poniedziałek, 20 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Alcatel-Lucent ułatwia przedsiębiorstwom pełne przejście na przetwarzanie w chmurze

    Zobacz również

    Firma Alcatel-Lucent dokonała kolejnego kroku w realizacji swojej strategii mającej na celu umożliwienie firmom korzystanie z bezpiecznych, niezawodnych i wydajnych usług przetwarzania w chmurze. Wiele przedsiębiorstw rozważa przejście na przetwarzanie w chmurze (cloud computing), oczekując po tym posunięciu większej elastyczności i lepszej kontroli nad kosztami. Alcatel-Lucent pomaga przedsiębiorstwom przygotować się do chmury.

    - Reklama -

    Jednak jak dotąd przedsiębiorstwa w większości miały opory przed całkowitym przejściem na usługi w chmurze, a to ze względu na obawy dotyczące dostępności, bezpieczeństwa oraz wydajności aplikacji i danych o znaczeniu krytycznym.

    Oferta dla przedsiębiorstw została uzupełniona o nowy ważny element, który pozwala na radykalne zwiększenie pojemności, szybkości i wydajności sieci w korporacyjnych centrach przetwarzania danych. Tym  elementem jest nowy moduł sieciowy do szeroko stosowanego przełącznika sieciowego klasy korporacyjnej OmniSwitch™ 6900, który zapewnia jakość korzystania z usług przetwarzania w chmurze na tym samym poziomie jak w przypadku aplikacji realizowanych we własnym centrum przetwarzania danych.  Obecnie w przełączniku OmniSwitch 6900 można zainstalować nowy moduł przełączający sieci Ethernet o wysokiej wydajności 40 Gb/s (40 GigE).

    Nowy moduł umożliwia wydajne połączenie przełączników w ramach architektury  40 GigE Pod, co pozwala przedsiębiorstwu na przygotowanie sieci w centrum przetwarzania danych do nowej kategorii usług określanej terminem carrier cloud(chmura klasy operatorskiej). Usługi tej kategorii charakteryzują się mniejszymi opóźnieniami, lepszą kontrolą nad pasmem oraz możliwością zagwarantowania jakości usług. Połączenie takie zapewnia znacznie wyższą pod wieloma względami wydajność sieci w centrum przetwarzania danych, w tym niezwykle małe opóźnienia oraz wysoką przepustowość łączy pomiędzy serwerami. Równie ważne jest to, że 40 GigE Pod zdecydowanie zwiększa możliwość realizacji we własnej sieci przedsiębiorstwa wielu usług wymagających wysokiej przepustowości, takich jak transmisja wideo, przesyłanie dużych plików, współpraca w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie to zapewnia również narzędzia podnoszące produktywność przedsiębiorstwa.

    Udoskonalenie to jest znacznym postępem w rozwoju infrastruktury korporacyjnych centrów przetwarzania danych, określanej nazwą Alcatel-Lucent Mesh. To wyróżniane nagrodami rozwiązanie łączy w sobie najlepsze cechy modelu przetwarzania w chmurze i modelu korporacyjnego centrum przetwarzania danych.

    Zeus Kerravala, Główny analityk ZK Research i Yankee Group, powiedział: -Przedsiębiorstwa chcą mieć możliwość wyboru, które aplikacje mają być utrzymywane we własnym centrum przetwarzania danych, a które mogą być dostarczane w formie usług chmury. Równie ważne jest to, że infrastruktura centrum przetwarzania danych powinna być na tyle elastyczna, by pozwalała na wykorzystanie możliwości chmury, a równocześnie umożliwiała bezproblemową interakcję pomiędzy chmurą a aplikacjami rezydującymi we własnej sieci przedsiębiorstwa. Alcatel-Lucent sprawia, że postulaty te stają się realne, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i możliwości skalowania odpowiednio do wielkości przedsiębiorstwa. Rozwiązanie Alcatel-Lucent umożliwia przedsiębiorstwu bezpieczne prowadzenie działalności zarówno w jego własnym centrum przetwarzania danych, jak i w chmurze.

    Tworzenie ekosystemu chmury dla przedsiębiorstw
    Równocześnie z wprowadzeniem rozwiązania 40 GigE Pod, Alcatel-Lucent poszerzył swój ekosystem partnerów współpracujących w zakresie przełączników dla centrów przetwarzania danych. Do ekosystemu dołączyły firmy external link Emulex, external linkNetApp i external link VMware. Celem tej inicjatywy jest ułatwienie klientom ekonomicznego wdrażania najlepszych w swojej kategorii rozwiązań centrum przetwarzania danych. Równocześnie posunięcie to potwierdza wsparcie Alcatela-Lucenta dla otwartych standardów, gdyż zapewnia, że wyposażenie tej firmy będzie współpracować bezproblemowo z wyposażeniem innych czołowych producentów.

    Shaun Walsh, wiceprezes ds. marketingu w firmie Emulex, powiedział: -Jesteśmy zdecydowani ułatwiać naszym klientom przygotowanie ich infrastruktur do przyszłych potrzeb. Nasze podejście jest zgodne z podejściem Alcatela-Lucenta do jego nowego ekosystemu partnerów współpracujących w zakresie przełączników dla korporacyjnych centrów przetwarzania danych. Jesteśmy dumni, że staliśmy się statutowym członkiem ekosystemu, który gwarantuje klientom pełną zgodność operacyjną wdrażanych rozwiązań opartych na produktach różnych firm.

    Informacje o module 40 GigE i architekturze 40 GigE Pod
    Nowy moduł 40 GigE do przełącznika OmniSwitch 6900 to kolejny krok Alcatela-Lucenta w realizacji podejścia Application Fluent (płynność aplikacji), które umożliwia wysoki komfort korzystania z aplikacji pracujących w czasie rzeczywistym i wrażliwych na opóźnienia oraz zmniejsza złożoność operacji z punktu widzenia kierowników systemów informatycznych i sieci. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu uproszczonej, elastycznej architektury sieci, która charakteryzuje się niewielkimi opóźnieniami, a do tego jest wyposażona we wbudowane zabezpieczenia.

    Moduł 40 GigE Pod to połączenie typu „każdy z każdym” pomiędzy przełącznikami OmniSwitch (montowanymi w konfiguracji Top of Rack), charakteryzujące się dużą gęstością, najlepszą w swej klasie pojemnością oraz małym opóźnieniem komunikacji między serwerami (poniżej 2 μs bez  nadsubskrypcjii). Nowy moduł 40 GigE do OmniSwitch 6900 uzyskał wysoką pozycję w rankingu external linkLippis Open Industry Network Performance & Power, który ocenia przełączniki do centrów przetwarzania danych w zastosowaniach do przetwarzania w chmurze publicznej i prywatnej.

    Informacje o strategii Alcatela-Lucenta we zakresie przetwarzania w chmurze
    Wprowadzenie modułu 40 GigE to najnowsze osiągnięcie w realizacji strategii firmy we zakresie przetwarzania w chmurze. W dn. 17 listopada firma wprowadziła nowe rozwiązanie pod nazwą CloudBand, które łączy w sobie zalety chmury, takie jak duża moc obliczeniowa i elastyczność, z zaletami sieci telekomunikacyjnych, takimi jak duża wydajność, niezawodność i bezpieczeństwo. W dn. 1 grudnia firma wprowadziła zintegrowaną architekturę pod nazwą HP and Alcatel-Lucent Data Center Network Connect (DCNC). Łączy ona w sobie najlepsze cechy centrów przetwarzania danych i wydajnych sieci telekomunikacyjnych, umożliwiając przedsiębiorstwom uzyskanie takich samych poziomów niezawodności, szybkości i wydajności, jakie oferowane są w sieciach operatorów telekomunikacyjnych.

    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Nowe karty sieciowe WiFi 6 od TP-Link – Archer TX50UH oraz Archer TX20U Nano

    TP-Link prezentuje dwie nowe karty sieciowe ze złączem USB. Archer TX50UH pozwala na uzyskanie prędkości transmisji Wi-Fi do 3000...