzieciństwa, kiedy mama z dumą nosiła nasze naszyjniki z makaronu, jakby były diamentami, a...