środa, 15 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Alcatel-Lucent liderem na rynku backhaulingu sieci mobilnych

    Zobacz również

    Alcatel-Lucent poinformował o wprowadzeniu znacznych udoskonaleń do swojego rozwiązania do backhaulingu sieci mobilnych, które umożliwia operatorom takich sieci bezproblemową obsługę różnych technologii radiowych sieci dostępowych („AnyG to LTE” — 2G, 3G i LTE).

    - Reklama -

    Ponadto, jak podała firma Infonetics, Alcatel-Lucent zajął pierwszą pozycję pod względem udziału w rynku w I półroczu 2010 r., osiągając 23% udziału w światowych przychodach z bram ethernetowych do stacji bazowych i routerów. Wzrost przychodów rok do roku wg tego samego źródła wyniósł 231%. Fakt ten, w połączeniu ze znacznym wzrostem liczby klientów w ubiegłym roku, umacnia silną pozycję Alcatela-Lucenta w dziedzinie backhaulingu sieci mobilnych, LTE i bezprzewodowej łączności IP.

    W opublikowanym niedawno raporcie pt. „Mobile Backhaul Equipment and Services” (Wyposażenie i usługi backhaulingu sieci mobilnych) firma Infonetics opisuje szczegółowo szybki rozwój rynku wyposażenia IP i ethernetowego do backhaulingu sieci mobilnych, a także podaje, że Alcatel-Lucent drugi rok z rzędu zajął pierwsze miejsce w sprzedaży routerów w tym segmencie. Alcatel-Lucent wszedł na ten nowy, szybko rozwijający się rynek trzy lata temu, wprowadzając architekturę transportu mobilnego oraz w porę przewidując zarówno ewolucję w kierunku infrastruktury mobilnej w pełni opartej na IP, jak i konieczność zapewnienia obsługi LTE.

    Obecnie Alcatel-Lucent dodał do swej obszernej gamy produktów związanych z backhaulingiem sieci mobilnych nowy produkt pod nazwą 7705 Service Aggregation Router (SAR)-18, a ponadto wprowadził rozbudowane, kompleksowe funkcje ujednoliconego zarządzania strategią i sieciami na wszystkich poziomach, od radiowej sieci dostępowej po rdzeniową sieć pakietową, upraszczające integrację sieci, rozwiązywanie problemów i szybkie wdrażanie usług. Udoskonalenia te potwierdzają, że Alcatel-Lucent w dalszym ciągu jest liderem pod względem innowacji i technologii, który umożliwia operatorom sieci mobilnych efektywne kosztowo zarządzanie bardzo szybkim wzrostem ilości przesyłanych danych związanym z wprowadzeniem smartfonów i tysięcy działających na nich aplikacji, w tym przesyłających treści wideo. Alcatel-Lucent rozumie problemy, przed jakimi stoją operatorzy sieci mobilnych, i dlatego rozszerza swoje rozwiązania o funkcje „AnyG to LTE” (od 2G lub 3G do LTE). Funkcje te pozwalają uniknąć kosztownej pułapki w postaci wąskiego gardła w sieci transportowej, pojawiającego się podczas przechodzenia z systemów 2G do 3G/3G+, a następnie w przygotowaniu do szerokiego wdrożenia LTE.

    Rozwiązanie Alcatela-Lucenta do backhaulingu sieci mobilnych jest częścią architektury High Leverage Network™, która umożliwia operatorom wykorzystanie swych zasobów sieciowych do udostępniania nowych, dochodowych usług przy równoczesnym obniżeniu kosztów w przeliczeniu na jeden bit dla podstawowego transportu. Jako lider w dziedzinie zarówno routingu IP, jak i dostępu bezprzewodowego, Alcatel-Lucent ma znakomite możliwości wsparcia operatorów usług mobilnych w budowaniu skalowalnych i niezawodnych sieci IP, które umożliwiają wprowadzanie nowych modeli biznesowych i świadczenie dochodowych usług mobilnych.

    Cytaty:

    • Operatorzy, zwłaszcza ci, którzy obecnie oferują usługi 2G i 3G, nie są skłonni budować oddzielnej sieci backhaulingu tylko do obsługi ruchu LTE, wobec czego w przewidywalnej przyszłości będą one istnieć równolegle — powiedział Glen Hunt, główny analityk infrastruktury transportu i routingu w firmie Current Analysis oraz autor opracowania pt. „LTE: Game Changer for Mobile Backhaul Strategies or Just More Data?” (LTE: rewolucja w backhaulingu sieci mobilnych czy tylko większa ilość danych?). –Proponowane przez firmę Alcatel-Lucent udoskonalenia „Any G to LTE”, zgodne z architekturą High Leverage Network tej firmy, stanowią wyraźne potwierdzenie, że rozszerza ona swoją gamę produktów w prawidłowym kierunku oraz jest zdecydowana na inwestycje w kluczowych obszarach, takich jak konwergentne sieci IP/MPLS, łącza mikrofalowe i zarządzanie. Wprowadzane obecnie udoskonalenia dają firmie mocny argument w walce o pozycję lidera w dziedzinie backhaulingu sieci mobilnych, zwłaszcza że jest to potwierdzone rosnącą liczbą klientów.
    • Przewidujemy, że ethernetowy backhauling sieci mobilnych wzrośnie w 2010 r. o 8% rok do roku, osiągając poziom 5,2 mld USD, co stanowi 88% całkowitych nakładów na wyposażenie do backhaulingu, przy czym największy udział w tym wzroście ma segment routerów ethernetowych dla stacji bazowych (wzrost o 231%) i segment mikrofalowych łączy ethernetowych (wzrost o 367% w stosunku do 2008 r.) — powiedział Michael Howard, główny analityk i współzałożyciel firmy Infonetics Research. -Od ubiegłego roku obserwujemy znaczącą zmianę w sposobie myślenia operatorów i dostawców usług transportowych na całym świecie. Mają oni coraz większe zaufanie do sieci IP/Ethernet, wskutek czego angażują się w pełni we wdrażanie i planowanie rozwiązań, które zapewniają jednolity backhauling ruchu głosowego, przesyłania danych oraz wideo w technologiach 2G, 3G, WiMAX i LTE. W ważnej kategorii bram do stacji bazowych i routerów, Alcatel-Lucent utrzymał w I półroczu 2010 r. pierwszą pozycję, osiągając 23% światowych przychodów.
    • Alcatel-Lucent jako jedyna firma jest liderem w dziedzinie zarówno technologii IP, jak i technologii bezprzewodowych, dzięki czemu może zaoferować najlepszy zestaw rozwiązań do backhaulingu sieci mobilnych, odpowiadający wymaganiom rynku w zakresie bezprzewodowych sieci IP — powiedział Basil Alwan, dyrektor ds. strategii dla operatorów sieciowych w firmie Alcatel-Lucent. -Dzięki naszej szerokiej gamie produktów opartych na technologiach ethernetowych, IP, MPLS, dostępowych, optycznych i mikrofalowych, przy zapewnieniu jednolitego zarządzania, możemy zaoferować podejście oparte na zintegrowanych produktach, a także dać jasny sygnał dla rynku, że nasza nowatorska koncepcja oraz oferta umożliwiają wykorzystanie potencjału IP i MPLS dla transformacji bezprzewodowych sieci IP.

    Kluczowe fakty

    • Nowy produkt Alcatel-Lucent 7705 (SAR)-18 jest zoptymalizowany pod kątem dużych stacji agregujących lub mniejszych stacji z centralnym koncentratorem, wymagających obsługi różnych usług 2G, 3G i LTE w sieci Ethernet/IP. Jest to wersja produktu Alcatel-Lucent 7705 SAR zajmująca 10 jednostek stelażowych (10U) i zapewniająca znakomitą skalowalność rzędu 140 Gb/s.
    • Alcatel-Lucent 5620 Service Aware Manager (SAM) umożliwia obecnie bezproblemowe, kompleksowe zarządzanie siecią IP/MPLS w całej domenie sieci bezprzewodowej. Produkt ten, oparty na dogłębnej wiedzy Alcatela-Lucenta w dziedzinie zarządzania sieciami IP/MPLS, znacznie upraszcza udostępnianie i eksploatację, a także umożliwia szybsze wykrywanie i usuwanie usterek. 
    • Rodzina produktów Alcatel-Lucent SAR została obecnie zintegrowana z rodziną Alcatel-Lucent 9500 Microwave Packet Radio (MPR), co umożliwia bezproblemowy backhauling przy użyciu łączy mikrofalowych. Oznacza to, że operatorzy mogą obecnie w bardziej elastyczny sposób projektować swoje sieci, wybierając dla każdej stacji topologię optymalną pod względem kosztów i wydajności.
    • Alcatel-Lucent uczestniczy obecnie w ponad 50 testach praktycznych technologii LTE oraz podpisał w skali globalnej 7 kontraktów na tę technologię. Ponadto firma zrealizowała na całym świecie ponad 200 projektów migracji sieci mobilnych, ponad 50 projektów integracji backhaulingu sieci mobilnych oraz ponad 70 projektów transformacji sieci IP. Alcatel-Lucent oferuje zestaw usług opracowanych specjalnie na potrzeby transformacji backhaulingu sieci mobilnych, obejmujących konsultacje, optymalizację, projektowanie architektury sieci, integrację oraz rozbudowane modelowanie finansowe i modelowanie sieci.
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Co drugi klient z niego korzysta, mBank zmienia Menedżera finansów

    Menedżer finansów to narzędzie dostępne w aplikacji mobilnej mBanku. Pomaga klientom w zarządzaniu budżetem. Obecnie korzysta z niego już...