piątek, 14 czerwca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Acer prezentuje cyfrowy system Build Your Own Cloud (BYOC)

  Zobacz również

  Firma Acer zaprezentowała swój nowy, cyfrowy system Build Your Own Cloud (BYOC). Jego premiera odbyła się podczas otwarcia nowo powstałego Experience Center, mieszczącego się w Aspire Park, na Tajwanie. BYOC to zupełnie nowe rozwiązanie firmy Acer w dziedzinie technologii chmur, które zrewolucjonizuje sposób łączności pomiędzy światem biznesu a użytkownikami indywidualnymi. Dzięki BYOC można będzie bowiem pozostawać w ciągłym kontakcie.

  - Reklama -

  W Experience Center zademonstrowano szeroką gamę aplikacji firmy Acer, podzielonych na cztery kluczowe typy, a także rozwiązania stworzone we współpracy z partnerami firmy. Odwiedzający mogą poznać system BYOC i dowiedzieć się, jak firmy i klienci indywidualni mogą stworzyć swoje osobiste chmury.

  Opracowany przez firmę ACER system BYOC, pozwala użytkownikom łatwo komponować i personalizować osobisty, cyfrowy mikrokosmos, łącząc przy tym dowolne urządzenia lub akcesoria. Współpraca Acer Open Platform (AOP) z urządzeniami wspomaganymi przez BYOC™ i aplikacjami BYOC™, otwiera nowe możliwości dla wszystkich branż, dając firmom szansę tworzenia wydajnych rozwiązań dla klientów, a tym samym umożliwiając im pełną synchronizację w czasie rzeczywistym i ciągły, bezprzewodowy dostęp do swoich danych, niezależnie od miejsca pobytu.

  Jak powiedział prezes firmy Acer Stan Shih: – Opierając się na rozwiązaniu Acer Open Platform, BYOC™ łączy najróżniejsze platformy, branże i różnych partnerów, pozwalając tworzyć aplikacje poprawiające jakość naszego życia. Zachęcamy naszych partnerów do wkroczenia w system BYOC i tworzenia przy jego pomocy nowych technologii i aplikacji, aby – w duchu Wangdao – tworzyć wartości dla wspólnego dobra.

  Acer Open Platform (AOP)

  AOP nie jest zupełnie nową koncepcją. Stanowiła ona podstawę dla usługi AcerCloud™, którą zaczęliśmy oferować już w roku 2012. Bazując na doświadczeniu w dziedzinie chmur i aplikacji usługowych, firma Acer tworzy nowe rozwiązania i łączy kolejne platformy, pomagając producentom sprzętu i oprogramowania w tworzeniu ich własnych aplikacji w chmurze. Dzięki AOP aplikacje tego typu są bardziej kompleksowe, wydajne i bezpieczne. AOP pomaga także firmom zmniejszyć wysiłek i koszt tworzenia podstawowych chmur dla różnych urządzeń, a co za tym idzie, wprowadzać w życie nowe pomysły i tworzyć usługi, sprzęt i oprogramowanie, działające we współpracy z wieloma platformami, urządzeniami i sieciami.

  AOP jest kompatybilny z wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi (Windows Desktop, Windows 8 UI, Android, iOS, Linux) i wieloma typami urządzeń (notebooki, komputery stacjonarne, smartfony, tablety i nośniki sieciowe).

  BYOC dla biznesu

  W oczekiwaniu na nieunikniony wzrost znaczenia koncepcji „Internetu przedmiotów”, firma Acer przygotowuje się do integracji technologii chmur z każdym aspektem codziennego życia, jak choćby w domu czy w samochodzie. Firma Acer we współpracy ze swymi partnerami inwestuje już środki w rozwój innowacyjnych koncepcji, takich jak aplikacje rejestrujące ustawienia samochodu i pokonywaną trasę, dostosowane do profili poszczególnych kierowców. Aby zilustrować najnowsze trendy na rynku inteligentnych domów, w BYOC™ Experience Center przedstawiono konkretne zastosowania urządzeń mobilnych w zdalnym sterowaniu domowych instalacji.

  W centrum zaprezentowane zostaną kolejne usługi BYOC™ dla klientów biznesowych, pomagające im zrozumieć, jak technologie chmur i urządzenia mobilne mogą wpłynąć na wzrost jakości życia ich klientów. Pozwoli im to czerpać korzyści z oferowania usług w następujących dziedzinach:

  • E-booki – pobieranie e-booków lub magazyny z sieci w każdej chwili, w każdym miejscu.
  • E-aukcje – uzyskaj dostęp do internetowych serwisów aukcyjnych B2B lub B2B2C oraz wiarygodnych i rzetelnych licytacji w czasie rzeczywistym.
  • E-bilety – kupuj w sieci bilety na koncerty i inne wydarzenia, wygeneruj kod QR dostępny w smartfonie, dający szybki i wygodny wstęp na miejscu imprezy.

  Na wielkim otwarciu BYOC Experience Center zjawiło się wielu naszych partnerów z różnych krajów, m.in.: Apacer i Phison (nośniki pamięci z aplikacjami BYOC), Studio X-Gene i Advanced Telematic Systems (ATS) (łączność w samochodach), EcoLumia i CarryTech (inteligentne domy), FutureDial i NTI (oprogramowanie), a także przedstawiciele środowisk artystycznych, jak lalkarze Pili i wytwórnia Wind Music. Jeśli chodzi o dostawców treści i usług, firma Acer współpracuje z Babybanks i Unlimiter (usługi zdrowotne), a także wydawcami magazynów i e-booków: CommonWealth, Business Today, Business Weekly i Global Views Monthly. Nasi partnerzy z innych dziedzin to m.in. Yuan-Liou Publishing i rysownik komiksów Chi Chung Tsai.

  BYOC dla użytkowników indywidualnych
  Z myślą o indywidualnych użytkownikach, firma Acer stworzyła zestaw aplikacji Acer BYOC (abApps), który pozwoli im użyć swoich komputerów PC jako osobistej przestrzeni w chmurze. Poruszając się w bezpiecznym i niezawodnym środowisku, użytkownicy będą mogli przechowywać, synchronizować i udostępniać dane pomiędzy trzema popularnymi systemami operacyjnymi: Windows, Android oraz iOS. Pierwszymi aplikacjami z serii abApps dla klientów indywidualnych będą abFiles, abPhoto, abDoc i abMusic – całkowicie darmowe i dostępne nie tylko dla posiadaczy urządzeń firmy Acer.

  Zbliżanie biznesu do klientów
  Firma Acer oferuje elastyczny model biznesowy oparty na chmurze zintegrowanych ośrodków danych (eDC). Pozwoli to dostawcom usług zbliżyć się do klienta i lepiej poznać jego życiowe nawyki związane z użytkowaniem urządzeń mobilnych. Model ten daje firmom możliwość rozbudowy własnych marek, lepszego poznania preferencji klientów i tworzenia nowych możliwości biznesowych.

  ŹródłoAcer
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  T-Mobile Polska zdobył trzy nagrody w prestiżowych konkursach HR

  Jako T-Mobile Polska jesteśmy w gronie najlepszych pracodawców w naszym kraju. Zależy nam na naszych pracownikach, dlatego realizujemy różnorodne...