GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Chmura Microsoft na Ignite 2021

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-11-03 14:20 - czytano: 182 razy - dodaj komentarz
Chmura Microsoft na Ignite 2021Ostatnie 18 miesięcy zaowocowało zmianami w każdej branży – od przyjęcia modelu telezdrowia w opiece zdrowotnej, przez cyfrowe portfele w usługach finansowych, po odbiór śmieci i zakupy bezdotykowe w handlu detalicznym – a technologia cyfrowa była na czele tych głębokich przeobrażeń. Moje własne nawyki również uległy zmianie, do tego stopnia, że nie wyobrażam sobie powrotu do świata pozbawionego technologicznej elastyczności i cyfrowej zręczności.
REKLAMA
Innymi słowy, całe szczęście, że mogę sobie pozwolić na to, by czasem zapomnieć portfela wychodząc z domu. Technologia cyfrowa jest teraz bardziej potrzebna niż kiedykolwiek, dla każdej organizacji w każdym sektorze, ponieważ wkraczamy w erę, w której ludzie oczekują, że ich dane cyfrowe będą dostępne wszędzie, w każdej chwili i na każdym urządzeniu.

Microsoft i chmura Microsoft Cloud są w czołówce firm pomagających organizacjom, ich pracownikom i klientom w poruszaniu się po głównych trendach tych nowych czasów. Chmura Microsoft Cloud jest używana przez duże i małe organizacje – od nowych firm po te z listy Fortune 500. Wyposaża ona biznes w cyfrowy potencjał, zapewniając jednocześnie zabezpieczenia niezbędne do zachowania poufności i bezpieczeństwa danych.

Microsoft Ignite jest dla nas okazją do zaprezentowania osiągnięć w szerokim spektrum produktów i kilku kluczowych kierunkach:
 • Jak optymalizować pod kątem nowego świata pracy hybrydowej
 • Jak pomóc klientom w budowaniu hiperpołączonego biznesu
 • W jaki sposób każda firma może stać się firmą cyfrową
 • Jak chronić wszystko dzięki bezpieczeństwu end-to-end
Podczas konferencji Ignite wprowadzamy ponad 90 usług i aktualizacji. U podstaw tych nowych narzędzi leży zaangażowanie w rozwiązywanie problemów związanych z trendami i odkrywanie przełomowych sposobów łączenia ludzi, organizacji i idei. Podczas konferencji Ignite wskazujemy na trzy główne obszary nowości:

Zasilanie metaverse
Zacznijmy od zdefiniowania tego terminu – i nie chodzi o metawersum, które Neal Stephenson wymyślił w 1992 roku w książce Snow Crash. Mowa tu raczej o trwałym, cyfrowym świecie, który jest połączony z wieloma aspektami fizycznego, w tym z ludźmi, miejscami i rzeczami. Metaverse umożliwia dzielenie się doświadczeniami zarówno w świecie fizycznym, jak i cyfrowym. W miarę jak przedsiębiorstwa przyspieszają swoją cyfrową transformację, metaverse może pomóc ludziom spotkać się w środowisku cyfrowym, uczynić spotkania bardziej komfortowymi dzięki wykorzystaniu awatarów i ułatwić kreatywną współpracę na całym globie.

Chmura Microsoft zapewnia kompleksowy zestaw zasobów przeznaczonych do zasilania metawersów – będzie ich więcej niż jeden! – Możliwości IoT, które umożliwiają klientom tworzenie “cyfrowych bliźniaków” obiektów fizycznych w chmurze; wykorzystanie Microsoft Mesh do budowania wspólnego poczucia obecności na urządzeniach; oraz wykorzystanie zasobów napędzanych przez sztuczną inteligencję do tworzenia naturalnych interakcji za pomocą modeli uczenia maszynowego mowy i wizji.

Kiedy dyskutujemy o metaverse, myślimy zarówno o nowym medium, jak i o typie aplikacji, podobnie jak mówiliśmy o sieci i stronach internetowych dawno, dawno temu, w latach 90-tych. Na Ignite ogłaszamy dwa ważne komunikaty, które kontynuują ewolucję metaverse:

Dynamics 365 Connected Spaces: Ten produkt, będący obecnie w fazie przedpremierowej, zapewnia nowe spojrzenie na sposób, w jaki ludzie przemieszczają się i wchodzą w interakcje z niemal każdą przestrzenią, od sklepu detalicznego po halę fabryczną, oraz jak zarządzają zdrowiem i bezpieczeństwem w hybrydowym środowisku pracy.

Mesh dla Microsoft Teams: To pomostowe połączenie metod komunikacji sprawia, że obecności człowieka wchodzi na wyjątkowy pozom. Teraz wszyscy uczestnicy spotkania mogą być w pełni zaangażowani bez konieczności fizycznej obecności, korzystając ze spersonalizowanych awatarów i wciągających przestrzeni, do których dostęp można uzyskać z dowolnego urządzenia, bez specjalnego sprzętu.

Tłumaczenie przełomowych osiągnięć sztucznej inteligencji dla klientów
Modele sztucznej inteligencji o dużej skali stają się obecnie platformami, tworząc inteligencję otoczenia – cyfrowe środowiska, które reagują i są świadome potrzeb użytkownika. Te przełomowe rozwiązania AI mogą być wykorzystywane przez organizacje na wiele sposobów, od wdrażania inteligentnych agentów pomagających w obsłudze klienta po wydobywanie informacji z dużej ilości nieustrukturyzowanych danych.

Microsoft wciąż rozszerza możliwości tej technologii. Zaledwie pięć lat temu ogłosiliśmy pierwszy hiperskalowy komputer AI. Obecnie dysponujemy najpotężniejszym superkomputerem AI na świecie, a klienci wykorzystują tę infrastrukturę do rozwiązywania najważniejszych problemów. Na przykład firma AMD wykorzystała go do zaprojektowania procesorów nowej generacji. Naukowcom z Holandii posłużył zaś do symulacji sposobu, w jaki COVID-19 może być rozprzestrzeniany przez cząsteczki aerozolu w gęsto zaludnionych obszarach.

W Azure zapewniliśmy możliwości tworzenia i trenowania modeli na dużą skalę. Nasz partner OpenAI wykorzystał superkomputer do trenowania modeli GPT-3, co stanowi przełom w rozumieniu i generowaniu języka naturalnego.

Na Ignite ogłaszamy usługę Azure OpenAI Service, która początkowo będzie dostępna tylko na zaproszenie. Dzięki temu klienci będą mieli dostęp do potężnych modeli OpenAI w uzupełnieniu do bezpieczeństwa, niezawodności, zgodności, prywatności danych i innych możliwości klasy korporacyjnej wbudowanych w Microsoft Azure.

Microsoft oferuje również klientom usługi Azure OpenAI narzędzia zapewniające, że dane wyjściowe dostarczane przez modele są odpowiednie dla biznesu, a my monitorujemy sposób, w jaki ludzie wykorzystują tę technologię, aby upewnić się, że jest ona używana prawidłowo.

Budowanie struktury zaufania
W miarę jak kontynuujemy badania nad pracą hybrydową, hiperpołączonym biznesem, przetwarzaniem multi-cloud i multi-edge oraz metodami bezpieczeństwa “zero trust”, istnieje jeden kluczowy element, który je łączy: zdolność do posiadania cyfrowego ekosystemu, w którym zaufanie między stronami może być ustanowione w czasie rzeczywistym.

Microsoft buduje system tożsamości przyszłości, taki, który łączy i umożliwia ludziom, organizacjom, aplikacjom, a nawet inteligentnym urządzeniom podejmowanie decyzji o dostępie w czasie rzeczywistym w sposób bezpieczny i pewny. Zaczyna się to od Azure Active Directory (AD), który wykracza poza zabezpieczanie i zarządzanie dostępem, aby teraz wspomagać procesy klientów w ramach zewnętrznych metod współpracy.

Microsoft Teams Connect działa na tej strukturze zaufania – każdy użytkownik i każde żądanie dostępu jest zabezpieczone przez naszą platformę tożsamości. A teraz bezpieczną i zaufaną współpracę ponad granicami można nawiązać w ciągu kilku minut.

Na konferencji Ignite mamy przyjemność ogłosić dwie aktualizacje Teams Connect, które pomagają usunąć jeszcze więcej barier i stworzyć ekosystem bez granic.

Teams Shared Channels pozwala użytkownikom zaprosić zewnętrzny zespół do przyłączenia się do kanału, zaplanować spotkanie w kanale współdzielonym i współpracować nad plikami.
Czat z Teams pozwala użytkownikom na bezproblemowe prowadzenie czatów z osobami spoza sieci roboczej. Użytkownicy Teams w pracy mogą rozmawiać na czacie z dowolnym użytkownikiem Teams posiadającym osobisty adres e-mail lub numer telefonu firmy Microsoft, pozostając w zgodzie z protokołami bezpieczeństwa i zgodności obowiązującymi w ich organizacji.
Oznacza to, że pracownicy z wielu firm mogą współpracować jako jeden zespół i otrzymywać wyłącznie właściwy dostęp niezbędny do wykonywania swojej najlepszej pracy.

Ciąg dalszy historii
Główne obszary zainteresowania, które właśnie przejrzeliśmy, to wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o nowe produkty i aktualizacje prezentowane na Ignite. Inne warte uwagi nowości obejmują:
 • Microsoft Loop, nową aplikację, która swobodnie porusza się pomiędzy aplikacjami, umożliwiając zespołom wspólne myślenie, planowanie i tworzenie. Możesz zorganizować wszystko, czego potrzebujesz do swojego projektu – pliki, linki i dane z innych aplikacji – w jednym obszarze roboczym. Łatwo jest używać przenośnych komponentów, aby dokończyć pracę na czacie, spotkaniach lub w dokumentach, wiedząc, że zawartość zawsze pozostaje zsynchronizowana.
 • Microsoft Customer Experience Platform, rozwiązanie marketingowe, które daje organizacjom kontrolę nad danymi w celu personalizacji, automatyzacji i orkiestracji tzw. customer journey.
 • Context IQ, zestaw funkcji, które jeszcze bardziej zintegrują współpracę, udostępnianie i komunikację w przepływie pracy w Dynamics 365, Office 365 i Teams.
 • Kilka ważnych aktualizacji w Azure, w tym sposób, w jaki pomagamy klientom zarządzać danymi i aplikacjami w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych za pomocą Azure Arc.
 • Nowe, najlepsze w swojej klasie rozwiązania zabezpieczające dla małych firm dzięki Defender for Business.
Źródło: Microsoft
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: