piątek, 17 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    ATM rozbudowuje system zasilania w Centrum Danych Thinx Poland

    Zobacz również

    ATM S.A., największy w Polsce operator centrów danych, oferujący swoje usługi pod markami ATMAN i Thinx Poland, zakończył rozbudowę systemu zasilania jednego ze swych trzech obiektów kolokacyjnych. Dzięki tej inwestycji Centrum Danych Thinx Poland posiada obecnie gwarantowane zasilanie o mocy, aż 16 MW. Rozbudowa instalacji zasilania Centrum Danych Thinx Poland polegała na wykonaniu dedykowanych linii średniego napięcia 15 000 V i nowych stacji transformatorowych.

    - Reklama -

    W celu jeszcze lepszego zabezpieczenia ciągłości działania systemów zasilania, ATM dodał do instalacji zlokalizowanej w tym centrum danych kolejny agregat prądotwórczy o mocy 2200 kVA, podwajając w ten sposób moc agregatów do 4400 kVA. W ciągu kolejnych tygodni rozbudowany zostanie także system zasilaczy UPS.

    Thinx Poland — zlokalizowany w Warszawie obiekt o powierzchni 3 700 m kw. — jest neutralnym telekomunikacyjnie centrum danych, dającym możliwość przyłączenia się do wielu operatorów. Thinx Poland to także główny węzeł punktu wymiany ruchu IP (PWR Thinx), którego węzły dostępowe znajdują się w Amsterdamie, Frankfurcie Londynie, Białymstoku, Gdańsku, Gliwicach, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

    Najwyższy poziom bezpieczeństwa zasilania w centrach danych ATM
    ATM S.A. starannie monitoruje, zbiera i analizuje parametry usług oraz kluczowych zasobów, takich jak np. energia elektryczna, tym samym zapewniając serwerom kolokowanym i hostowanym w swoich centrach danych najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz szybką reakcję na ewentualne zdarzenia. Zgodnie z danymi zebranymi z systemów monitoringu, w ciągu dwóch ostatnich lat dostępność zasilania gwarantowanego zarówno w obiekcie Thinx Poland, jak i Centrum Danych ATMAN wynosiła 100%.

    Centra danych ATM dysponują łącznie ponad 42 MW gwarantowanego zasilania w redundancji 2N. Jego zmierzona 100-procentowa dostępność jest możliwa m.in. dzięki doprowadzaniu zasilania do obiektów dwoma niezależnymi drogami, pochodzącymi z dwóch niezależnych lokalizacji ringu energetycznego, który jest obsługiwany przez dwie niezależne elektrownie, a także dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu w postaci generatorów diesla z zapewnioną autonomią bezprzerwowej pracy.

    Zbieraniu i analizie danych w centrach danych ATM służy między innymi innowacyjny system monitoringu środowiska opracowany w oparciu o oprogramowanie SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition). Obecnie w trybie 24/7 monitoruje on już 9000 zmiennych na trzech poziomach: pojedynczej szafy telekomunikacyjnej, pomieszczenia serwerowni oraz całego centrum danych. Nadzorem objęte są m.in.: temperatura, wilgotność, czujniki obecności napięcia, systemy klimatyzacji i detektory wody, przepływy systemu energetycznego, analizatory sieci energetycznej, przełączniki systemów zasilania rezerwowego, jak również praca UPS-ów, generatorów prądotwórczych, systemów chłodzących oraz systemów i klap przeciwpożarowych.

    ŹródłoATM
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Nowa oferta VeloBanku: 60 zł na start i do 540 zł zwrotu za zakupy

    Czy wydając pieniądze, można jednocześnie zyskiwać? W Świecie Bardziej Velo wszystko jest możliwe, co udowadnia nowa gorąca oferta. Spełniając...